blasova

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
nelu copacel
new member
Mesaje: 3
Membru din: 04 Iun 2008 12:36
Localitate: BUZAU

blasova

Mesaj de nelu copacel » 15 Iul 2008 12:11

Ce stiti de balta BLASOVA? Excluzand carasul ce sanse sunt sa se prinda <<peste>>? Multumesc anticipat.

midnightk
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 20 Iun 2008 11:24
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesaj de midnightk » 16 Iul 2008 07:44

sansele sunt destul de mari sa prinzi peste. e crap mare si ten, salonta si somn. taxa e de 25 ron/24 h, nu se pescuieste noaptea, cantitatea de crap ce poate fi retinuta este de 3 kg/zi, ce e peste se plateste cu 10 ron/kg. Somnul se elibereaza neconditionat, la fel si crapul si tenul care nu depasesc 35 de cm. paznicii sunt super ok atata timp cat nu le incalci regulile (ceea ce mi se pare f normal). mare grija la drum, e varza...de la bac din Braila pana la intersectia cu drumul de Blasova ai numai asfalt macinat care iti omoara nervii si mecanica la masina. Eu ma duc constant acolo, si desi sunt incepator in ale crapului am luat piese destul de frumoase, totusi nu trecute de 4 kg, desi am vazut crap la 7 kg si ten la 6 luate pe balta. Fire intinse sa ai!
Cine ramane ultimul sa stinga lumina! Eu ma car de aici!

Scrie răspuns