Delta

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

msimarian
junior member
Mesaje: 93
Membru din: 12 Iul 2006 10:33
Localitate: cluj napoca

Mesaj de msimarian » 31 Iul 2008 08:44

In perioada 21-25 am pescuit pe Sf.Gheorghe in zona loc.Mahmudia,putin mai jos de locul de incarcare a barjelor si bineinteles pe malul opus portului.Locul e foarte usor de reperat,acolo fiind singura salcie sub care sa stai la umbra.Am momit si pescuit cu porumb fermentat,fara nici o aroma suplimentara.Am prins in 4 zile o bucata de 15 kg,2 buc de 10 kg,o buc de 7.5,o buc de 5.5 kg si 9 buc de 3-4 kg.Cel mai bine am prins in primele doua zile,dupa care dimineata cand ajungeam la locul de pescuit (aproximativ ora 5.30) trebuia sa stau sa-si scoata baietii setcile pe care le puneau seara,dupa plecarea mea,pe la 20.30 cand incepeau sa apara tantarii.Odata cu aparitia setcarilor a plecat si pestele mare,majoritatea pestilor mici fiind prinsi in ultimele doua zile.Nivelul apei a stagnat,doar in ultimele doua zile a crescut cu 3 cm.
FIR INTINS!

Scrie răspuns