Chefal

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Chefal

Mesaj de patabum » 29 Iun 2004 15:30

Va rog spuneti-mi si mie cateva locuri unde pot sa dau la chefal la mare si unde gasesc rame de mare :lol:

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 29 Iun 2004 15:41

rame de mare eu am gasit in port in mangalia
iti recomand sa nu scormonesti tu in fundul malos si imputit de acolo, mai bine dai cateva beri la baietii care o ard pe acolo..... :D

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 29 Iun 2004 15:59

Eforie Sud, Agigea, Tuzla indeosebi.
Salutari din Miami

Andrei Tianu
member
Mesaje: 223
Membru din: 16 Mar 2004 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Tianu » 29 Iun 2004 16:05

Incearca la piciorul podului spre 2 Mai pe partea cu portul militar pentru rame si tot in partea aia, pe malul dinspre 2 Mai, o iei inainte , treci de portul militar si la un moment dat o sa vezi o baliza cu platforma - acolo era anii trecuti chefal mare.
Daca vrei sa dai la chefalasi poti sa dai si in portul turistic din Mangalia, in coltul din dreapta, unde este o teava de evacuare in mare a resturilor (nu mai e functionala sau i-au pus filtre) sau pe partea cealalta de port (pe insulitza - intrebi pe cineva cum se ajunge - acolo gasesti si rame )
De Tuzla stiam si eu dar nu stiu sa-ti dau detalii.
Si nu cred ca o sa gasesti cine stie ce acum - mai incolo prin august-septembrie.

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 29 Iun 2004 16:15

De Tuzla te asigur ca vorbeste toata Constanta asa ca daca as fi in locul tau acolo m-as oprii prima data.
Salutari din Miami

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 30 Iun 2004 16:08

@Daniel Costache:

Tuzla pe stanga, pe dreapta? Poti sa detaliezi un pic, te rog, eventual PM ca sa nu plictisim "poporul"?

Multam fain!

Andrei Tianu
member
Mesaje: 223
Membru din: 16 Mar 2004 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Tianu » 01 Iul 2004 15:09

Pe dreapta in Tuzla e campu' - acolo sigur prinzi daca exista vreo cherhana ca altfel... :lol:
@Daniel - daca tot este deschis subiectul spune aici ca in august intru in concediu si voi sta 2 saptamani la mare, si nu mai stiu locurile foarte bine de cand am "emigrat" in Bucuresti asa ca impartaseste detaliile aici
PS - poate face un pescuit impreuna atunci - la 23 August sau in alta parte daca ai vreo propunere

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 01 Iul 2004 18:57

Va astept cu cea mai mare placere (cu mici exceptii :lol: ).
Mai asteptati putin sa ajung si eu in Constanta si am sa va postez toate detaliile.
Salutari din Miami

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 02 Iul 2004 13:47

1. La Eforie pe digul de la Belona
2. La Tuzla dupa ce treceti de far si de cazemate veti vedea masinile pescarilor oprite pe dig. (asta e "pomul laudat" :lol: )
Nu faceti nimic daca nu naveti rama de mare. Daca nu sunteti prea pretentiosi si aveti si o lopata meseriasa cica ar fi o balta in spatele Petromidiei de unde poti scoate kg de rama. Ca sa ajungeti acolo dupa ce coborati podul de la Navodari (inspre Histria) faceti la dreapta inainte de combinat. Acolo cica iar ar mai fii ceva treaba.
Daca mai apar noutati va voi anunta.
Salutari din Miami

Marian
junior member
Mesaje: 45
Membru din: 05 Feb 2003 13:42
Localitate: Constanta

Chefal

Mesaj de Marian » 06 Iul 2004 11:50

Rama cea mai sanatoasa este la Vadu, la Navodari-PETROMIDIA este cam mica. Merge cineva ?

Scrie răspuns