vacanta italia

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

vacanta italia

Mesaj de Razvan.D » 04 Aug 2008 09:55

iata cateva poze cu lacul unde voi merge in vacanta la pescuit +ceva capturi,am reusit cu greu sa gasesc ceva informatii despre lac :evil:

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
xxxxxxx

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 07 Aug 2008 21:27

www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 08 Aug 2008 11:36

mersi nea Oana ,stiam de site,sant niste lacuri in italia de............mor 8)


baieti ,va las cu bine si sa aveti capturi cat mai mari si frumoase in urmatoarele zile ,mai revin peste 2 sap

numai bine Razvan :!:
xxxxxxx

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 08 Aug 2008 12:57

fire incinse
si nu uita poze cat mai multe pe mess :)
ahhh sa nu uit dulapuri peste 25+ ;-)

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 08 Aug 2008 13:16

Razvane, drum bun si sa vi sanatos inapoi, ca mai am nevoie de tine ;-)

Astept zilnic raportul prin SMS :mrgreen: si Fire Intinse ;-)

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 10 Aug 2008 09:21

Salutari din italia baieti :mrgreen: ,am ajuns cu bine ,prima impresie?nu am cuvinte ,am vazut un lac cand am trecut alpii sus la cca 2000m intre munti se numea MONT CENIS o frumusete de lac ,cand ajung acasa am sa bag pozele ,a2a impresie ,italinenii astia sant nebuni cu motocicletele lor :shock: :shock: ,cred ca nu exista motociclist sanatos in lumea asta :mrgreen: am crezut ca voi da peste un nebun in serpentine cand aparea (u) din curbe in fata intepeneam la volan am zis gata ,ala e .Acum va las plec la pescuit ,voi reveni cu poze si sper si cu,crapi :mrgreen:

numai bine Razvan
xxxxxxx

bujorius
new member
Mesaje: 4
Membru din: 10 Aug 2008 11:53
Localitate: dublin,irlanda

RE:

Mesaj de bujorius » 10 Aug 2008 12:16

Salve Razvan,eu locuiesc in Irlanda si sa stii ca si aici sunt o multime de lacuri superbe,raurile sunt pline de somoni nebuni si flamanzi iar pe mare...e ceva de vis.Dar problema e cu crapul...e mai rar si fff greu de prins.E o diferenta de 2 grade la temperatura apei fata de europa si din cauza asta nu se reproduce aici doar in conditii foarte rare(veri calde ceea ce e fff rar aici,acum sunt 16 grade la amiaza).Deci ...te invidiez pentru capturile tale :mrgreen:
PESCUITUL DEZVOLTA SANATATE MINTALA

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 15 Aug 2008 17:45

stiri noi de la Razvan ;-)
a luat 18 pesti din 25 la SF mix,crapi la media de 13 kg
Stirea a fost primita prin SMS

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 16 Aug 2008 06:45

Salut Razvan, eu locuiesc in Romania si sa sti ca sunt si la noi foarte multe lacuri frumoase.Eu cred ca sunt cele mai multe din Europa.
Din pacate noi nu avem pescari de cursa lunga care sa stea cateva zile(saptamani) pe un asemenea lac si sa reuseasca sa prinda din "bunicii" lacului.....Ma refer la pescari de calitate, dotati cu barca, sonar , nade moderne si care sa nu vina la pescuit de foame.

Deci, fir intins acolo si nu uita sa incerci sa testezi candva si un lac frumos, dar mai putin celebru de la noi ! ;-)

Avatar utilizator
Fox
junior member
Mesaje: 55
Membru din: 07 Dec 2007 18:27
Localitate: Torino Italia(Maramures)
Contact:

Va salut D-le Mateianu.

Mesaj de Fox » 17 Aug 2008 14:44

Sunt exact 25 de minute de cand m-am intors De la Viverone deci revin cu stiri proaspete de la locul faptei.
Razvan e inca acolo ramame pana joi dimineata.
Eu am fost colegul lui de pescuit toata saptamana.
Si as vrea sa va raspund la intrebarea de mai sus si in locul lui Razvan.
In primul rand inainte sa incep sa raspund:
Brunooooooooooooo mixul e grozav.
Daca ne mai furnizezi mixuri din astea golim lacurile din Italia :mrgreen:
Deci.
In primul rand pe lacurile din Romania ma costa foarte mult ca sa imi fac o saptamana de pescuit.
Mai pune ca tre sa fac si 3500-4000 de km dus intors.
Deci o investitie cam mare .
Ajung acolo si prind poate si ciortani.
Aici am platit doar 175 de euro pe toata saptamana in niste conditii superbe(inclusiv generator de curent pus la dispozitie).
De duminica pana azi dimineata am facut 19 capturi de caciula in conditii in care 3 nopti nu am luat nimic din cauza timpului nefavorabil(furtuni si schimbari de temperatura deoarece Mont-Blanc e destul de aproape.)
Deci cu tot respectul sunt un mare patriot si Razvan va poate confirma asta insa in conditiile de acum nu ma atrag mult excursiile de pescuit in Romania
Numai bine, fire intinse si mult succes cu Senzor.
Vreau sa va postez si o fotografie cu primul meu crap prins duminica trecuta si...............inca unul.......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bruno mersi inca o data pt. mix.
Pana cand apare Razvan sa posteze si el capturile daca mai doriti as mai putea posta niste poze.
Salutari tuturor.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Scrie răspuns