Steaua Muresului

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Steaua Muresului

Mesaj de adi.oprea » 07 Aug 2008 14:15

Stie cineva mai multe detali despre aceasta locatie, taxe, conditi... :?:
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Avatar utilizator
manu
member
Mesaje: 197
Membru din: 18 Feb 2008 20:36
Localitate: arad

Mesaj de manu » 07 Aug 2008 14:46


adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 07 Aug 2008 14:52

Multumesc pentru inceput chiar aia am studiat.
Astept informati de la cineva care si merge acolo.
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

mp29
new member
Mesaje: 3
Membru din: 31 Iul 2008 14:48

Mesaj de mp29 » 08 Aug 2008 11:46

ieri am fost la strand acolo si m-am uitat din curiozitate si pe balti si nu era nimeni la pescuit.trec destul de des prin acea zona si de fiecare data nu vad pe nimeni la pescuit.eu iti recomand sa suni la receptie acolo sa intrebi cum ii cu pescuitul in acele balti.daca afli ceva util scrie-mi si mie te rog ca sunt curios sa vad ce conditii impun ca sa pescuiesti acolo.cineva zicea ca trebuie sa fi cazat acolo ca sa te lase sa pescuiesti dar poate sunt doar povesti.cel mai bine suna la receptie.

Avatar utilizator
dan-h
senior member
Mesaje: 324
Membru din: 20 Oct 2006 19:57
Localitate: Hunedoara

Mesaj de dan-h » 10 Aug 2008 22:19

Sunt balti foarte bune acolo cu mult peste (crapi de 10-20 de kg.) dar patronul se pare ca nu are nici un interes sa-i lase pe pescari sa pescuiasca in baltile lui cu toate ca se pare ca a luat niste fonduri PHARE sau ceva de genul asta pt. a amenaja baltile pt. pescuit si pt. a construi o pensiune . Castiga foarte mult de pe urma strandului asa ca nu se mai incurca si cu pescarii , plus ca are si o firma de constructii . Pot pescui doar cei cazati la hotel si prietenii . Ar fi extraordinar daca l-ar putea convinge cineva sa deschida baltile in sistem C & R , dar nu cred ca-l intereseaza alte venituri si bataie de cap . Cred ca omul s-a ajuns si ii e suficient atat .
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 11 Aug 2008 08:29

Multumesc mp29 & dan-h.
Asa este se pescuieste doar in conditiile in care esti cazat acolo.
Unul din lacuri are intradevar crapi foarte mari.Sunt lacuri cu luciu de apa foarte mic iar pe cel cu "balauri" e interzis pescuitul cu desavarsire daca nu te ajuta "cel de sus" :lol: .
Conditi de cazare excelente, iar de apreciat este faptul ca se evita supraaglomerarea, adica nu se vand bilete mai multe decat capacitatea strandului si a locurilor amenajate in incinta.
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Scrie răspuns