baraj ighis medias

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
boris21
member
Mesaje: 260
Membru din: 19 Iul 2008 09:33
Localitate: kirchdorf am inn Germania

Mesaj de boris21 » 20 Ian 2012 08:15

avand in vedere ca ma amenintati cu proteste in fata portii:) ,am sa caut pozele, chiar daca am schimbat PC-ul .Rabdare
il prinzi dar scapa

Avatar utilizator
boris21
member
Mesaje: 260
Membru din: 19 Iul 2008 09:33
Localitate: kirchdorf am inn Germania

Mesaj de boris21 » 20 Ian 2012 08:30

il prinzi dar scapa

Avatar utilizator
boris21
member
Mesaje: 260
Membru din: 19 Iul 2008 09:33
Localitate: kirchdorf am inn Germania

Mesaj de boris21 » 20 Ian 2012 08:37

nicu7193 scrie:Boris,in primul rand iti multumesc pt. raspuns , dar te rog sa mai faci cateva precizari in legatura cu perioada din an cand s-au prins mai bine in coada lacului(sau acolo s-au luat mai bine tot anul?) si ce reprezinta taxa de 240 ron/4bete(pe an,pe partida?),iar daca esti membru ajvps sunt aceleasi taxe?De asemenea sunt in asentimentul celor care te-au rugat sa
pui pozele cu crapii 30+,care i-ai vazut si pozat.
perioada benefica e prin Mai-Iunie si Septembrie-Octombrie.
Taxa e pe un an si parca anul acesta o sa fie mai scump cu 10-20 de ron,inca nu stiu sigur
il prinzi dar scapa

Avatar utilizator
boris21
member
Mesaje: 260
Membru din: 19 Iul 2008 09:33
Localitate: kirchdorf am inn Germania

Mesaj de boris21 » 20 Ian 2012 08:48

il prinzi dar scapa

chiorean alin
senior member
Mesaje: 415
Membru din: 14 Iul 2008 21:55
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de chiorean alin » 20 Ian 2012 21:50

Boris, am asistat si eu la o depunere de icre insa a carasului pe Ighis, impresionant, fierbea lacul.
Sa am frumusetea aia de baraj langa mine numai acolo as pescui :-)
anul asta sper sa reusesc si eu sa fac ceva partide acolo cand merg la socri :-)

Avatar utilizator
laurkro
senior member
Mesaje: 403
Membru din: 25 Aug 2007 23:04
Localitate: medias
Contact:

Mesaj de laurkro » 22 Ian 2012 12:46

boris21 scrie:
nicu7193 scrie:Nu a pescuit nimeni pe ighisul nou in 2011?daca ne puteti da niste detalii referitoare la locurile mai bune , momeli , capturi , taxe , si tot ce ne poate fi de ajutor celor care NU am pescuit inca acolo , dar vrem sa facem o pescuiala in 2012.
-s-au prins cativa crapi frumosi anul trecut in coada lacului,anii trecuti s-au prins crapi si somni foarte mari.Taxa anul trecut era de 240 ron ,4 lansete,iar lacul este administrat de filiala de pescuit Sibiu-Medias.Referitor la momeli iti spot spune ca lacul e oarecum salbatic ,deci ramane la atitudinea ta,dar sa prins si cu bile.Anul trecut in primavara am facut cateva poze cand depuneau icrele in spatele lacului,am vazut mai multi crapi peste 30 kg.Eu credc ca merita sa faci o iesire aici ,dar minim 48h.
Sa-mi arati si mie pozele alea in care ai crapi de 30 kg...

Avatar utilizator
boris21
member
Mesaje: 260
Membru din: 19 Iul 2008 09:33
Localitate: kirchdorf am inn Germania

Mesaj de boris21 » 22 Ian 2012 16:19

laurkro scrie:
boris21 scrie:
nicu7193 scrie:Nu a pescuit nimeni pe ighisul nou in 2011?daca ne puteti da niste detalii referitoare la locurile mai bune , momeli , capturi , taxe , si tot ce ne poate fi de ajutor celor care NU am pescuit inca acolo , dar vrem sa facem o pescuiala in 2012.
-s-au prins cativa crapi frumosi anul trecut in coada lacului,anii trecuti s-au prins crapi si somni foarte mari.Taxa anul trecut era de 240 ron ,4 lansete,iar lacul este administrat de filiala de pescuit Sibiu-Medias.Referitor la momeli iti spot spune ca lacul e oarecum salbatic ,deci ramane la atitudinea ta,dar sa prins si cu bile.Anul trecut in primavara am facut cateva poze cand depuneau icrele in spatele lacului,am vazut mai multi crapi peste 30 kg.Eu credc ca merita sa faci o iesire aici ,dar minim 48h.
Sa-mi arati si mie pozele alea in care ai crapi de 30 kg...
vad ca esti din medias ,dar cred ca u nici nu stii pe unde-i lacul daca nu crezi ca sunt crapi de 30+,mai intereseazate si apoi sa dai comenturi
il prinzi dar scapa

Avatar utilizator
laurkro
senior member
Mesaje: 403
Membru din: 25 Aug 2007 23:04
Localitate: medias
Contact:

Mesaj de laurkro » 23 Ian 2012 21:32

boris21 scrie:
laurkro scrie:
boris21 scrie: -s-au prins cativa crapi frumosi anul trecut in coada lacului,anii trecuti s-au prins crapi si somni foarte mari.Taxa anul trecut era de 240 ron ,4 lansete,iar lacul este administrat de filiala de pescuit Sibiu-Medias.Referitor la momeli iti spot spune ca lacul e oarecum salbatic ,deci ramane la atitudinea ta,dar sa prins si cu bile.Anul trecut in primavara am facut cateva poze cand depuneau icrele in spatele lacului,am vazut mai multi crapi peste 30 kg.Eu credc ca merita sa faci o iesire aici ,dar minim 48h.
Sa-mi arati si mie pozele alea in care ai crapi de 30 kg...
vad ca esti din medias ,dar cred ca u nici nu stii pe unde-i lacul daca nu crezi ca sunt crapi de 30+,mai intereseazate si apoi sa dai comenturi
Eu cred ca stiu foarte bine unde e lacul asta. De fapt, cam de cate ori ai pescuit tu pe acolo? Laurentiu este numele meu si din cei care stau in fiecare an pe acolo, precum si toti care apar in clipurile de pe youtube, carora le-ai pus linkul, au pescuit cu mine si ma stiu. Poate imi spui si tu cum te cheama, sa stiu cu cine vorbesc. Daca afirmi ca ai poze cu crapi de 30 kg posteaza-le, sa se bucure toata lumea de ele. Nu-ti mai da cu presupusul si nu mai face afirmatii fara acoperire.

Avatar utilizator
boris21
member
Mesaje: 260
Membru din: 19 Iul 2008 09:33
Localitate: kirchdorf am inn Germania

Mesaj de boris21 » 24 Ian 2012 09:36

laurkro scrie:
boris21 scrie:
laurkro scrie: Sa-mi arati si mie pozele alea in care ai crapi de 30 kg...
vad ca esti din medias ,dar cred ca u nici nu stii pe unde-i lacul daca nu crezi ca sunt crapi de 30+,mai intereseazate si apoi sa dai comenturi
Eu cred ca stiu foarte bine unde e lacul asta. De fapt, cam de cate ori ai pescuit tu pe acolo? Laurentiu este numele meu si din cei care stau in fiecare an pe acolo, precum si toti care apar in clipurile de pe youtube, carora le-ai pus linkul, au pescuit cu mine si ma stiu. Poate imi spui si tu cum te cheama, sa stiu cu cine vorbesc. Daca afirmi ca ai poze cu crapi de 30 kg posteaza-le, sa se bucure toata lumea de ele. Nu-ti mai da cu presupusul si nu mai face afirmatii fara acoperire.
Din moment ce locuiesc langa lac , toata vara sunt acolo ,sunt curios u cat ai pescuit acolo sau cat de bine cunosti lacul din moment ce ma contrazici.Pescuiesc mai bine de de 20 de ani aici,asa ca nu trebuie sa iti dau tie explicatii despre lac,stiu bine toate locurile si deasemenea ce pesti sunt aici.In legatura cu pozele ,nu am spus ca am prins crapi de 30+,doar ca am facut niste poze cu acestia cand depuneau icrele.Momentan nu le gasesc dar tot o sa dau de ele,dar am si martori care pot confirma cea ce am vazut.Nu mai raspund celor ce nu stiu ce vb si doar scriu aici sa se afle in treaba.
il prinzi dar scapa

Avatar utilizator
laurkro
senior member
Mesaje: 403
Membru din: 25 Aug 2007 23:04
Localitate: medias
Contact:

Mesaj de laurkro » 24 Ian 2012 20:47

Ti-am spus cum ma cheama si asteptam sa faci la fel, ca vad ca dupa tastatura te dai pui de zmeu si mare maestru al pescuitului, ca sa-i intreb pe baietii care pescuiesc pe acolo extrem de des cat de bine te cunosc. Ca stai langa baraj nu-mi spune nimic, sunt cateva mii de oameni care stau in cartierul de langa baraj si nu toti sunt pescari.

Scrie răspuns