bradeni jud. sibiu

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
boris21
member
Mesaje: 260
Membru din: 19 Iul 2008 09:33
Localitate: kirchdorf am inn Germania

bradeni jud. sibiu

Mesaj de boris21 » 24 Aug 2008 08:24

stie cineva ce mai e pe acolo? imi spuneti daca merita sa fac o iesire ?
il prinzi dar scapa

andrei65
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 04 Mar 2008 14:53
Localitate: JUD.SIBIU

Mesaj de andrei65 » 26 Aug 2008 19:25

La Bradeni taxa 30 ron ziua si 30 ron noaptea , crap 1,5 - 2,5 kg ; caras 3-500 gr si daca intra somn african . Eu merg de joi seara pana simbata la pranz daca vii i-ti spun mai multe , era sa uit jumatate zi 20 ron.FIRE INTINSE .

fisherman
member
Mesaje: 114
Membru din: 17 Mar 2005 12:14
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de fisherman » 27 Aug 2008 12:59

intrebare: pe unde vine balta asta? am pescuit in jud.sibiu, dar de balta asta n-am auzit.

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 27 Aug 2008 13:36

Citat :
LACURILE din Bradeni constituie si anul acesta o destinatie preferata de pescari, pescuitul sportiv sau de placere fiind principala activitate de sfarsit de saptamana din zona. "Se pescuieste in doua din cele trei lacuri si de obicei sunt asaltate de pescari de vineri pana duminica. Majoritatea vin sa prinda peste asa, din placere", declara Aurel Grecu, primarul comunei Bradeni. Lacurile, iarba verde si umbra copacilor sunt punctul de atractie al celor care vor sa-si petreaca week-end-ul in aer liber si vor sa puna pe gratar peste proaspat. Crapul si carasul sunt vedetele baltii, capturile obisnuite fiind cele de cateva sute de grame. "Se prind si pesti mai mari de un kilogram, dar mai rar. Oricum, cel mai bine se prinde la plumb, ca trag mai bine", adauga primarul. Taxa pentru o zi de pescuit la Bradeni este de 30 de lei, iar tot ce aveti de facut este sa faceti o vizita la primar pentru a va anunta intentiile, sa platiti taxa si... fir intins.

Articolul este aparut in Sibiu Standard la data de 14.08.2008 sub semnatura lui Jeanina Vlad
Te risti :?: :roll: :lol:
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

fisherman
member
Mesaje: 114
Membru din: 17 Mar 2005 12:14
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de fisherman » 28 Aug 2008 12:56

mersi. am inteles ca sunt in comuna (satul)Bradeni. mai tre sa aflu si pe unde vine. ia sa vad pe google....

Scrie răspuns