Balti in jud. Arges sau imprejurimi

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 17 Ian 2009 19:03

@marius

Incrancenatule, :D in loc sa fi bucuros ca ai balta langa casa, tu te iei deja de ei ? :D

@florea

felicitari ptr initiativa, mare prudenta la selectarea pescarilor care vor pescui acolo ! o balta o distrug pescarii, nu braconierii.....

PS. ai PM.

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 17 Ian 2009 19:18

boje scrie: Bun asa. E singura varianta pentru longevitate. Altfel o sa fie Stolnici 2.:-(
Asteptam deschiderea.
Felicitari.
Boje, facem una mica de deschidere? Oricum pana se invata crapii la boiles mai dureaza... le dam "mierte fierte" :mrgreen:

C.Florea
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 14 Ian 2009 14:46
Localitate: Pitesti

Mesaj de C.Florea » 17 Ian 2009 23:50

@firu cristi,
pentru orice intrebare iti pot raspunde pe PM. Ca idee,se percepe o taxa de inscriere,dorinta de a pescuii sportiv,spirit competitiv,cazier curat :-)
P.S: nu este Asociatia Prieteni Pescari,este un club sportiv nou infiintat in Pitesti. ;-)

@boje,
exact pe aceasta idee am mers,pentru a evita ceea ce s-a intamplat la Stolnici2 :-( ...si va astept la deschidere 8)

@Marius Barbu,
m-ati inteles gresit din pacate,nu este o reclama,sau daca vreti este "reclama" pentru initiativa de pescuit catch & release in Arges.Dvs observ ca sunteti din Bucuresti si nu cred ca va confruntati cu o rata a braconajului atat de ridicata cum este in Arges. Pescarii sportivi vor avea acces daca vor respecta regulamentul baltii!


@vladut mateianu,
multumesc,aveti mare dreptate :!:
Nu stiu de ce nu ati primit raspunsul la PM :-( ,am sa-l re-trimit.
C.S.P Criss-Team Carp -Pitesti

Avatar utilizator
boje
member
Mesaje: 138
Membru din: 17 Mai 2005 08:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de boje » 18 Ian 2009 08:55

Mihai_Lavazza scrie: Boje, facem una mica de deschidere? Oricum pana se invata crapii la boiles mai dureaza... le dam "mierte fierte" :mrgreen:
Daca vor fi pe 15 febr cate grade se anunta, direct acolo suntem.
Si sigur il invatam la bile din prima ;-)
Traiasca mama pestilor!

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 18 Ian 2009 11:21

Cum "bombe" se pare ca nu vor fi (Doamne fereste ca am scapat de "irak"), trebuie invatat la boiles...clar. Gabi, daca esti prin zona, macar mergem sa vedem balta, configuratia malurilor, alea alea.

MariusBarbu
member
Mesaje: 109
Membru din: 16 Oct 2008 20:43

Mesaj de MariusBarbu » 18 Ian 2009 23:56

@CFlorea
Sunt din Pitesti si tocmai pt ca vroiam sa vin la un pescuit sa testam balta v-am intrebat de taxa pe zi.

C.Florea
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 14 Ian 2009 14:46
Localitate: Pitesti

Mesaj de C.Florea » 20 Ian 2009 11:45

C.S.P Criss-Team Carp - Pitesti va asteapta pe data de 25 Ian. ora 17 la sedinta organizata de club.
Sedinta va avea loc la sediul A.J.F ( Asociatia Judeteana de Fotbal),et.1,"Sala de sedinte". Sediul A.J.F se afla langa Sala Sporturilor Pitesti.

La acesta sedinta sunt invitati atat membrii clubului cat si pescarii ce vor sa devina membrii.Pentru a putea tine o evidenta a numarului de persoane va rog sa lasati un mesaj sau un Pm cu numele dvs.
Va multumesc!
C.S.P Criss-Team Carp -Pitesti

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 20 Ian 2009 22:32

C.Florea scrie:Balta are o suprafata de 25 de h, se afla la o distanta de aproximativ 10km de Pitesti.Este destinata in special pescuitului sportiv de crap.
A fost populata cu specii intre 1,5 - 25 kg. O alta populare se va face cu aproximativ 5 zile inaintea deschiderii oficiale.

Se pescuieste EXCLUSIV in sistem c&r.Mai multe detalii pe PM.
Sincer.....eu nu te cred. :-( Din punctul meu de vedere e imposibil sa nu faci macar 2-3 poze la popularea baltii cu pestii de 25 kg.
Astea sunt trofee, iar in cazul in care promevezi aceasta balta sau carpfishingul asa cum spui, e imposibil , sa nu fi imortalizat momentul. :-(

C.Florea
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 14 Ian 2009 14:46
Localitate: Pitesti

Mesaj de C.Florea » 20 Ian 2009 23:34

@ dancristi,
nu fortez pe nimeni sa creada sau nu in aceasta balta. Nu este o <afacere> ! Pentru ca respect pesuitul ca "sport" am infiintat acest club . Ca ni' s-a oferit si aceasta balta spre administrare a fost o mare realizare. O sa se faca o populare cu 5 zile inaintea deschiderii oficiale,moment in care se vor face zeci de poze ce vor ramane in istoria baltii.Ce sens ar avea o balta fara peste?? Ar fi ca si cum am juca fotbal pe un stadion ,fara minge!
C.S.P Criss-Team Carp -Pitesti

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 21 Ian 2009 08:33

C.Florea scrie:@ dancristi,
nu fortez pe nimeni sa creada sau nu in aceasta balta. Nu este o <afacere> ! Pentru ca respect pesuitul ca "sport" am infiintat acest club . Ca ni' s-a oferit si aceasta balta spre administrare a fost o mare realizare. O sa se faca o populare cu 5 zile inaintea deschiderii oficiale,moment in care se vor face zeci de poze ce vor ramane in istoria baltii.Ce sens ar avea o balta fara peste?? Ar fi ca si cum am juca fotbal pe un stadion ,fara minge!
@C.Florea,

Cred ca nu ai inteles ce am scris. Nu am spus nciodata ca nu cred in aceasta balta, nu am spus nciodata ca e o afacerre, sau ca nu cred in clubul vostru si in pasiunea voastra pentru carpfishing...am spus ca nu cred ca ati populat aceasta balta cu exemplare de 25 de kg.
Mi se pare sincer o incercare ieftina de promovare. :-(

Scrie răspuns