Balti in jud. Arges sau imprejurimi

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 21 Ian 2009 23:02

vladut mateianu scrie:@cristi

Vezi ca balta nu este deschisa ptr pescarii de rand, doar ptr membrii clubului. Deci nu prea vad de ce trebuie promovata in ochii pescarilor din afara, daca tot nu au acces...... :roll:

Vezi ca sunt si alte balti din jurul Bucurestiului unde patronii se lauda ca au crapi de peste 25 de kg(unul zice ca are si peste 30 kg ! :D ), balti deschise cu taxa pe zi. De ce nu ii iei la rost ? :D

PS Balta arata superb, am vazut poze, are padure si zona cu copaci in apa......si in curand cred ca o sa vedem si poze cu crapii introdusi ! ;-)
Chiar nu am fost destul de explicit :?:
Nu am spus nciodata ca nu cred in aceasta balta, nu am spus nciodata ca e o afacere, sau ca nu cred in clubul vostru si in pasiunea voastra pentru carpfishing...am spus ca nu cred ca ati populat aceasta balta cu exemplare de 25 de kg.
Mi se pare sincer o incercare ieftina de promovare.

P.S. Daca o sa cauti in arhiva o sa vezi ca am mai avut un clinci cu un administrator care se lauda ca ar fii populat cu crapi de peste 10 kg o balta. Asta e lucrul pe care-l detest cel mai mult....minciuna .

Inca ceva......cand o sa vad poze cu crapii de 25 de kg, o sa-mi cer scuze in fata celor pe care i-am deranjat cu postarile mele.

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 21 Ian 2009 23:30

@dani
Sau si mai bine zis cand o sa-l vezi pe o saltea cantarit :mrgreen:

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 22 Ian 2009 01:50

Ok, imi iau angajamentul ca eu si cu Cristi(Trofin) , sa participam la sedinta clubului..... Apoi va vo da rasounsuri la multe intrebari ! Ca pescari, nu ca "observatori "...... :D

C.Florea
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 14 Ian 2009 14:46
Localitate: Pitesti

Mesaj de C.Florea » 22 Ian 2009 09:10

@ dancristi,
nu sunt administratorul baltii,ci clubul,asa ca nu poate fi vorba de niciun "clinci" intre noi.
Cu cat densitatea de peste este mai mare intr-o balta,cu atat sansele sa organizezi un concurs sunt mai mari.Nu am spus ca va fi ca pe acumularea unde sud-africanii au prins aproximativ 3,5 tone de crap,dar vreau ca acolo sa am parte de ceea ce vrem cu totii !

@ Mihai,
S-a "marcat" ! :-)


@Vladut Mateianu,ma bucur ca veti fi prezenti !



P.S: NR CONTACT : 0740.618.556
C.S.P Criss-Team Carp -Pitesti

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 22 Ian 2009 11:16

@Mihai_Lavazza:

Adica te duci pe malul baltii fara intentia de a pescui? :P

Oricum, sper sa ajungeti acolo prin martie la o partida de pescuit, chiar daca nu prindeti ceva notabil.

...si poate faceti si niste poze :lol: .
<*))))))><{

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 22 Ian 2009 15:59

Danicristi_79 scrie: Nu am spus nciodata ca nu cred in aceasta balta, nu am spus nciodata ca e o afacere, sau ca nu cred in clubul vostru si in pasiunea voastra pentru carpfishing...am spus ca nu cred ca ati populat aceasta balta cu exemplare de 25 de kg.
Mi se pare sincer o incercare ieftina de promovare.

C.Florea scrie: nu sunt administratorul baltii,ci clubul,asa ca nu poate fi vorba de niciun "clinci" intre noi.
Cu cat densitatea de peste este mai mare intr-o balta,cu atat sansele sa organizezi un concurs sunt mai mari.Nu am spus ca va fi ca pe acumularea unde sud-africanii au prins aproximativ 3,5 tone de crap,dar vreau ca acolo sa am parte de ceea ce vrem cu totii !
Doamne.....cat deviezi de la subiect. :-( Ce spun eu, si ce-mi raspunzi tu :-?
Din punctul meu de vedere.......subiectul e inchis. Am ajuns la concluzia ca vorbim limbi diferite.
Iti doresc sincer succes.....in proiectul pe care vreti sa-l realizati.

C.Florea
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 14 Ian 2009 14:46
Localitate: Pitesti

Mesaj de C.Florea » 22 Ian 2009 16:27

Am incercat sa va explic in mai multe randuri,nu vreti probabil sa intelegeti care este rolul acestei balti si ca atare va dau dreptate cand spuneti sa inchidem subiectul. Consider ca am raspuns intr-o "romana" pura,fara devieri : cel mai interesat sa fie o densitate cat mai mare de peste in balta Albota este clubul,pentru a putea organiza competitii sportive si pentru "antrenamentele" membrilor sai.Balta este populata cu specii mari de crap,cu care din pacate nu ne putem inca "lauda",deoarece am spus destul de clar - se va deschide in jurul datei de 15 feb.
CLUBUL VA FACE O POPULARE CU 5 ZILE INAINTEA DESCHIDERII,UNDE,SE VOR FACE POZE CE VOR FI FACUTE PUBLIC,ATAT PE FORUM-URILE DE PESCUIT CAT SI IN NUMARUL VIITOR AL" REVISTEI LU' PESTE".

Am omis ceva?
C.S.P Criss-Team Carp -Pitesti

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 22 Ian 2009 19:17

Daca incepeai cu postarea asta, pe care intr-adevar dupa ceva timp o recunosti , nu as mai fi fost atat de revoltat :
C.Florea scrie: Balta este populata cu specii mari de crap,cu care din pacate nu ne putem inca "lauda",deoarece am spus destul de clar - se va deschide in jurul datei de 15 feb.
Dar ai inceput cu asta :
C.Florea scrie:........
A fost populata cu specii intre 1,5 - 25 kg. O alta populare se va face cu aproximativ 5 zile inaintea deschiderii oficiale.
Si mai intrebi daca ai omis ceva.....Da, ai omis adevarul . :-(
Ultima oară modificat 22 Ian 2009 22:05 de către danicristi_79, modificat 1 dată în total.

MariusBarbu
member
Mesaje: 109
Membru din: 16 Oct 2008 20:43

Mesaj de MariusBarbu » 22 Ian 2009 20:56

Poate virgula dintre 2 si 5. :lol: :lol:
@C.Florea
Scuze e doar o gluma.

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 23 Ian 2009 13:26

Orice ar fi pana nu incep sa iasa pe saltea, nimeni nu va crede ce pesti sunt acolo :-) Din alte surse sigure eu personal stiu ca acea balta a fost tinuta secreta publicului larg tocmai pt ce pesti sunt acolo. S-a pescuit doar de cunostinte apropiate ale D-lui primar gen Dl Nicolescu(fostul prefect) ..si asa mai departe. Acum daca intr-adevar clubul dvs ia in primire balta vedem si noi ce peste ascunde. Sa speram ca asa va fi.

Scrie răspuns