Balti in jud. Arges sau imprejurimi

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 21 Ian 2009 09:00

@cristi

Vezi ca balta nu este deschisa ptr pescarii de rand, doar ptr membrii clubului. Deci nu prea vad de ce trebuie promovata in ochii pescarilor din afara, daca tot nu au acces...... :roll:

Vezi ca sunt si alte balti din jurul Bucurestiului unde patronii se lauda ca au crapi de peste 25 de kg(unul zice ca are si peste 30 kg ! :D ), balti deschise cu taxa pe zi. De ce nu ii iei la rost ? :D

PS Balta arata superb, am vazut poze, are padure si zona cu copaci in apa......si in curand cred ca o sa vedem si poze cu crapii introdusi ! ;-)

C.Florea
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 14 Ian 2009 14:46
Localitate: Pitesti

Mesaj de C.Florea » 21 Ian 2009 09:53

Asta am incercat sa punctez ! Accesul pe balta se va face pe baza unor criterii bine stabilite de club,deci nu vad unde este "incercarea ieftina" de promovare .
Balta are trofee,si asta nu de 1 an 2...doar ca nu a fost publica..mai degraba "ascunsa".
In alta ordine de idei: din fondurile clubului se fa face o populare in preajma deschiderii oficiale pentru a putea organiza competitii sportive.Este interesul nostru sa fie o consistenta cat mai mare de pesti.

DA,INTR-ADEVAR ESTE UN PEISAJ SUPERB! :-)
C.S.P Criss-Team Carp -Pitesti

matei1971
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Noi 2007 18:04
Localitate: bucuresti

Mesaj de matei1971 » 21 Ian 2009 10:10

In concluzie, trebuie sa fii membru ca sa poti pescui pe acest lac eu asa inteleg. Poate totusi va mai ganditi si la ceilalti pescari care practica c&r dar care nu sunt membrii in clubul dvs.

Avatar utilizator
dragos nistor
new member
Mesaje: 19
Membru din: 11 Sep 2007 14:52
Localitate: pitesti

Mesaj de dragos nistor » 21 Ian 2009 13:20

este balta care a fost concesionata de primarul din Albota si este situata pe locul fostei gropi destinata depozitarii zgurei de la cetul din Pitesti? cea care are malul opus cabanei impadurit si un dig cu deversor?

Avatar utilizator
dragos nistor
new member
Mesaje: 19
Membru din: 11 Sep 2007 14:52
Localitate: pitesti

Mesaj de dragos nistor » 21 Ian 2009 13:21

este balta care a fost concesionata de primarul din Albota si este situata pe locul fostei gropi destinata depozitarii zgurei de la cetul din Pitesti? cea care are malul opus cabanei impadurit si un dig cu deversor? :roll:

C.Florea
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 14 Ian 2009 14:46
Localitate: Pitesti

Mesaj de C.Florea » 21 Ian 2009 14:21

@ matei,
pentru promovarea conceptului c & r in Arges si a pescuitului sportiv ne' vom ocupa cu siguranta si de acest aspect vizavii de non-membrii.Mai multe dupa sedinta.

@dragos nistor,
te asteptam la sedinta,asa mi se pare corect.
C.S.P Criss-Team Carp -Pitesti

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 21 Ian 2009 21:28

Voi veni si eu D-na Florea, eventual cu inca un prieten tot pescar de C&R, daca va putea(n-am confirmarea lui acum). Deci treceti in evidenta persoanelor si Mihai Badea. Am sa va sun pt detalii exacte. Multumesc.

Cat despre balta, mi-a povestit un prieten al D-lui primar ca este superba cel putin ca peisaj, caci pana nu vedem ce peste ofera nu putem spune ca si de asta :-)

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 21 Ian 2009 21:52

Cand mergeti sa faceti niste poze...daca se poate.
<*))))))><{

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 21 Ian 2009 22:06

Pai nu mergem la balta acum, doar la o intrunire.....sedintza. La balta mai tarziu. Oi fi intrat in fibrilatzii acum de vrei poze. Uite-te pe alea de la Peris si-ti trece :mrgreen:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 21 Ian 2009 22:29

Mihai_Lavazza scrie: Uite-te pe alea de la Peris si-ti trece :mrgreen:
poate la ce au prins altii sa se uite Boje....ca el oha' la ultimele 2 partide :mrgreen:

Scrie răspuns