Greaca - Cercani

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Paulletta
member
Mesaje: 142
Membru din: 07 Dec 2008 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Paulletta » 09 Feb 2009 21:04

In zilele de vineri-duminica, TAXA 150lei/7kg-pescarul care nu prinde cantitatea de peste va veni la noi cu acest regulament si ii vom da noi cele 7kg crap(viu din bazine amenajate).

ACEASTA VA INTRA IN VIGOARE DUPA DATA DE 15 MARTIE!

alex24
senior member
Mesaje: 401
Membru din: 29 Ian 2009 14:58
Localitate: bucuresti

Mesaj de alex24 » 10 Feb 2009 21:37

:P :P :P :P super tare multumim frumos ptr regulament de abonament sti ceva?

Avatar utilizator
george_gre
member
Mesaje: 148
Membru din: 06 Iun 2007 10:20
Contact:

Mesaj de george_gre » 10 Feb 2009 22:00

Alex am si eu o intrebare pt. tine.
De ce nu ai mai venit la peste pe Cercani de cind am luat eu balta?Pina sa vin eu ai fost?Ai prins?
Din care sat sint bunicii tai?
Cind am luat eu balta aveai 14 ani?
P.S. Te astept la o partida de pescuit si la o bere :bere: .
Sanatate

alex24
senior member
Mesaje: 401
Membru din: 29 Ian 2009 14:58
Localitate: bucuresti

Mesaj de alex24 » 11 Feb 2009 13:57

salut george daca imi pot permita sa zic asa :roll: nu am mai fost ptr ca pana acum nu prea am avut resursele materiale;) inainte ma duceam dar eram copil dadeam la pripon :lol: :lol: ca nu aveam decat undita deaia dintro bucata :mrgreen: bunicii sunt din greaca si probabil ca aveam si vreo 14 -16 ani cand ai luat sa te ocupi u de balta de atunci am mai vazuto doar la tv :P :lol: multumesc de invitatie (sper sa pot ajunge prin martie ; ai avut un paznic acum vreo 5 ani cred il chema ion ciocarlie si avea el vreo 5 copii ala e vecin cu mine la tara , il mai tii minte? )

C&R
junior member
Mesaje: 33
Membru din: 20 Ian 2009 16:30
Localitate: bucuresti

Alte reguli?

Mesaj de C&R » 11 Feb 2009 16:45

Domnilor Pauletta si George
(nu stiu care dintre dvs. este patronul, ori daca sunteti una si aceeasi persoana, asa ca ma adresez ambilor)

Voiam si eu sa stiu mai multe detalii despre regulamentul de pescuit pe aceasta balta si as aprecia foarte mult daca m-ati putea lamuri.

1. Specificati nr. de lansete/undite, dar nu si tipul monturii (banuiesc ca nu se pescuieste cu bomba, taparina, ori alte ustensile care contravin pescuitului sportiv)
2. exista un sistem de abonament?
3. exista vreo oferta speciala pentru cei care pescuiesc exclusiv in sistem catch & release?
4. cam cite locuri sint disponibile pe balta si care este distanta medie intre ele?
5. in pozele postate am vazut niste garduri care ajung pina in apa. asa este pe tot malul baltii, sau exista si zone mai intime?
6. felicitari pentru faptul ca nu tolerati muzica (sper ca, prin extensie, galagia in general) pe balta!

Multumesc anticipat!
"Game xxx are too valuable to be caught only once" Leo Wulff - 1939

syyle
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 09 Ian 2008 22:16

Mesaj de syyle » 17 Feb 2009 19:32

cine-mi poate spune si mie ceva despre greaca cercani?ce se prinde si pe ce e invatat mustaciosul.m-am inscris la concursul din aprilie si nu cred k pot ajunge pana atunci sa-l incerc :roll:

serbtudor
junior member
Mesaje: 71
Membru din: 14 Dec 2008 14:52

Mesaj de serbtudor » 17 Feb 2009 21:40

si pt cei care nu vor cele 7 kg de peste?un pret alternativ pt C&R?

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 17 Feb 2009 22:43

syyle scrie:cine-mi poate spune si mie ceva despre greaca cercani?ce se prinde si pe ce e invatat mustaciosul.m-am inscris la concursul din aprilie si nu cred k pot ajunge pana atunci sa-l incerc :roll:
ia de vezi sile

22 hectare luciu de apa, 2150 metri lungime mal ( pista de concurs ) adancimi intre 1,5 -3,5 m , repopulata recent cu 8 tone crap intre 2 - 7 kg si 2 tone-cteno intre 3-12 kg populatie piscicola existenta - in jur la 18 tone.
in afara de primele 3-4 standuri ( in capatul baltii pe unde se intra ) unde este ceva agatatura, restul batii este "oala" - dinstante intre maluri - intre 80 si 140 metri. ca sa vezi cum arata acumularea cercani, cauta pe google earth ;-)

la ce papa crapu' nu-ti zic ca particip si eu la concurs :lol:
glumesc sile....papa si la bila si la porumbika ;-)

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 18 Feb 2009 00:18

Poate faci aici Over Ten ! :D

syyle
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 09 Ian 2008 22:16

Re: .

Mesaj de syyle » 18 Feb 2009 17:37

ia de vezi sile

22 hectare luciu de apa, 2150 metri lungime mal ( pista de concurs ) adancimi intre 1,5 -3,5 m , repopulata recent cu 8 tone crap intre 2 - 7 kg si 2 tone-cteno intre 3-12 kg populatie piscicola existenta - in jur la 18 tone.
in afara de primele 3-4 standuri ( in capatul baltii pe unde se intra ) unde este ceva agatatura, restul batii este "oala" - dinstante intre maluri - intre 80 si 140 metri. ca sa vezi cum arata acumularea cercani, cauta pe google earth ;-)

la ce papa crapu' nu-ti zic ca particip si eu la concurs :lol:
glumesc sile....papa si la bila si la porumbika ;-)[/quote]

ms pentru raspuns .mai bine intreb decat sa ma trezesc pe balta ca mananca la cine stie ce bazaconii :D

Scrie răspuns