Greaca - Cercani

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

alex24
senior member
Mesaje: 401
Membru din: 29 Ian 2009 14:58
Localitate: bucuresti

Re: .

Mesaj de alex24 » 29 Ian 2009 16:31

mosharu' scrie:ora 5,30 in drum spre Greaca ascultam la radio: "portul Giurgiu inchis din cauza vantului" :lol: ...afara ploua rau , batea vantul naspa...si eu goneam cu 120/h spre Greaca...deh' microbu' :lol: :-?
ajungem pe la 7,00 ( am mai fost cu'un diliu ) , il trezesc pe George din somn ( ma injura nitzel :lol: ) ne campam , bagam la repezeala lansetele in apa: 2 la bila de 12 solubila, 2 la buchet de viermushi, 2 la porumb cu caspuna si 2 la rama. vant...valuri ca la mare...frig...naspa....tuica fiarta :D caterinca.....se taie un porc...mancam pomana porcului in cabana paznicilor...iar tuica fiarta.....strangem pe la 16 si plecam :mrgreen:
peste???? IOK :lol: :lol: :lol: :lol: doar nu era nebun sa vada si el ce era "afara" :lol: :lol: :lol:
nu-mi pare rau! ...o fi fost asa de la vreme??? sau ca a fost 13 DECEMBRIE? :lol: :lol: :lol: :lol:
de data asta chiar ca le-am urcat in pod pana in martie :D
:P :P :P tare partida eu am bunici chiar in sat dar de can a luat domnul george balta nu am mai calcat pe acolo :( vreau sa ma duc in primavara poate ne intalnim pe acolo daca va incurca cineva lanseta sa va aduceti aminte de forum :lol: :lol: :lol: am glumit nici chiar asa fir intins:)

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 30 Ian 2009 18:34

florianserban scrie:as dori si eu daca se poate mai multe detalii despre balta Greaca-Cercani(ex:adancime,suprafata,etc.)


multumesc!
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 30 Ian 2009 22:45


Avatar utilizator
george_gre
member
Mesaje: 148
Membru din: 06 Iun 2007 10:20
Contact:

Re: .

Mesaj de george_gre » 01 Feb 2009 18:32

alex24 scrie:
mosharu' scrie:ora 5,30 in drum spre Greaca ascultam la radio: "portul Giurgiu inchis din cauza vantului" :lol: ...afara ploua rau , batea vantul naspa...si eu goneam cu 120/h spre Greaca...deh' microbu' :lol: :-?
ajungem pe la 7,00 ( am mai fost cu'un diliu ) , il trezesc pe George din somn ( ma injura nitzel :lol: ) ne campam , bagam la repezeala lansetele in apa: 2 la bila de 12 solubila, 2 la buchet de viermushi, 2 la porumb cu caspuna si 2 la rama. vant...valuri ca la mare...frig...naspa....tuica fiarta :D caterinca.....se taie un porc...mancam pomana porcului in cabana paznicilor...iar tuica fiarta.....strangem pe la 16 si plecam :mrgreen:
peste???? IOK :lol: :lol: :lol: :lol: doar nu era nebun sa vada si el ce era "afara" :lol: :lol: :lol:
nu-mi pare rau! ...o fi fost asa de la vreme??? sau ca a fost 13 DECEMBRIE? :lol: :lol: :lol: :lol:
De ce nu ai venit pe bata de cind a fost concesionata?
Nu omorim pe nimeni iar ciinii ii punem pe HOTI :D
Asa ca te asteptam fara probleme :bere:
de data asta chiar ca le-am urcat in pod pana in martie :D
:P :P :P tare partida eu am bunici chiar in sat dar de can a luat domnul george balta nu am mai calcat pe acolo :( vreau sa ma duc in primavara poate ne intalnim pe acolo daca va incurca cineva lanseta sa va aduceti aminte de forum :lol: :lol: :lol: am glumit nici chiar asa fir intins:)

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 09 Feb 2009 10:46

Prima partida pe Cercani anul asta,primele capturi : 6 bucati intre 0.7 si 5.5 Kg.
Las in continuare imaginile sa vorbeasca :
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 09 Feb 2009 11:27

Care sunt conditiile de anul asta Ionut ?

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 09 Feb 2009 13:41

Cristi, trebuie sa apara zilele astea. Momentan pescuiesc persoanele pe care George ii cunoaste (vechi abonati, prieteni ) si care il anunta telefonic in prealabil.
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Petre Iulian-Green Lake
junior member
Mesaje: 64
Membru din: 17 Noi 2008 20:30
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de Petre Iulian-Green Lake » 09 Feb 2009 18:54

la bile au intrat?...cat ai stat?
- -Divizia de crap GREEN LAKE

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 09 Feb 2009 20:47

PETRE IULIAN -CARP ZONE scrie:la bile au intrat?...cat ai stat?
Am avut si una pe bila timp de vreo 3 ore,dar nu a dat in ea.Dupa aceea am renuntat .Nu am stat decat vreo 7 ore din care pescuit efectiv 6.Pe la 4 a inceput o ploaie care m-a gonit acasa.
Ultima oară modificat 11 Feb 2009 17:02 de către Sionut, modificat 1 dată în total.
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
Paulletta
member
Mesaje: 142
Membru din: 07 Dec 2008 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Paulletta » 09 Feb 2009 20:48

REGULAMENT—Bazin piscicol CERCANI

Se pescuieste cu maxim 4 lansete+ 2 undite /pescar.Se pescuieste de la ora 6 pina la ora 19.Masina obligatoriu va sta in parcare pe toata durata partidei de pescuit.Fiecare pescar trebuie sa aiba juvelnicul, lui (nu permitem un juvelnic la mai multi pescari).Pescarul este obligat sa faca curatenie in locul pe care a pescuit inclusiv cojile de seminte si mucurile de tigare trebuiesc luate si aruncate in Pubelele de gunoi special puse . Nu se pescuieste NOAPTEA.Se pescuieste pe ambele partii ale bazinului.
TAXA/pescar-100 lei/5kg crap(carasul fara limita).Crapul ce depaseste greutatea de 4 kg se elibereaza imediat in apa fara al rani sau al tine pe uscat intentionat la fel si cel sub 1 Kg.Pescarul care prinde mai mult de 5 kg. si vrea sa-l retina plateste la sfirsit suplimentar 20 lei/kg. Pe cine prindem cu peste ascuns in orice mod ii vom confisca tot pestele si il vom da afara dupa balta fara sa inapoiem nici un ban.Nu se accepta muzica pe balta.
In zilele de vineri-duminica, TAXA 150lei/7kg-pescarul care nu prinde cantitatea de peste va veni la noi cu acest regulament si ii vom da noi cele 7kg crap(viu din bazine amenajate).Pescarul care vine cu familia nu plateste nimic suplimentar dar cel care vine insotit de mai mult de un prieten plateste suplimentar 10 lei/pers.Cine vrea sa planteze cu barcuta(navomodel) plateste suplimentar 10 lei. Eliberarea chitantei fiscale se face dupa ce pescarul a terminat partida de pescuit si a trecut pe la noi pt. cintarirea pestelui si control avind asupra lui regulamentul eliberat la intrarea pe balta.
Va atentionam ca facem controale la juvelnic si va supraveghem de la distanta.
VA URAM FIR INTINS!

Scrie răspuns