crapi de IANUARIE la MOARA VLASIEI

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 29 Ian 2009 19:51

Bai nenea cu ochii roshii....cand iti place pescuitul....il iubeshti....te bucuri la prinderea oricarei fâţe, a oricarui peshte ce-l ai in carlig.... te bucuri ca esti pe malu' baltzii....eshti langa ei....oricat de mici sau de mari ar fi ei... Asta inseamna "pescar" !!
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 29 Ian 2009 19:56

maiden scrie:Bai nenea cu ochii roshii....cand iti place pescuitul....il iubeshti....te bucuri la prinderea oricarei fâţe, a oricarui peshte ce-l ai in carlig.... te bucuri ca esti pe malu' baltzii....eshti langa ei....oricat de mici sau de mari ar fi ei... Asta inseamna "pescar" !!

io-s pescar mai cu motz :mrgreen: ,asta e ;-)

si aici imi inchei polemica :!:

ps 1

inca odata felicitari pt capturi si va urez la mai multe si mai mari :!:

ps 2

azi am fost sa nadesc si am dat de un amic pescar la balta ,in 4 ore cat am stat cu el ...POC - POC .....12 kg ...13 kg .....SF 16 mm ;-) ,aroma ..... :roll: ,temperatura apei 5 grade ,adancime 3,6 m

Imagine

Imagine


byeeeeee

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 29 Ian 2009 21:29

Felicitari Cristi, sansa este intotdeauna alaturi de cei curajosi ! ;-)
Si inca o data toata stima ptr. Victorash Petcu, omul care a reusit sa ne transforme visele in realitate.......Cine se gandea ca o sa prindem crapi in ianuarie pe balti ? :roll:

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 29 Ian 2009 21:46

Bravo Cristinele tata :D
APCR-CS CARPZONE

Avatar utilizator
udvarhely
senior member
Mesaje: 488
Membru din: 11 Feb 2005 12:37
Localitate: odorhei

Mesaj de udvarhely » 29 Ian 2009 22:00

pt.alex_mures hai sa facem o partida pe moara vlasiei eu anul trecut am fost la sfarsit de februarie si cam tot asa a fost frig ,la noi ningea dar totusi a meritat (multumesc si acum pt.recomandarea facuta,Vladut) si asa si este cum zici in decembrie vreo doua zile s-a desghetat balta si eu repede pe apa am prins trei bucati intre0,80-2kg si la bile tari nu la solubile dar din pacate minunea nu a tinut mult si iar pod de gheata felicitari A1mer

alex24
senior member
Mesaje: 401
Membru din: 29 Ian 2009 14:58
Localitate: bucuresti

salutare

Mesaj de alex24 » 29 Ian 2009 22:30

moara vlasiei pentru mine ca pescar amator ce ma consider credeti ca este o solutie de recreare sunt in cautare de o balta buna la care sa ies cu sotia mea in anul acesta multumesc anticipat

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 29 Ian 2009 22:33

daca cu tine m-am intilnit in august la Livada atunci cu toata placerea dau curs invitatiei :D
Crap Livada 10 kg
TGM Carp Team

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 29 Ian 2009 22:50

vladut mateianu scrie:Felicitari Cristi, sansa este intotdeauna alaturi de cei curajosi ! ;-)
Si inca o data toata stima ptr. Victorash Petcu, omul care a reusit sa ne transforme visele in realitate.......Cine se gandea ca o sa prindem crapi in ianuarie pe balti ? :roll:
Vladutz.....parca anul trecut ati acordat un premiu pentru cel care prinde primul crap peste 10 kg :lol: . Va bagati si anul asta.......??????

Avatar utilizator
udvarhely
senior member
Mesaje: 488
Membru din: 11 Feb 2005 12:37
Localitate: odorhei

Mesaj de udvarhely » 29 Ian 2009 22:58

nu cu mine te ai intalnit era ucenicul meu Gabor :D

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 29 Ian 2009 23:00

aha
si ce a povestit despre noi ;-) despre tine numai lucruri bune
Crap Livada 10 kg
TGM Carp Team

Scrie răspuns