moara vlasiei

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ulvan » 08 Feb 2009 22:24

"Cum nu ai prins? ai avut cel mai spectaculos drill al zilei ... ai adus o portiera de masina ruginita de pe malul opus :lol: "

Pai cu portiera am demostrat inca odata ce tehnica de drill am.
Adevarul ca pot sa ma laud ca am scos din malul de vis a vis o portiera de dacie cu un fir de 0,3.
Si sa stii ca am simtit asa niste priviri in ceafa cand recuperam, da' cred ca erau din cauza ca trageam de ceva si nu stateam. :lol:
Fara a face reclama, am devenit fan P-line CXX X-TRA Strong (moss green).

"Razvane ... poze nu pun ca rade lumea de mulinetele tale din plastic :lol:[/quote]"

Bro' lasa ca ma fac eu mare si imi iau Tokushima!
Mai bine ia baga tu un articol cu nadirea grea. ;-)

cristian matei
member
Mesaje: 141
Membru din: 30 Aug 2007 07:31
Localitate: bucuresti

salutare

Mesaj de cristian matei » 08 Feb 2009 22:29

sambata pe 07.02 nu am fost, dar am fost azi, duminica 08.02. personal am avut 2 ratari, nu am parcat niciun peste dar fata de ce a fost sambata azi s-a prins mai mult peste. am vazut la vecini un comun de 9 kg si multi altii de 4,5 kg. mie daca imi spunea cineva de prins crap in februarie il injuram. cu aglomeratia aveti dreptate, probabil ca lumea vrea sa mai si prinda peste decat sa arunce momeala in apa. si eu cred ca cel mai potrivit ar fi in timpul saptamanii. si daca nu da nimeni din casa...porumb sau bloodworm... :evil:
Cristian Matei

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 08 Feb 2009 22:30

ulvan scrie: Mai bine ia baga tu un articol cu nadirea grea. ;-)
Nadirea grea este benefica primavara pentru dezmortirea muschilor ;-)

Te pomenesti ca daia nu ai prins tu peste :lol: :lol: ca erau ocupati sa-mi manance mie canepa :lol: :lol:
APCR - SENIOR CRAP

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: salutare

Mesaj de ulvan » 08 Feb 2009 22:40

MATEI CRISTIAN scrie:sambata pe 07.02 nu am fost, dar am fost azi, duminica 08.02. personal am avut 2 ratari, nu am parcat niciun peste dar fata de ce a fost sambata azi s-a prins mai mult peste. am vazut la vecini un comun de 9 kg si multi altii de 4,5 kg. mie daca imi spunea cineva de prins crap in februarie il injuram. cu aglomeratia aveti dreptate, probabil ca lumea vrea sa mai si prinda peste decat sa arunce momeala in apa. si eu cred ca cel mai potrivit ar fi in timpul saptamanii. si daca nu da nimeni din casa...porumb sau bloodworm... :evil:
Cristian, pune o intrebare si sunt primul care "da din casa"!
Nu de alta, dar nu m-am nascut invatat si, pe de alta, urasc expresia! ;-)

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ulvan » 08 Feb 2009 22:44

zakunin scrie:
ulvan scrie: Mai bine ia baga tu un articol cu nadirea grea. ;-)
Nadirea grea este benefica primavara pentru dezmortirea muschilor ;-)

Te pomenesti ca daia nu ai prins tu peste :lol: :lol: ca erau ocupati sa-mi manance mie canepa :lol: :lol:
Pai de canepa vorbim bro'?
Nu mai erau si vreo 5 kilograme de seminte?
Daca e asa, clar stiu unde am gresit.
M-am luat dupa Vijelie sa dau inspre padure... :lol: cand trebuia sa plantez pe brazda de pamant proaspat sapata de vis a vis. Ca in rest erau numai paturile tale.... ;-)

cristian matei
member
Mesaje: 141
Membru din: 30 Aug 2007 07:31
Localitate: bucuresti

Mesaj de cristian matei » 08 Feb 2009 22:45

intradevar... e doar o expresie. ma gandeam poate maine nu mai merge la aceasi treaba si primesc bonus un frigider plin de carne.... :lol:
multumesc si promis sa intreb la nevoie..
Cristian Matei

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Re: salutare

Mesaj de Andrei I. » 08 Feb 2009 22:46

ulvan scrie: Cristian, pune o intrebare si sunt primul care "da din casa"!
Nu de alta, dar nu m-am nascut invatat si, pe de alta, urasc expresia! ;-)
Pai ce sa dai tu din casa??? cum sa localizezi singura tabla din toata balta? :lol:

Ce sa dam Matei din casa...ca nu am prins nimik...eu unul am ajuns sa dau si cu 3 bobite de canepa pe fir..deci am incercat orice mai putin viermusi sau rame si nu am avut nici macar un tac.
APCR - SENIOR CRAP

cristian matei
member
Mesaje: 141
Membru din: 30 Aug 2007 07:31
Localitate: bucuresti

Mesaj de cristian matei » 08 Feb 2009 22:47

daca se poate posta o poza cu portiera ...cred ca ar fi ceva inedit... la mai mare :evil:
Cristian Matei

Avatar utilizator
udvarhely
senior member
Mesaje: 488
Membru din: 11 Feb 2005 12:37
Localitate: odorhei

Mesaj de udvarhely » 08 Feb 2009 22:47

am fost si noi sambata chiar a fost balta full dar era timpul ,frumos ,si eram linga apa,am stat si noaptea ,am prins una de 10,40 kg o salonta ,si pescuiam numai cu bile tari fara momitor,eu cred ca daca avem porumb prindeam mai mult, am mai luat cateva in jur de 4-6 kg

cristian matei
member
Mesaje: 141
Membru din: 30 Aug 2007 07:31
Localitate: bucuresti

Mesaj de cristian matei » 08 Feb 2009 22:52

big brother spunea ca sambata au fost 65 pescari...iar pentru seara asta cu siguranta sunt 2 masini cu numere de CJ. sper sa nu inghete balta... :evil:
Cristian Matei

Scrie răspuns