moara vlasiei

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ulvan » 08 Feb 2009 22:52

...
Ultima oară modificat 08 Feb 2009 22:56 de către ulvan, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ulvan » 08 Feb 2009 22:53

ulvan scrie:
MATEI CRISTIAN scrie:daca se poate posta o poza cu portiera ...cred ca ar fi ceva inedit... la mai mare :evil:
Nu au vrut sa imi o poza ca cica e incadrata la braconaj! :evil:
S-a prins peste(nu de noi :cry: ) in timpul saptamanii la Bonduele(2 boabe cu un tehno puf intre ele) si monitor cu method mix cu betaina sau mamaliga.

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ulvan » 08 Feb 2009 22:55

udvarhely scrie:am fost si noi sambata chiar a fost balta full dar era timpul ,frumos ,si eram linga apa,am stat si noaptea ,am prins una de 10,40 kg o salonta ,si pescuiam numai cu bile tari fara momitor,eu cred ca daca avem porumb prindeam mai mult, am mai luat cateva in jur de 4-6 kg
Felicitari,.
In timpul zilei ai avut prezentari?

Andrei:
Cred ca ai gresit la strategie.
Daca aveai 10 kg de nada il topeai! :mrgreen:

cristian matei
member
Mesaje: 141
Membru din: 30 Aug 2007 07:31
Localitate: bucuresti

Mesaj de cristian matei » 08 Feb 2009 22:56

o sa manance ei destul la concursurile ce urmeaza... oricum nu scapa peste neprins decat daca sta dupa gardul de sarma . :lol:
Cristian Matei

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 08 Feb 2009 22:57

ulvan scrie: Andrei:
Cred ca ai gresit la strategie.
Daca aveai 10 kg de nada il topeai! :mrgreen:
Mai bine ieseam totusi cu nevestele la un film.... esti mai putin plictisitor live decat pe forum :lol: :lol: :lol:
APCR - SENIOR CRAP

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ulvan » 08 Feb 2009 23:08

zakunin scrie:
ulvan scrie: Andrei:
Cred ca ai gresit la strategie.
Daca aveai 10 kg de nada il topeai! :mrgreen:
Mai bine ieseam totusi cu nevestele la un film.... esti mai putin plictisitor live decat pe forum :lol: :lol: :lol:
Off topic: Te ocupi tu iar de bilete? :mrgreen:
On topic: Moara Vlasiei este una dintre cele mai bune piste de crap, pacat insa de apropierea exagerata a standurilor. Motiv pentru care exista diferente substantiale in comportametul crapului in timpul saptamanii si in weekend.

Avatar utilizator
Madalin Dirla
member
Mesaje: 296
Membru din: 03 Feb 2008 08:49
Localitate: bucuresti

Mesaj de Madalin Dirla » 09 Feb 2009 21:19

Am fost si eu azi la peste pe MV2,pe balta mai erau 2 pescari,am reusit sa prind peste 100 kg in 7 ore,deci...............concluzile le tregeti singuri!!!
Sper sa o tin asa tot anul,m-am inscris la multe concursuri!! :lol:

Avatar utilizator
maryus
member
Mesaje: 163
Membru din: 31 Ian 2008 14:02

Mesaj de maryus » 14 Feb 2009 09:18

eu am fost ieri (13.02.2009)cu partenerul meu si am fost singuri pe toata balta,asa k mai incercati si in timpul saptamanii.A fost o partida destul de reusita,mai ales ca a fost prima pe anul 2009.De la ora 9 pana la 16 au fost 10 prezentari din care 7 pe saltea intre 4.5 si 6.5 kg.Toti au intrat doar la porumb.Doamne ajuta la cat mai multe partide si cat mai lungi
LogiCarp Team

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 15 Feb 2009 13:27

Am deschis sezonul 2009 ieri, 14 feb. pe Moara Vlasiei 2.
Mai erau niste baieti pe balta, in locul dinspre dig(cel de pe bucla), care au stat si peste noapte si din ce ne-a spus paznicul ar fi prins un crap de 5 kg ieri in timpul zilei.

Noi am stat pe la 9 dimineata pana la 16:00.
Am fost si ca sa testam echipamentul nou pe 2009(am fost eu cu 2 lansete, colegul cu 2).
N-am avut nici o prezentare, dar recunosc ca n-am venit pregatiti, intrucat ne-am hotarat vineri seara sa mergem. Fiecare a luat ce-avea pe-acasa.

Momeli folosite:
- boabe de porumb(cu aroma vanilie) pe fir de par cu o bucatica de spuna si saculet solubil cu un mix(groundbait amestecat cu CSL, putin Lapte Porumb, Carpix de Capsuna)
- monturi cu momitor cu porumb pe firul de par(cam acelasi mix pe momitor)
- Boilies S&O(lasat la dip-uit cam de 1 luna)...total nepotrivit pentru aceasta perioada, dar printre putinele pe care le aveam si in care aveam incredere

Culmea, la repozitionarea monturilor(pe la pranz), la boilies a inceput sa de-a bip-uri: cam unul la 10 minute(de vre-o 4 ori), dupa care a murit.
Exact inainte de plecare, cand am spus: "hai sa strangem!"(avem si martori, venise un baiat sa vada ce nebuni sunt pescuit)...au fost doua trasaturi convingatoare la porumb(montura in-line) dar eram pe picior de plecare si le-am strans oricum.

Ma bucur ca am avut ocazia sa-l cunosc pe dl. Val Pangica, care era in zona pentru o partida de vanatoare si s-a oprit sa vada ce "misca".

Astept sfaturi despre ce-am gresit!
Am stat cam la 20 m de baraca paznicilor(in dreapta ei) si am pescuit peste cam la 3 sferturi din latimea baltii spre malul celalalt, nu le-am dat chiar aproape de mal.
Monturile cu monitor le-am schimbat de 3 ori intr-un interval de 8 ore.

Cam ce nada ar fi fost potrivita?
Ma gandesc ca a contat si faptul ca era alcatuita din "resturi" de anul trecut.
Cu alte cuvinte... sunt paralel cu pescuitul iarna pe vreme rece, dar faptul ca altii au avut rezultate atat de bune saptamana trecuta si chiar in aceeasi zi cu mine, ma face sa gandesc ca am gresit ceva(locul, nada, poate amandoua, etc.)

Sper ca nu v-am plictisit :P !

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
<*))))))><{

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 15 Feb 2009 17:20

ce fel de rod pod e ala? :roll: arata f bine si solid 8)

Scrie răspuns