loc pescuit Delta Dunarii

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
CISKO
member
Mesaje: 174
Membru din: 21 Iun 2006 06:27

loc pescuit Delta Dunarii

Mesaj de CISKO » 17 Feb 2009 11:04

Asi dori sa-ma ajuta-ti in privinta alegerii unei solutii optime in privinta locului de pescuit.
Suntem vreo 5 care dorim sa facem o iesire pe la mijlocul lui 09/09 cu o ambarcatiune (tractam si 2 barci (cu motor + cu vasle)), de unde am dori sa dam la crap (3 persoane), dar sa dam si la stica (cu ajutorul barcii cu motor) (2 persoane).
Spuneti-mi ce locuri imi recomanda-ti, cu date concrete, chiar cu imagini, unde sa ne stabilim pe un canal principal de unde sa dam la crap si de acolo sa putem iesi in apropiere (max 5-6km) cu barca cu motor la locurile de stiuca.
Va multumesc anticipat ptr raspunsuri !
Varga Francisco

chiorean alin
senior member
Mesaje: 415
Membru din: 14 Iul 2008 21:55
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de chiorean alin » 17 Feb 2009 11:49

E prea devreme pentru a face planuri pentru septembrie...sa vedem cum a mai avansat braconajul,cat de tare s-au mai colmatat lacurile si canalele...prin august zic eu sa adunati informatzii.

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 17 Feb 2009 22:17

locurile bune nu ti le va spune nimeni detaliat.du-te si opreste-te unde vezi pescari mai in varsta sau localnici.e cam la ghici dar ai 50/50 la suta sanse sa dai de pescari sau de pacalici :D

CISKO
member
Mesaje: 174
Membru din: 21 Iun 2006 06:27

loc de pescuit Delta Dunarii

Mesaj de CISKO » 18 Feb 2009 13:40

In august este prea tarziu, trebuie sa facem programarea de acum la ambarcatiune si costul se face in functie de locul unde dorim sa mergem.
De aceea trebuie sa luam in calcul variantele in functie de locurile de pescuit.
Bineinteles locurile foarte bune nu se spun asa de usor.
Oricum multumesc ptr amabilitatea voastra !
CISKO

Avatar utilizator
cristian_m
member
Mesaje: 118
Membru din: 02 Sep 2008 16:41
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cristian_m » 18 Feb 2009 14:08

Sfatul meu este sa te duci la Crisan. Ai locuri de pescuit la crap (Dunarea Veche, Litcov, Ingusta, Intinsa) dar si acces usor spre multe lacuri de stiuca.

chiorean alin
senior member
Mesaje: 415
Membru din: 14 Iul 2008 21:55
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de chiorean alin » 18 Feb 2009 19:30

In Crisan te termina psihic barcile...e un dute-vino ca pe autostrada, singurele capturi frumoase le aveam doar noaptea.
Daca nu mergi cu cortul sa potzi sta peste noapte la pescuit nu itzi recomand.

Scrie răspuns