Pescuit in zona mraconia

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
gulu
new member
Mesaje: 1
Membru din: 04 Mai 2011 10:36

Re: Pescuit in zona mraconia

Mesaj de gulu » 04 Mai 2011 10:43

butadr scrie:Intentionez sa fac un sejur de 4 zile la o pensiune situata in golful mraconia (casaalex) si ma intereseaza ceva impresii referitoare la zona respectiva. :roll:
Din poze arata foarte bine ca si locatie, nu prea stiu mare lucru referitor la pescuitul din zona. :mrgreen:
Ma intereseaza in mod special pescuitul crapului...(daca exista :) :!: )
Orice impresii ale celor care au fost in zona sunt binevenite....
Multumesc mult...
salut, imi poti spune mai multe despre casa alex si locuri de pescuit.
Cu multumiri, Gulu

butadr
junior member
Mesaje: 84
Membru din: 10 Feb 2009 20:02
Localitate: Sfantu Gheorghe

Mesaj de butadr » 04 Mai 2011 19:46

Buna,
Impresiile sejurului de anul trecut nu sunt chiar stralucite... Nu din privinta pensiunii, 10+ pentru conditii si peisaj, iar patronul e super O.K.
In privinta pescuitului 1- si sunt convins ca nici anul asta nu e mai bine. Eu nu am reusit sa capturez decat platici (200 - 300 gr bucata), despre crap nici vorba (din vorbele localnicilor am auzit ca s-ar fi prins unul la 4 Kg cu vreo doua saptamani inainte de a merge noi...afirmatie facuta de cineva cand am ajuns la pensiune...iti dai seama ca la aceasta afirmatie moralul meu a ajuns instantaneu la 0. Am incercat orice si am insistat inclusiv noaptea, rezultate zero barat....
Singurele rezultate le puteai obtine la rapitor (in special avat si salau) sau eventual la somn. E adevarat ca am fost destul de lenesi, in sensul ca nu am iesit de loc la dunare din golful Mraconiei (poate si pentru ca barca era fara motor si distanta era foarte mare), iar cu masina era dificil.
Sper sa te ajute aceste informatii...
Zambeste, maine va fi mai rau!

Scrie răspuns