T Z E P E ! ! ! ! !

Alte pasiuni decat pescuitul

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
andreea
junior member
Mesaje: 51
Membru din: 10 Feb 2005 23:31
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de andreea » 14 Sep 2005 22:32

daca tot vb de fun "curier"(am scris intentionat asa).acum vreo 2 saptamani in drum spre mare am dus un bat care trebuia schimbat la brasov la trabucco.in timp ce eram la mare cei de la brasov mi-au trimis alt bat inapoi cu fun-ul.au ajuns coletele la magazin si cand a deschis taicami-o coletul cu bete..hop surpriza!betele de vreo 10 milioane erau strivite..apoi a vazut ca pe colet erau urme de roata de mashina...de vis!de atunci tot asteptam despagubirile de rigoare..pt ca am facut plangere..dar vad c a nimik...
traim in romania...tzara tuturor posibilitatilor :evil:

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 15 Sep 2005 08:32

cum il cheama pe tatal tau?
imi suna cunoscut numele tau daca spui ca taticul are magazin de scule de pescuit....
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
andreea
junior member
Mesaje: 51
Membru din: 10 Feb 2005 23:31
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de andreea » 15 Sep 2005 11:18

salut
pe taica-mio il cheama hary(adika asa il stie lumea)...
fir intins si numa bine
Azi, draga mea, n-am pescuit nimic.
- Stiam, iubitule, ai uitat banii acasa

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 15 Sep 2005 11:30

:D banuiam eu, saluta-l te rog din partea mea
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
monicapop
member
Mesaje: 244
Membru din: 22 Feb 2005 16:57
Localitate: (zalau) domiciliu IT
Contact:

buna

Mesaj de monicapop » 15 Sep 2005 13:51

Hop si eu .. AM si euobiceiul ca tot romanul ca la sarbatori sau onomastici sa trimita cadouri acasa ( mi se pare normal ) ceea ce mi se pare anormal si mie . e ca nu doar in romania se intimpla aa ceva nu va preocupati prea tare . si in Italia e la fel .. colete intregi care nu au ajuns nici in zioa de azi ,,la destinatie ( care fiind tot in italia ) si mai ales ca am ales curierul cel mai bun si cel mai scump caci zici pai daca platesc mult tre sa fie de calitate ... GRESIT ... dar TZEAPA care am luato eu .. cea mai din cea mai . e in aeroport .. coborind la VERONA in aeroport ma trezesc cu un bagaj cu 3 kg mai leger decit lam lasat eu prina ca sa decoleze avionul .. cind am cerut explcati ,pt ceea ce nu mai continea bagajul meu .. au zis ca nu trebuia sa tzi obiecte de valoare in geamantan .. dar bine frate .. nu erau doar obiecte de valoare care lipseau erau si haine .. ei a trecut un an si cred ca o sa mai treaca pina o sa am ceva raspunsuri . pe unde is lucrurile mele (( asa ca .. bafta la toti .. ))
MAI BINE O ZI URITA LA PESCUIT DECIT O ZI FRUMOASA DE MUNCA

HackBv
member
Mesaje: 278
Membru din: 07 Sep 2004 12:31

...

Mesaj de HackBv » 15 Sep 2005 16:41

e tu macar ai mai recuperat cea mie miau suit cica doua gentzi in alt avoin cand mam intors din Italia si nu le-am mai vazut nici in ziua de azi la fatza si ce ma oftica cel mai tare ca imi cumparasem nishte scule de pescuit de pe acolo shi nishte suveniruri care sau dus dar Traiasca TZEAPA in lume ca fara tzepe nu ar mai fi asha palpitant cand te certzi cu unu shi cu altu pt ce tzia disparut :)

carpriver
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 22 Apr 2005 11:16
Contact:

TEAPA

Mesaj de carpriver » 25 Sep 2005 10:15

Va salut :lol: cu fancurier eu am luat o contrateapa ; cred ca este exceptia care confirma regula( n-am scris intareste...);am vandut ceva in tara...am pregatit coletul ,am apelat la fancurier..am platit...toate bune;era cu plata ramburs eu trebuind sa platesc si comisionul din valoarea rambursata...cand am primit plicul cu bani l-am deschis si am vrut sa platesc :lol: delegatul a raspuns amabil...nu platiti nimic...am sunat
rapid destinatarul...ai platit tu ? ...nu ! fara comentarii :lol:

Scrie răspuns