Bush in New Orleans

Alte pasiuni decat pescuitul

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Bush in New Orleans

Mesaj de carprom » 11 Sep 2005 20:44

Imagine

Moose_master
member
Mesaje: 273
Membru din: 26 Mai 2005 21:12
Localitate: Montreal, Canada

Mesaj de Moose_master » 13 Sep 2005 20:41

e super misto trucata....

acum pe bune... eu fac curse multe in State si pot sa-ti spun ca madam Caterina i-a rupt pe americani. 11 septembrie a fost o joaca de copii pe langa ce a facut Caterina. daca intri pe autostrada 10 inseamna ca ori esti nebun, ori esti cu camionul (cu rezervoarele full de motorina). pretul la carburanti a explodat pana la un nivel record. erau statii de benzina care vindeau carburant la pret de specula de 5 sase ori mai mare.
ce-i acolo ... este greu de inchipuit.

probabil ca forumurile de pescuit de la ei, vuiesc de acest subiect asa cum era la noi cand s-au intamplat dezastrele pe care nu vreu sa le mai amintesc.

Stima

Moose
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 13 Sep 2005 20:45

Curios este faptul ca Americanii rezolva cam peste tot problemele asa cum vor ei, doar in acest caz nu au facuto. Un stat atita de mare cu atita echipament militar, nu a fost in stare sa salveze oamenii dupa catastrofa....

Moose_master
member
Mesaje: 273
Membru din: 26 Mai 2005 21:12
Localitate: Montreal, Canada

Mesaj de Moose_master » 13 Sep 2005 20:53

pai problema a fost ca dezastrul a avut o amploare de neanchipuit.
nu cred ca poti sa-ti imaginezi cam ce distanta a fost cuprinsa de apa care depasea lejer doi metri... cum sa salvezi in cateva zile aproape 100 000 de oameni. ei nu publica cifrele adevarate, insa ele se stiu. sunt mii de martori carora daca le asculti povestirile te ia groaza... dar sti ca americanii sunt maestrii in manevre....

sa se descurce ca au cu ce...

Stima

Moose
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Scrie răspuns