cele mai rapide bile

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 03 Feb 2010 22:32

asa, asa, bagati baieti...
chiar ma ajuta niste marci de bile ca exemplu, fara a le considera reclama (daca sunt desprinse din experianta de pe balta)

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 07 Aug 2008 01:05
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan Dragan » 03 Feb 2010 23:55

marian_popescu23 scrie:strict la ready made-uri m-am referit, m-am saturat de rulat si nici la fel de reusite nu imi ies
pe cele de la bogdan dragan le-a incercat cineva? cineva din ploiesti (cunoscut in circuitul competitiona) la facea o super reclama (cand le si vindea), dar as vrea sa aud si alte pareri. oricum, parca erau putin mai scumpe decat 1016 :shock:
promit ca la anul incerc si eu ceva scumpeturi de-astea
Gresit Marian,

Au fost si sunt mai ieftine decat 1016!!! ;-)
Bogdan Dragan

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 04 Feb 2010 10:02

Cele mai rapide sunt pop-up-urile imbracate in pasta solubila ! Chiar si dupa ce se topeste pasta si se ridica bila de pe substrat !
Si inca ceva. Daca vrei rezultate rapide, nu fi zgarcit cu cantitatea de aroma folosita...ii inebuneste pe ciortani ! ;-)

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 04 Feb 2010 11:01

Pasta pe pop-up cu cat timp inainte e bine sa fie pusa, cu cateva zile ca sa aiba timp sa se usuce sau in ziua in care pescuim ?
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 04 Feb 2010 11:05

zfcristian scrie:Pasta pe pop-up cu cat timp inainte e bine sa fie pusa, cu cateva zile ca sa aiba timp sa se usuce sau in ziua in care pescuim ?
merge si uscata cu cateva zile inainte sau pusa loco pe pop-up sau pe o bila fiarta. parere personala ( ca sa nu intru in vreo polemica cu "cineva" )
cea mai rapida bila este cea invelita in pasta solubila pusa inaintea lansarii.
Ultima oară modificat 08 Feb 2010 12:37 de către mosharu, modificat de 2 ori în total.

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 04 Feb 2010 15:39

@bogdan dragan
imi cer scuze daca am gresit, tocmai de-aia am zis PARCA. foarte posibil sa ma fi inselat

cat de relevant ar fi pentru muritorii de rand un test comparativ intre boiliesuri de diferite marci, in conditii similare, care sunt cele mai rapide, cele mai constante in partide lungi, cele mai selective etc, toate astea pe o balta nu tocmai consacrata pt carpfishing, cat mai salbatica (dar si cu exemplare frumoase printre altele) si cu bile luate din comert. pentru ca probabil ati auzit si voi de zvonul ca bilele de pe rafturile magazinelor nu sunt tocmai identice cu cele folosite in concursuri, dpdv al compozitiei. si ma refer la producatorii autohtoni

remi
member
Mesaje: 141
Membru din: 29 Iun 2007 21:12
Localitate: bucuresti

Mesaj de remi » 08 Feb 2010 01:39

Pt. muritorii de rind n-ar fi

bebe81
new member
Mesaje: 18
Membru din: 30 Ian 2008 23:01

Mesaj de bebe81 » 08 Feb 2010 09:03

marian_popescu23 scrie:asa, asa, bagati baieti...
chiar ma ajuta niste marci de bile ca exemplu, fara a le considera reclama (daca sunt desprinse din experianta de pe balta)
Din punctul meu de vedere, ready made-urile de la Dynamite.....sunt bilele la care am avut cele mai rapide prezentari....... Fresh-Sqiud-ul, Fresh Prawn, Black Pepper-ul.

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 08 Feb 2010 13:57

marian_popescu23 scrie:@bogdan dragan
imi cer scuze daca am gresit, tocmai de-aia am zis PARCA. foarte posibil sa ma fi inselat

cat de relevant ar fi pentru muritorii de rand un test comparativ intre boiliesuri de diferite marci, in conditii similare, care sunt cele mai rapide, cele mai constante in partide lungi, cele mai selective etc, toate astea pe o balta nu tocmai consacrata pt carpfishing, cat mai salbatica (dar si cu exemplare frumoase printre altele) si cu bile luate din comert. pentru ca probabil ati auzit si voi de zvonul ca bilele de pe rafturile magazinelor nu sunt tocmai identice cu cele folosite in concursuri, dpdv al compozitiei. si ma refer la producatorii autohtoni
la concurs nu stiu,insa asa, la cate-o paranghelie am citit chiar de la producator, ca le iau mucegaite ,cum or fi, direct de pe rafturile mag din toata tara si "fereasca d-zeu""ce ravagii fac prin delta!!

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 08 Feb 2010 22:17

am citit si eu articolul din AVP, numai ca acolo au nadit cu sutele de kile...deci, degeaba pentru cei mai multi dintre noi

Scrie răspuns