GLM extract

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
dariusiacob
member
Mesaje: 206
Membru din: 26 Ian 2009 21:35
Localitate: Cluj-Napoca

GLM extract

Mesaj de dariusiacob » 05 Mar 2010 13:23

Rog pe cei care folosesc acest produs sa-mi spuna daca este afectat de fierbere(ma refer la gust sau aroma), respectiv daca are eficacitate la solubile(nefierte)
-daca e solubil in apa,putand fi astfel dizolvat in lichidele de rehidratare :?:

bug
member
Mesaje: 110
Membru din: 16 Noi 2008 19:58
Localitate: arad

Re: GLM extract

Mesaj de bug » 06 Mar 2010 18:48

dariusiacob scrie:Rog pe cei care folosesc acest produs sa-mi spuna daca este afectat de fierbere(ma refer la gust sau aroma), respectiv daca are eficacitate la solubile(nefierte)
-daca e solubil in apa,putand fi astfel dizolvat in lichidele de rehidratare :?:
ori ca-l bagi ori ca nu,efectul e tot ala!

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Re: GLM extract

Mesaj de mikecarp » 06 Mar 2010 19:56

bug scrie:
dariusiacob scrie:Rog pe cei care folosesc acest produs sa-mi spuna daca este afectat de fierbere(ma refer la gust sau aroma), respectiv daca are eficacitate la solubile(nefierte)
-daca e solubil in apa,putand fi astfel dizolvat in lichidele de rehidratare :?:
ori ca-l bagi ori ca nu,efectul e tot ala!
Esti tu sigur de treaba asta? Eu sustin contrariul. GLM-ul este unul dintre cei mai buni atractanti care exista pe piata la ora actuala. Daca poti adauga la orice mix 10% GLM (ma refer la faina) ai sanse mai mari de reusita decat cu un mix care nu contine.
Carpfishing... A way of life!

dariusiacob
member
Mesaje: 206
Membru din: 26 Ian 2009 21:35
Localitate: Cluj-Napoca

Re: GLM extract

Mesaj de dariusiacob » 07 Mar 2010 11:23

ori ca-l bagi ori ca nu,efectul e tot ala![/quote]

Mda...efectul de regula il stabileste balta-sensul intebarii era cu totul altul.... :lol:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: GLM extract

Mesaj de mosharu » 07 Mar 2010 11:55

mikecarp scrie:
Esti tu sigur de treaba asta? Eu sustin contrariul. GLM-ul este unul dintre cei mai buni atractanti care exista pe piata la ora actuala. Daca poti adauga la orice mix 10% GLM (ma refer la faina) ai sanse mai mari de reusita decat cu un mix care nu contine.
Apropos de GLM;
Am vazut intr-un magazin din Berceni 8) , un recipient cu pureci de balta pisati si vanduti ca GLM - 90 grame - 40 lei :-?
Or' fi avut purecii buzele verzi? :lol: :lol:
Atentie de unde cumparati!

dariusiacob
member
Mesaje: 206
Membru din: 26 Ian 2009 21:35
Localitate: Cluj-Napoca

Re: GLM extract

Mesaj de dariusiacob » 07 Mar 2010 16:04

Apropos de GLM;
Am vazut intr-un magazin din Berceni 8) , un recipient cu pureci de balta pisati si vanduti ca GLM - 90 grame - 40 lei :-?
Or' fi avut purecii buzele verzi? :lol: :lol:
Atentie de unde cumparati! [/quote]

Moshare se poate sa fi avut scoica ceva... pureci :mrgreen: bine ca erau de balta ca aia-s cel putin buni in nada :lol:

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Re: GLM extract

Mesaj de filica » 08 Mar 2010 00:20

mosharu' scrie:
Apropos de GLM;
Am vazut intr-un magazin din Berceni 8) , un recipient cu pureci de balta pisati si vanduti ca GLM - 90 grame - 40 lei :-?
Or' fi avut purecii buzele verzi? :lol: :lol:
Atentie de unde cumparati!
se gasesc la mag de produse naturaliste prafuri de glm capsulate ca si tratamente impotriva durerilor si problemelor reumatice si de articulatii---- --sunt sigur naturale
-contin cam 90% extract glm

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 08 Mar 2010 09:06

Pai si la magazinele astea naturiste care este pretul aprox?
Pt ca daca e diferenta considerabila fata de magazinele de pescuit ceva "pute" si ala sigur nu e Glm-ul..... :D

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 08 Mar 2010 21:51


Scrie răspuns