NADIRE CU BULGARI

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Patapuf
new member
Mesaje: 28
Membru din: 02 Feb 2010 01:01
Localitate: Mai mult pe balta

Mesaj de Patapuf » 10 Mar 2010 20:29

Folosesc de ceva vreme catapultele lui Cristi :roll: si am fost multumit de prestatia lor...
Singurul inconvenient e ca nu vrea sa vanda si matrita, zice ca o lasa mostenire... :lol: si mai nasol e ca nici nu mai infiaza :mrgreen:

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 10 Mar 2010 23:02

e usor sa faci rost de matrita.
cumperi una bucata de la moshar,te duci la stomatolog,faci un mulaj in ceara sau ipsos si dupa aia te duci la tehnician si iti toarna ala ditai matrita.
ei, ce zici ...imi bufneste capu ce inteligent sunt nu...?mai dau si in gropi pe alocuri :mrgreen:

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 10 Mar 2010 23:27

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Avatar utilizator
Patapuf
new member
Mesaje: 28
Membru din: 02 Feb 2010 01:01
Localitate: Mai mult pe balta

Mesaj de Patapuf » 11 Mar 2010 00:46

@2door
Buna idee ,dar nu cred ca ne merge la cum il stiu eu pe Cristi a patentat "inventia" de mult... :lol:
Oricum,lasand gluma de o parte catapultele chiar sunt ok pt.nadirea cu bulgari.... ;-)

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 11 Mar 2010 22:14

2door scrie:e usor sa faci rost de matrita.
cumperi una bucata de la moshar,te duci la stomatolog,faci un mulaj in ceara sau ipsos si dupa aia te duci la tehnician si iti toarna ala ditai matrita.
ei, ce zici ...imi bufneste capu ce inteligent sunt nu...?mai dau si in gropi pe alocuri :mrgreen:
ce bine era daca faceam si eu matrita asa :lol: :lol: :lol:
ca sa te "linistesc" am sa fac o poza la matrita sa vezi despre ce este vorba. are 82 de kg, otel special , toarna prin injectie la 36 de atmosfere si este garantata de proiectant la 5 milioane de inchideri :shock: :lol: si
daca mai traiesc sa vand 5 milioane de catapulte o sa-i zic lu' irinel columbeanu ....."bai saracule" :lol: :lol: :-?

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 11 Mar 2010 23:53

tot la" moni" ajungem!
:lol:

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 12 Mar 2010 09:53

moshare,ti-am zis ca "mai dau si in gropi" uneori:))))

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 12 Mar 2010 14:40

2door scrie:moshare,ti-am zis ca "mai dau si in gropi" uneori:))))
;-) :mrgreen: mergi pe "burta" ...nu esti singurul :mrgreen:

tunoi
junior member
Mesaje: 81
Membru din: 10 Apr 2009 23:23
Localitate: Resita

Mesaj de tunoi » 12 Mai 2010 13:19

Cred ca m-am tzacanit eu la cap, am citit 9 pagini ca sa aflu ca mosharu' are matritza de catapulte si ca-i buna si ca nu-i buna ca a fost prezentata prin emisiuni nu asta ma interesa(ca la orice sunt pareri pro si contra) titlul topicului este ``NADIRE CU BULGARI`` explicati consistenta bulgarilor(cat de tari cat de sfaramiciosi sa fie) si cu ce pot fi aruncatzi(prastie catapulta mana lopata) asta m-as fi asteptat sa gasesc.

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 12 Mai 2010 22:45

ete ca sa-ti dau un raspuns iti zic asa:bulgarii ii arunci cu catapulta lu' moshar care e chiar misto.ca si consistenta iti dai seama ca tre sa fie un pic mai tari pt ca ii arunca nazbatia aia de catapulta cam la 80-90 de metrii fara fortare...dar atentie:nu-ti recomand sa folosesti aditivi din aia "speciali" pt facut nada mai colanta;risti sa nu ti se mai desfaca bulgarele pe fundul apei si n-ai facut nimic.iti recomand sa pui pesmet in nada...o leaga f misto si se desface relativ repede in apa.

Scrie răspuns