produse contrafacute , expirate sau diluate

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
horiacrap
member
Mesaje: 281
Membru din: 20 Ian 2005 16:41
Localitate: Baia Mare / UK
Contact:

Mesaj de horiacrap » 15 Mar 2010 23:54

Salutare
Eu zic sa nu vorbim despre un producator, oricare ar fi el. Credeti ca o firma serioasa si-ar permite sa faca asa ceva? Va spun eu ca nu.
Majoritatea nadelor sau ingredientelor nu au termen de valabilitate, de-a lungul timpului am gasit termene de valabilitate doar la 10% din producatori si acestia fiind mai putin cunoscuti. De obicei iau mixurile sau ingredientele de la firme specializate in nade si momeli de crap, din UK, dar intr-o zi am ramas fara o faina si aveam nevoie urgent de ea. Am mers la magazin, am gasit cu greu, am ajuns acasa si vad ca a expirat de aproape un an. Merg inapoi, i-mi spune ca nu are nimic, i-mi da banii si pune produsul inapoi pe raft :evil: .
In cazul lichidelor de alta culoare si alt continut mi se pare Jenant. Astfel de surse trebuie evitate. Daca tineti lichide in loc, racoros si intunecat arata si miros la fel si peste 5 ani.
Ne ramane doar sa returnam produsul si sa fim mai atenti de unde si ce cumparam.
WWW.HORCARP.RO | FIR INTINS !!!

Avatar utilizator
Razvann
junior member
Mesaje: 93
Membru din: 18 Noi 2007 19:26

Mesaj de Razvann » 20 Mar 2010 15:09

sorinacio_1 scrie:cu scuze daca spun ceva care deranjeaza dar asa simt eu acum ca trebuie sa ma pronunt... so; comerciantii sunt si ei oameni; cand fac o comanda de produse nu au de unde sa stie ca nu se vinde sau ca ramane cu acele produse pe stoc; si omu' ce sa faca, trebuie sa le vanda, ca doar nu-si permite sa le arunce , nu !? asa ca dupa un timp orice produs se invecheste si pretul mai scade... asa apar reducerile... cei care administreaza un magazin online nu stau sa verifice orice produs pe care l-a comandat x sau y... iau produsul comandat de acolo de unde stiu ca trebuie luat si il expediaza ... nimeni nu va spune cumparatorului" stiti .. produsul e vechi si nu mai e bun... vi-l recomand..." as de unde !!!... si cum orice se vinde , treaba e clara... "#####" la pachet daca e, si pachetul arata frumos, tot se vinde , chit ca o parte din cumparatori il iau din curiozitate.... ia sa vad cum e.... in concluzie,... nu cei cu magazinele dau teapa, ci constiinta omului e cauza.... numai de bine .. si inca o data ... nu am intentionat sa lovesc pe cineva, si nici sa jignesc, este pur si simplu o parere personala.... :D
Constiinta / neconstiinta ...eu clar nu mai cumpar dintr-un loc unde m-am tepuit odata...

Scrie răspuns