fainuri...de unde

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gioxx
member
Mesaje: 279
Membru din: 09 Sep 2008 19:06
Localitate: Pitesti-AG

fainuri...de unde

Mesaj de gioxx » 16 Apr 2010 14:06

am nevoie de niste fainuri si nu stiu de unde sa le iau. ar fi faina de soia si faina de orez. un sfat, o idee...multumesc

Avatar utilizator
sorinacio_1
member
Mesaje: 188
Membru din: 01 Noi 2008 12:46

Mesaj de sorinacio_1 » 16 Apr 2010 22:37

plafar, xxx.........
I'm a WINNER...!!!!!!!!!!:D:... :bere:....:bere:s'am sa beu si chefuiesc.....

Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de lucim23 » 17 Apr 2010 00:51

sipcarp...
Dam o ........."Bila" ?

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 19 Apr 2010 11:25

Cateva mai ales cerealiere le gasesti si in HM si in magazine alimentare.
WPC gasesti la magazinele de culturism.

Cea mai ok gama de fainuri dedicate pescuitului le gasesti de la CCMoore.

Avatar utilizator
sorinacio_1
member
Mesaje: 188
Membru din: 01 Noi 2008 12:46

Mesaj de sorinacio_1 » 19 Apr 2010 13:59

man.fishing scrie:Cateva mai ales cerealiere le gasesti si in HM si in magazine alimentare.
WPC gasesti la magazinele de culturism.

Cea mai ok gama de fainuri dedicate pescuitului le gasesti de la CCMoore.
WPC-ul comercializat de salile de fitness are diferite arome, cacao, ciocolata, fructe, s.a. ; ptr varianta neutra trebuie sa vrb cu ei sa aduca natur; merita pretul, aceasta fiind adusa de unii la cutii de 2 sau 5kg ...si cele din magazinele de pescuit sunt luate tot din comertul cu amanuntul sau engros; ex. minamino sau multiamino sunt complexe alimentare cu aport marit de aminoacizi pentru afectiuni hepatice... exemple sunt multe .. asa ca......spor la cumparaturi....
I'm a WINNER...!!!!!!!!!!:D:... :bere:....:bere:s'am sa beu si chefuiesc.....

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 19 Apr 2010 15:05

lucim23 scrie:sipcarp...
sau mosharu srl. :D

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 19 Apr 2010 16:09

Salutare.
Procarp un site cu o multime de fainuri WCB de calitate la preturi romanesti ;-) !
Nu este reclama ,nu am nimic de-aface cu magazinul mai sus precizat!
Respecte!
Fir intins!

gby_c-ta
junior member
Mesaje: 37
Membru din: 24 Mai 2010 10:16
Localitate: Navodari

Mesaj de gby_c-ta » 24 Mai 2010 19:05

cred ca suntem cam la acelas nivel cu fabricarea bilelor.De exemplu eu am facut fainurile singur acasa. Daca ai o rasnita( de cafea) poti face faina de soia, faina porumb. faina de orez singur prin rasnire... ai sa vezi ca iese o faina perfecta pentru bile... Eu ti-as recomanda sa te duci la magazine de specialitate ( daca iti permiti), pentru ca fabricantii stiu mai multe despre aceste lucruri,... daca nu... spor la treaba !!!!!

Avatar utilizator
Dani Hentiu
maniac
Mesaje: 1210
Membru din: 26 Feb 2004 13:04
Localitate: DEVA
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu » 25 Mai 2010 06:51

[/quote]
ex. minamino sau multiamino sunt complexe alimentare cu aport marit de aminoacizi pentru afectiuni hepatice... exemple sunt multe .. asa ca......spor la cumparaturi....[/quote]

Am mai auzit aceasta varianta, dar pana acum nu am gasit aceasta substanta decat la magazinele de pescuit, ai idee cum se numeste in termeni medicali?
><)))°>-------- Dani

gby_c-ta
junior member
Mesaje: 37
Membru din: 24 Mai 2010 10:16
Localitate: Navodari

Mesaj de gby_c-ta » 25 Mai 2010 14:25

Multimino, ...(aminoacizi) etc, se pare ca se gasesc la farmaciile veterinare. Eu asa am auzit. Spune-i farmacistei ce iti trebuie si s-ar putea sa te ajute. Eu unul nu prea am incredere... stiu ca mai toate lucrurile au inlocuitori dar, vrobind despre "maria sa crapu' " cred ca macar atat sa fac pentru el si sa imi procur astfele de substante de la magazinele de specilaitate ... Faci cum crezi...!

Scrie răspuns