Mix!

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
The_walker
new member
Mesaje: 12
Membru din: 18 Apr 2010 14:57

Mix!

Mesaj de The_walker » 26 Apr 2010 22:31

Ar merge anasonul,betaina,semintele(in,canepa etc.) in combinatie cu mamaliga simpla?

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 27 Apr 2010 06:18

depinde ce vrei sa faci cu ele, daca vrei sa nadesti doar imaginatia ta iti poate limita combinatiile.
semintele trebuiesc inmuiate sau fierte inainte.
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Avatar utilizator
Indian Larry
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 30 Aug 2008 22:21
Localitate: din balta'n Dunare

Re: Mix!

Mesaj de Indian Larry » 28 Apr 2010 10:20

The_walker scrie:Ar merge anasonul,betaina,semintele(in,canepa etc.) in combinatie cu mamaliga simpla?
Depinde de balta unde vrei sa-l folosesti.Combinatia asta am folosit-o cu ceva vreme in urma, rezultand foarte mult caras si cate un ciortan, doi.Oricum, incearca si nu vei avea de pierdut.
Pescar hoinar prin Romania

Avatar utilizator
The_walker
new member
Mesaje: 12
Membru din: 18 Apr 2010 14:57

Mesaj de The_walker » 29 Apr 2010 12:04

o combinatie buna imi poate zice cineva...fara carasi:D...sunt la inceput;)) si na...vreau sa progresez,nu sa raman la ciortani si carasi,ca de astia sunt plin:P! MS

Avatar utilizator
Indian Larry
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 30 Aug 2008 22:21
Localitate: din balta'n Dunare

Mesaj de Indian Larry » 29 Apr 2010 16:59

O combinatie buna....de care anume?


Altii au ajuns la trofee prin multa munca , si nu neaparat fizica. ;-) Cauta informatii in acest forum , sunt o caruta ! Citeste bine daca vrei sa ai rezultate , in afara de carasi si ciortani.

Te salut!
Pescar hoinar prin Romania

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 29 Apr 2010 19:56

The_walker scrie:o combinatie buna imi poate zice cineva...fara carasi:D...sunt la inceput;)) si na...vreau sa progresez,nu sa raman la ciortani si carasi,ca de astia sunt plin:P! MS
O combinatie buna ar fi sa treci pe boilies, daca tot vrei sa depasesti episodul cu carasii si ciortanii.
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

Avatar utilizator
The_walker
new member
Mesaje: 12
Membru din: 18 Apr 2010 14:57

Mesaj de The_walker » 29 Apr 2010 22:23

la noi in judet nu merge boiliesul...singura balta la care merge,sunt foarte severe conditiile si e aiurea...dar de anul acesta au lasat cu orice momeala,pt ca nu mergea lumea:)))...nu e nimic de judetul asta in materie de crap:P...eu cer o reteta de nada,si toata lumea imi zice sa ma uit pe forum:)))

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 29 Apr 2010 22:30

Auzi dar cam de unde crezi tu ca stim noi din ce judet esti tu ? :mrgreen:
Sunt diverse tipuri de nade si de asemenea diferite combinatii pentru nadire. Spune ce ai de gand sa pui pe ac si daca nu ai de gand sa citesti atunci nu ai decat sa faci experimente.
Nu exista ceva universal valabil.
Ceilalti de pe balta cu ce dau, cu ce nadesc , da si tu detalii ca Aliodor ala al lui Basescu nu cred ca are cont pe aici sa iti ghiceasca si sa iti rezolve tie dilemele.
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Avatar utilizator
The_walker
new member
Mesaje: 12
Membru din: 18 Apr 2010 14:57

Mesaj de The_walker » 29 Apr 2010 22:58

porumb vreau sa pun pe carlig:D,fir de par mai exact...cer doar o nada buna...voi ce folositi? ce puneti in nada?cum o faceti? detalii...

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 29 Apr 2010 23:14

The_walker scrie:porumb vreau sa pun pe carlig:D,fir de par mai exact...cer doar o nada buna...voi ce folositi? ce puneti in nada?cum o faceti? detalii...
Detalii mai jos:

pagina 1.......pana la 20 !!

Scrie răspuns