Ati cumparat online?! Despre magazine online.

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florin_shopy
member
Mesaje: 201
Membru din: 01 Noi 2006 09:11
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de florin_shopy » 04 Iun 2010 14:33

Am comandat de-a lungul timpului diverse articole de pescuit, de la xxx, Carpio, etc, si au fost ok. Ultima oara, cautand cel mai mic pret pentru rezerve de plasa PVA la 5 m, dau de "Cri-Cos Fishing". Comand on-line 5 bucati a cate 5 m, scriu o nota sa-mi trimita prin Fan Curier, dar a doua zi primesc un telefon de la o duduie angajata a acestei firme, cum ca de fapt produsul nu se afla in stoc, si ca abia luni (asta se intampla joi) il primesc si mi-l pot trimite. Zic OK, asta e, astept. Si am asteptat de mi s-au lungit urechile. Normal, mi-am cumparat in cele din urma din alta parte, iar comanda respectiva s-a topit prin calculatoarele lor probabil... Eu unul nu mai comand nimic de la ei.

ilioro
new member
Mesaje: 3
Membru din: 27 Noi 2010 22:29

Mesaj de ilioro » 27 Noi 2010 22:36

Si eu am am facut o comanda acum cateva luni la fishline si nu am ce sa le reprosez..

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Mesaj de Levi » 12 Dec 2010 20:49

Fishline nota 10, confirm si eu. Legat de Cricos, in septembrie am comandat o cobra de 25mm, care se afla pe stoc...si nu a sosit coletul.

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 12 Dec 2010 21:42

Levi scrie:.......Legat de Cricos, in septembrie am comandat o cobra de 25mm, care se afla pe stoc...si nu a sosit coletul.
L-a trimis prin Mos Craciun...trebuie sa vina ! :lol: :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 13 Dec 2010 15:15

nu ca n-am ce reprosa la fishline,dar chiar m-am speriat de ei(in sensul bun)
am facut o comanda sa zicem azi la 12 la pranz si a doua zi la 12 a fost coletul livrat.mentionez ca ei au sediul in arad si eu sunt in dragasani ,jud.valcea.SUPER TARE.

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Mesaj de Levi » 31 Mar 2011 00:06

www.sipcarp.ro/magazin de incredere, nazi foarte bune la pret accesibil. De asemenea si www.fishline.ro foarte corecti si prompti. Daca doresti sa masoara marimile unei inmbracaminte ca stii mai sigur daca ti se potriveste, o face cu placere. Nu si ca alti comercianti, eternul exemplu fiind www.carpio.ro...

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior member
Mesaje: 382
Membru din: 22 Ian 2008 00:26
Localitate: Otelu Rosu

Mesaj de mario_kempes10 » 13 Apr 2011 12:03

xxx.ro - o bila NEAGRA foarte mare.
In dimineata zilei de 08-04-2011 am facut o comanda online la acest magazin. In data de 11-04-2011 apare in status-ul comenzii ca a fost trimisa. Vazand ca nu am primit-o , in data de 12-04-2011 am sunat la magazin , unde mi s-a raspuns ca nu este inca trimisa comanda , dar am fost asigurat ca in cursul aceleiasi zile o sa plece spre mine si a doua zi o primesc , deoarece le-am spus ca am nevoie de ea intrucat plec la un concurs in data de 14.
Surpriza neplacuta am avut-o in data de 13 (cu ghinion pentru mine) cand am vazut ca totusi nu primesc comanda si am sunat din nou (tot eu) la magazin , de unde nici atunci nu era plecata comanda.
Deci , in concluzie , pentru mine acest magazin nu prezinta incredere si seriozitate.
RUSINE xxx.
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

Ioan Daniel
junior member
Mesaje: 91
Membru din: 24 Mar 2010 02:22
Localitate: Zaragoza
Contact:

salut

Mesaj de Ioan Daniel » 03 Mai 2011 02:41

Pentru big xxx toata stima...am facut in iarna o comanda si sunt foarte multumit.Locuiesc in Spania..si nu am alta varianta decat..internetul.
Am ales chiar acum 2 saptamani sa fac o comanda..si de la una la alta..erau 40 de euro.Una pune ca face livrare in 4 zile..alta in 5 zile.(magazine din europa si nu romania tin sa specific asta).Am zis mai bien astept o zii si o saaptamana..sunt 40 euro..mai bine mai imi iau ..o esenta..stiu eu..altele ca bonus:)
aCUMA VA ARAT MESAJUL DE SAPTAMANA TRECUTA LA O SAPTAMANA DE LA COMANDA:
Para:

"Blos Daniel Ioan" <serpoku@yahoo.com>
Hello Daniel,

sorry, we still wait for the delivery from ....... but we expect that we
can dispatch your order at the end of next week

SI LE SCRIU AZI DIN NOU...:

Para:
"Blos Daniel Ioan" <serpoku@yahoo.com>
Hello Daniel,

I'm sorry for the delay but we will receive and ship the products in the next week!
S a mai astept o saptamana...2..+1 3 saptamani..si parca vad ca saptamana viitoare o sa se scuze din nou.
Si am comandat de 400 euro..chiar vroaim sa mai cumpar de 3 4 sute...cum sa o mai fac?
Am intrebat de fiecare data de ce sustin ca au unele produse in stoc cand ei nu le au..si evita intrebarea..
sanatate si numai bine
Nu vreau sa am bani cu carul... vreau un crap..cam cât...mâgarul:P

Ioan Daniel
junior member
Mesaje: 91
Membru din: 24 Mar 2010 02:22
Localitate: Zaragoza
Contact:

salut

Mesaj de Ioan Daniel » 09 Mai 2011 07:54

Si cum era de asteptat..acelasi raspuns...next week. :-)
Nu vreau sa am bani cu carul... vreau un crap..cam cât...mâgarul:P

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 09 Mai 2011 16:48

Care Big xxx? Ala de la noi?
Adresa de email "serpoku@yahoo.com" a cui e? A ta sau a magazinului?

Scrie răspuns