Prepararea nazii

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde klaus » 24 Dec 2011 13:24

Buna, nu de mult timp sunt pescar la crap, asa ca inainte foloseam ca nada ceva simplu, gen ttx, adaugam rapid niste apa si il zvarleam in apa, cu rezultate bune la caras. Insa de cand sunt pescar la crap, toata bune si frumoase, pana la nada, desi cu asta incepem cand ajungem pe balta, eu nu stiu prefara nada. Am folosit benzar mix betain, am adaugat treptat apa, am tot mestecat, am lasat putin, dupa care l-am probat, l-am pus in cosulet, in apa insa era foarte ''lipicios''. Nu se desprindea de pe cosulet, pur si simplu ramanea la fel. Am cautat pe net, insa nu am prea gasit astfel de informatii...acolo zice sa umectezi putin, dupa care lasi 10 minute si iar umectezi putin. Sincer, cat e acest ''putin'', un pahar, 2, nu pot intelege.

Sper ca ma puteti ajuta, multumesc frumos si orice sfat e binevenit !
klaus
new member

Mesajde Jonny Leordean » 24 Dec 2011 21:34

klaus scrie:Buna, nu de mult timp sunt pescar la crap, asa ca inainte foloseam ca nada ceva simplu, gen ttx, adaugam rapid niste apa si il zvarleam in apa, cu rezultate bune la caras. Insa de cand sunt pescar la crap, toata bune si frumoase, pana la nada, desi cu asta incepem cand ajungem pe balta, eu nu stiu prefara nada. Am folosit benzar mix betain, am adaugat treptat apa, am tot mestecat, am lasat putin, dupa care l-am probat, l-am pus in cosulet, in apa insa era foarte ''lipicios''. Nu se desprindea de pe cosulet, pur si simplu ramanea la fel. Am cautat pe net, insa nu am prea gasit astfel de informatii...acolo zice sa umectezi putin, dupa care lasi 10 minute si iar umectezi putin. Sincer, cat e acest ''putin'', un pahar, 2, nu pot intelege.

Sper ca ma puteti ajuta, multumesc frumos si orice sfat e binevenit !

Daca spui ca esti novice in ale pescuitului la crap, cea mai buna informatie pe care as putea sa ti-o dau acum este : sa incerci sa urmaresti filmele lui matrix cele doua parti . Pescuitul crapului o enigma pe intelesul tuturor, il gasesti si pe youtube daca nu vrei sa il descarci, si gasesti informatiile pe care le cauti rapid si eficient. Decat aici o mica descriere a unui lucru , eu zic ca te vor ajuta mai mult niste imagini la subiect, asa ca ti-l recomand, numai bine, sarbatori fericite !
Emotion, passion, la peche c'est tous ça
Imagine
Joo Carp Team - 0637872536
Jonny Leordean
member

Mesajde klaus » 24 Dec 2011 22:59

multumesc, am gasit pe net cele 3 dvd-uri, le voi urmari pe toate.
Sarbatori fericite !
klaus
new member

Mesajde boris21 » 26 Dec 2011 06:32

klaus scrie:multumesc, am gasit pe net cele 3 dvd-uri, le voi urmari pe toate.
Sarbatori fericite !

nu trebuie sa le cumperi ,vezi ca le gaseti pe net moca
il prinzi dar scapa
boris21
member

Înapoi la Tehnica, tactica, abordare