Prima partida pe 2012

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde marius.badea » 27 Mar 2012 08:26

Pe data de 31.03.2012 vreau sa ma duc la pescuit 24 de ore plantat la crap ca nada asi folosi : boiliesuri sparte si niste plellete un mix ca sa imi provoace un norisor si niste porumb , grau ( spart si intreg) ... iar la carlig la 2 lansete o bila de 18mm solibila si la celelalte porum
Va rog sa-mi spune-ti si mie ce alte modalitatii eficiente asi putea sa incerc .
Pescuit Adevarat
marius.badea
junior member

Mesajde Jonny Leordean » 28 Mar 2012 01:36

marius.badea scrie:Pe data de 31.03.2012 vreau sa ma duc la pescuit 24 de ore plantat la crap ca nada asi folosi : boiliesuri sparte si niste plellete un mix ca sa imi provoace un norisor si niste porumb , grau ( spart si intreg) ... iar la carlig la 2 lansete o bila de 18mm solibila si la celelalte porum
Va rog sa-mi spune-ti si mie ce alte modalitatii eficiente asi putea sa incerc .
Dupa mine daca vrei sa ai activitate incearca pe langa lansetele pe boiles si porumb ,sa pui una pe viermisori, ( viermisorii trasi pe firul de par,un buchet cat de mare) plus un pumn de viremi amestecat cu ceva mix, ca nada pe langa carlig (daca spui ca mergi la plantat).Miscarile pe care le produc acestia sub apa atrage rapid crapul in zona si mai mult ca sigur vei avea parte de cativa ciortani, sau poate cine stie si ceva crapi mai marisori, eu folosesc viermii ca momeala pentru crap iarna si primavara devreme cu rezultate f bune.Insa mai mult pentru activitate ca , capturi mai putin, intra mai mult ca sigur maruntisul, ciortanii.Fir intins!
Emotion, passion, la peche c'est tous ça
Imagine
Joo Carp Team - 0637872536
Jonny Leordean
member

Mesajde marius.badea » 28 Mar 2012 09:43

m-am gandit si al varianta asta cu viermusi dar acolo este mult caras si o sa-mi curete locul pana sa apara ciortanul am mai incercat odata si numai caras si 2 ciortani dar o sa incerc si asa daca nu o sa am activitate .. Multumesc
Pescuit Adevarat
marius.badea
junior member

Înapoi la Tehnica, tactica, abordare