partida 24h primavara

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde marianr » 17 Apr 2012 16:52

Stimabililor, va salut !!!
am de gand sa merg la plantat pe o balta semisalbatica pentru 24h in weekend si am o dilema in ce priveste nada. din start va anunt ca doar porumbul da roade. pe langa cel cu care plantez ma gandeam sa fac niste bulgari sa las pe fiecare lanseta cate 2-3. problema este ca pentru bulgarasi am urmatoarele chestii si nu stiu daca sunt bune : mix miere, ttx, spartura porumb, pelete csl de 5 si pelete capsuna tot de 5mm. pe langa astea as mai adauga si niste csl lichid si betaina.
a, porumbul il fierb si mai adaug la el niste aditiv de capsuna.

as dori daca se poate sa-mi spuna cineva mai avansat daca procedez corect sau trebuie sa mai adaug ceva.
multumesc!
marianr
new member

Mesajde marianr » 17 Apr 2012 19:56

25 vizualizari 0 raspunsuri.........aoleu mama !!!
marianr
new member

Mesajde rapy » 18 Apr 2012 09:11

Nu e gresit nimic in ce vrei sa faci tu acolo. Dar abordarea de genu asta inti va aducea doar ciortan sa ten. In opinia mea selectarea pestilor o poti face cu boilies. Dar daca totusi vrei porumb alege un mix de seminte si lasa de-o parte prafurile si mamaliga. Mai ales la plantat.

Fir intins.
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team
rapy
veteran

Mesajde marianr » 18 Apr 2012 12:18

ma gandisem sa arunc bulgarasii pt atractie mai rapida. bine, ideea e ca nu urmareresc super capturi, adica daca intra la 3-4 kg eu sunt multumit, mai ales ca e prima iesire dupa iarna asta pacatoasa.
am prins ideea, multumesc frumos! :D
marianr
new member

Înapoi la Tehnica, tactica, abordare