unde am gresit ?!

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

radu_cj
new member
Mesaje: 16
Membru din: 20 Aug 2003 08:09
Localitate: Dej
Contact:

Re: unde am gresit ?!

Mesaj de radu_cj » 22 Aug 2003 08:55

Onorabililor...va spun sincer ca habar n-am ce sa mai cred!!! Ieri dimineatza un pusti...care cica a pescuit a doua oara in viatza lui...cu un singut batz, un carlig, cu o singura boaba de porumb...a saltat 2 crapi de 7 kile fiecare, si pe al treilea l-a ratat. Un amic de-al meu care avea mingioc la el, l-a ajutat sa-i scoata. Mi-a povestit cu lux de amanunte toata patzania...si aseara pe la ora 19 eram in locul ala, cu 4 lansete in apa...2 carlige pe fiecare...4 boabe, 3 boabe doua, una...patratzica de mamaliga...bombe de mamaliga (mai putin rame ca nu am avut) I-am alimentat cu boabe in amonte...totul facut ca ala carte...la ora 22,30 am renuntzat, am adunat echipamentu si...catre casa, fara nici macar o trasatura. Sincer, nu mai inteleg nimic...pustiul i-a prins ieri dimineatza la ora 11 si la ora 13. oare sa nu puna botul decat dimineatza?!? S-ar putea sa fie si asta, dar din pacate nu voi mai apuca sa testez, fiindca maine plec in concediu :( Un amic, zicea ieri ca inca e prea devreme pentru pescuitul la boaba de porumb, si ca va da rezultate doar prin septembrie. In fine vom trai si vom vedea...din 1 septembrie, dupa ce revin acasa, mai am doua saptamani de concediu, in care mi-am propus sa fiu 24 din 24 pe mal, pana ating si io, cel putin un crap. S-auzim numai de bine!

Vlady
new member
Mesaje: 24
Membru din: 06 Apr 2003 02:19
Localitate: Timisoara

Re: unde am gresit ?!

Mesaj de Vlady » 23 Aug 2003 22:34

Stii care e parerea mea, ala micu o cam nimerit cardu de crapi, si tu ca sa aduni un card din asta de crapi, trebuie sa momesty k lumea si sa stai pe lok cel putin 2-3 zile, da las ca te razbuni tu daca zici ca mergi 2 saptamani, iy aduni si le dai in gura, presimt eu ca ne spargi pe toti, mai ales ca in septembrie incepe sa manance cu adevarat, sa ma c.c pe betzele tale, si sa auzim numa de bine.
Get rich or die tryn

Scrie răspuns