Ati cumparat online?! Despre magazine online.

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
nicu7193
member
Mesaje: 152
Membru din: 03 Noi 2011 17:57

Mesaj de nicu7193 » 08 Iun 2012 19:02

Azi am comandat de la doctor fishing si mi s-a spus ca maine o sa primesc coletul.Ce m-a nemultumit e ca nu am putut sa trimit comanda on-line ci doar telefonic (noroc ca stiam din cap produsele de care aveam nevoie cand m-ausunat ei , pt ca eram deja la servici) pentru ca nu m-am putut inregistra la ei din cauza ca in momentul cand finalizam comanda si urma sa mi se ceara datele imi aparea cos gol.In rest asa cum ai spus au preturi bune si nu cred sa fie vreo problema cu ei. O sa te tin la curent maine cand o sa primesc coletul.Numai bine !

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 08 Iun 2012 22:39

Salutare.
Meet carp de evitat, foarte neseriosi , te amina pina imbatrinesti, total neprofesionisti!
Respecte!
Fir intins!

nicu7193
member
Mesaje: 152
Membru din: 03 Noi 2011 17:57

Mesaj de nicu7193 » 10 Iun 2012 18:19

Mariane , asa cum ti-am promis revin cu concluzia despre doctor fishing ... totul e ok am primit coletul chiar a doua zi asa cum mi s-a spus , iar problema cu logarea era din cauza browserului , nu din vina lor.

Sefer Marian
new member
Mesaje: 21
Membru din: 14 Mai 2012 13:33
Localitate: Cluj Napoca / Satu Mare
Contact:

Mesaj de Sefer Marian » 10 Iun 2012 21:13

Mersi Nicu , chiar eram curios cum isi onoreaza comenzile , cred ca va deveni singurul site de pe care am sa comand de acum inainte , desigur daca isi mentin preturile bune .

@Cata , saptamana trecuta mi-a venit un cort de la meetcarp de care sunt total nemultumit , e diferenta cer-pamant fata de ce era in poze , ma rog cortul nu e chiar asa rau dar nu e ce mi-am dorit eu , maine urmeaza sa ii sun ca vreau sa le returnez produsul , si sunt curios unde se va ajunge cu chestia asta .

Sefer Marian
new member
Mesaje: 21
Membru din: 14 Mai 2012 13:33
Localitate: Cluj Napoca / Satu Mare
Contact:

Mesaj de Sefer Marian » 10 Iun 2012 21:17

Apropo , pentru cei care comanda online , sa stiti ca exista posibilitatea sa returnati produsul fara a prezenta un motiv pentru care nu doriti sa il pastrati . Conditiile sunt sa il returnati la fel cum a venit , cu toate hartiile , si toate accesoriile ( daca este cazul ) . Termenul in care puteti sa faceti returnarea este de 10 zile lucratoare / 14 zile calendaristice . Pentru cei care doresc sa studieze mai in detaliu , in cazul in care aveti probleme este vorba despre :

O.G. 130/2000 privind contractele la distanta .
Ultima oară modificat 10 Iun 2012 21:20 de către Sefer Marian, modificat 1 dată în total.

Sefer Marian
new member
Mesaje: 21
Membru din: 14 Mai 2012 13:33
Localitate: Cluj Napoca / Satu Mare
Contact:

Mesaj de Sefer Marian » 10 Iun 2012 21:19

P.S : Comerciantul nu are dreptul sa te supuna la cheltuieli aferente , singurul cost care poate reveni asupra ta este cel al transportului inapoi la firma

Avatar utilizator
florin_shopy
member
Mesaje: 201
Membru din: 01 Noi 2006 09:11
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de florin_shopy » 31 Aug 2012 12:32

Comand de mult de la Total Fishing, si de multe ori am cumparat de la magazin direct. Mereu am fost multumit. Ceea ce ma nemultumeste mai de fiecare data cand comand on-line, este atitudinea tipului care face livrarea, care intotdeauna vorbeste la per tu, de parca ma cunoaste de la cutremur, si care ma suna sa ma cheme jos in fata blocului ca sa-mi dea marfa! Azi de exemplu, aproximativ ora 13, ma suna "vino jos sa-ti iei comanda!" la care ma duc in fata blocului, la el la masina, si-l intreb "nu va suparati, colaborez cu multe firme de curierat dar nimeni nu m-a mai chemat in fata blocului sa-i dau banii, de ce nu veniti la adresa, nu sunteti curier?" la care tipul vadit jignit de atributul "curier" imi zice mirat: "eu, curier?" si tranteste usa la masina si valea! Pai ce esti frate, director de banca? De fiecare data cand vine tipul asta, eu imi las copilul singur in casa, sa ma intalnesc cu el in strada! E normal? Poate nu vreau sa vada toti vecinii ce cumpar eu, sau poate dau de mancare copilului, etc, tre' sa las tot sa ma duc in strada ca ma cheama "directorul"? Nu mi se pare normal, prefer sa platesc mai mult pe transport dar sa fiu respectat pe banii mei!

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 02 Sep 2012 20:17

De ce nu faci, o reclamatie la firma de curierat ?

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 03 Sep 2012 11:52

multumim pentru sesizare
dan

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 25 Mai 2013 09:53

10 puncte pentru bigfis$h.ro - super profesionisti - varietate mare de produse (chiar ai de unde alege), site nou (chiar imi face placere sa rasfoiesc categoriile de produse, au o gramada de filtre pe pagina care te ajuta sa selectezi ce anume doresti), primesc newsletter cu noutati si promotii.
La anumite produse, au un adaos putin mai mare fata de alte magazine on-line si transportul produselor comandate e ceva mai scump ... dar se compenseaza cu celelalte avantaje. :-)

Scrie răspuns