Mix boilies home made

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde Pilbak Levente » 04 Dec 2012 22:14

[quote="dacian"]@mosharu
Nu cred ca este locul potrivit pt. poze, nu prea imi place sa pozez gol, doar pe facebook, introdu asa BRINDUSE DACIAN. Sa uzim de bine!!!!!!!!!!!![/quote]

Fara suparare dacian dar baga Cristian Surdu pe aceeasi pagiina daca vrei sa vezi baboi adevarati :lol:
Asteptam primavara
Pilbak Levente
member

Mesajde dacian » 05 Dec 2012 12:31

Stiu,doamne fereste nu ma pot compara niciodata cu el,MOSHARU= pescar redutabil, experienta multa, jos palaria.......... dar nu asta era discutia,domnu Surdu, vroia sa vada daca eu prind ceva cu saraciile mele.Prind nu ma pot plange, eu vreau sa vin in ajutorul pescarilor cu buget mic, mai saracuti, ca si mine, care nu isi permit atata lux in pescuitul la crap.Si noi trebuie sa traim si sa pescuim.
dacian
new member

Mesajde Pilbak Levente » 05 Dec 2012 16:14

Lasa ca rulez eu iarna asta bile cu pelete purina si demonstrez ca le place la baboi :lol:
Asteptam primavara
Pilbak Levente
member

Mesajde mosharu » 09 Dec 2012 12:35

[quote="Pilbak Levente"]@Moshare
Noi in jurul clujului nu avem foarte multi baboi peste 10 kile,le putem numara pe degete din pacate :cry:[/quote]

Stiu asta si imi pare rau. Noi avem norocul sa avem 2-3 balti foarte bune cu multi crapi sariti de 10 kg.
mosharu
maniac

Mesajde Teo_Bogdan » 08 Noi 2014 21:59

am o reteta de boilies solubil cu produse din magazinele de specialitate: ;-)

-1 kg mix SBS (Squid & Octopus)
-10 ml Amino
-6 grame GLM
-10 ml CSL
-4 ml aroma Squid & Octopus
-2 ml aroma Strawberry Jam
-10 ml extract de ficat
-100 grame Robin Red
-2 linguri betaina
Boiliesurile se vor dizolva in 2-3 ore.
-In general boilies-urile solubile sunt recomandate in perioada mai rece cand apa nu depaseste temperatura de 15 grade, in rest, si boilies-urile clasice dau randament la pescuitul pentru crap.

astept raspunsuri pro\contra :D
Teo_Bogdan
new member

Anterior

Înapoi la Nade si momeli