fire textile

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

fire textile

Mesaj de Iliuta Goean » 27 Aug 2003 15:08

intrebare:
cum vi se par firele textile sufix la 20 m? le-ati vazut, le-ati folosit?
credeti ca au concurenta pe piata noastra?

astept pareri pertinente si argumentate
Nu face ce nu-ti place!

stefanel
new member
Mesaje: 18
Membru din: 11 Mar 2003 17:07
Localitate: timisoara, timis , romania,europa
Contact:

Re: fire textile

Mesaj de stefanel » 27 Aug 2003 18:40

NU stiu sa raspund ptr. ca la TIMISOARA, NU am gasit inca asa ceva. poate in viitorul apropiat.........

este o rusine ptr acest oras ca NU se gasesc prea multe lucruri noi aparute pe piata din Bucuresti si alte orase din tara si aici. poate ca la iarna sau primavara viitoare :oops: v-om gasi aceste produse si aici.

Vlady
new member
Mesaje: 24
Membru din: 06 Apr 2003 02:19
Localitate: Timisoara

Re: fire textile

Mesaj de Vlady » 28 Aug 2003 00:15

Ai dreptate e o rusine, noi o sa ramanem tot cu firele textile de 4000 de lei de la Arrow sau de pe la Somonul, e o chestie anormala aici, adica daca importurile de scule si accesorii se fac din Vest normal ar fii ca noi timisorenii sa avem parte de ele primii nu ?, dar uite ca nu se intampla asa.
In alta ordine de idei, Fane te-as ruga mult de tot sa-mi spui daca ai sau daca stii pe cineva care are de vanzare mulinete vechi de tipul Dam 330, 440, 550, sau chiar putin mai noi, 3300, 4400, 5500, Abu Cardinal, sau oricare altele, te-as ruga sa imi spui, de altefel m-ar interesa si betzele Needermeyer, asa ca te rog sa-mi spui si mie daca stii pe cineva. Merci.
Get rich or die tryn

nick h.
senior member
Mesaje: 462
Membru din: 01 Iul 2003 10:53

Mesaj de nick h. » 28 Aug 2003 07:51

momentan folosesc sufix blend e singurul ce l-am gasit la noi pe piata, si sa stii ca sunt multumit de el... ar putea fi totusi un pic mai matasos. anul trecut am vazut la un amic ce asemanator de la kryston (l-a adus din ungaria) si nu e mare deosebire intre ele in afara de pret.
cred ca merge bine si de forfac.
as fi curios de cel care imita snakebite-ul cum se comporta...

apropos iliuta tu ai pescari care sa-ti testeze noile produse,sau le testezi singur? cred ca ar fi interesant sa oferi gratuit mostre din noile produse pescarilor (bineninteles celor care au un nume in domeniu) si apoi sa afli parerea lor despre ele ,eventual le si postezi undeva...chestie de marketing.

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 28 Aug 2003 10:05

Eu folosesc Sufix Heavy Skin fiindca este imbracat intr-o camasa de "plumb" si pe care o dau doar 3-5 cm. de cirlig jos iar restul vorfachului sta intins pe fundul apei.
Daca este bun sau nu, trebuie sa incerce si sa-si faca fiecare singur parerea despre el. Eu sunt multumit, si il folosesc doar la montura Pop Up.

Big Carps
carprom :wink:

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 28 Aug 2003 10:18

1. este ciudat ce-mi spuneti pt ca la timisoara avem un client destul de bun, sohidan, care are 2 magazine, ati incercat la el?

2. exista si o varianta mai matasoasa decat blendul dar noi l-am preferat pe acesta deoarece este mult mai rezistent la abraziune

3. nu imita krystonul, sufix sunt producatori si au lansat foarte multe produse noi pe piata, de la ei cumpara multe firme care investesc mai mult in publicitate si vand acelasi fir la un pret de 3 ori mai mare sub un alt nume.

4. testez si eu produsele si avem si o echipa de pescari care incearca tot ce vrem sa aducem si tinem cont f tare de parerile lor.
Nu face ce nu-ti place!

nick h.
senior member
Mesaje: 462
Membru din: 01 Iul 2003 10:53

Mesaj de nick h. » 28 Aug 2003 10:36

oricum felicitari iliuta ca ai adus firele de la sufix. este adevarat ce spun colegii de pe forum in provincie nu se gasesc multe produse in magazine.
iliuta pe cand niste mese de rulat boiles,niste bastoane de nadire, niste rachete de nadire,niste swingere performante ,pe cand produse fox,pe cand produse nash,pe cand...,pe cand..., din pacate mai avem multe lacune fata de ce se gaseste in vest.(no offense)

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 28 Aug 2003 10:40

sincer marcile precum fox, nash etc nu intra in gama noastra de produse, putem aduce aceleasi lucruri la preturi mult mai mici cu alt nume, oricum toate sunt produse prin aceleasi locuri

un exemplu sunt chiar firele sufix, toata lumea cerea fire textile ... bune... nume sonore.. noi am cautat pana am dat de producator si puteti face si singuri comparatia de preturi fata de produsele similare (de afara)
Nu face ce nu-ti place!

dan volcescu
junior member
Mesaje: 44
Membru din: 02 Feb 2004 14:50
Localitate: iasi

Mesaj de dan volcescu » 07 Feb 2004 11:49

Bune firele sufix, si convenabile la pret am gasit Sufix Blend anu trecut si am luat si sunt multumit de el, niste boiless pop-up mai convenabil ?????
indiferent de cine esti,unde esti si de ce faci TREBUIE SA FII SI SA RAMAI OM

Vali
member
Mesaje: 190
Membru din: 09 Ian 2003 14:36
Localitate: Galati

fire textile

Mesaj de Vali » 08 Feb 2004 01:03

Eu am folosit anul trecut Herculine Blend de 25 lbs. Firul mi se pare foarte bun, mai ales ca eu pescuiesc mai mult la rau. Este greu, se scufunda repede si "tine fundul" ceea ce imi asigura o prezentare cat mai buna a momelii. Tine bine la nod si are o culoare tocmai buna pentru apele pe care le pescuiesc. Nu mi se pare prea rigid, mai ales ca dupa ce ia putina apa devine suficient de matasos pentru gustul meu. Ca sa fiu sincer, as recomanda mai degraba varianta de 20 lbs, pentru simplul fapt ca firul e mai subtire si prezentare mai discreta. In concluzie - foarte multumit de fir!

Vali
Vali

Scrie răspuns