Boilies DUDI Baits

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde tavi83 » 11 Feb 2013 03:45

am deschis acest topic pt cu totu altceva.nu sa vad mesajele unuia care critica boiliesurile romanesti.Eu am cerut parerea voasta referitoare boiliesurile dudi si atata tot.Nu am intrebat daca sunt scumpe sau daca sunt ieftine.Vroiam sa stiu doar daca ati pescuit cu ele si daca sa si pris la aceste boiliesuri.
tavi83
member

Mesajde rapy » 11 Feb 2013 08:51

In sfarsit niste discutii interesante pe acest forum in ultimii 2 ani de zile :mrgreen:
Continuati va rog ! Unora le face placere sa citeasca asa ceva chiar daca se abtin de la comentarii. Pana la urma si subiectul asta trebuie discutat pe un forum public.
Fiecare a adus argumente interesante in favoarea lui. ;-)
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team
rapy
veteran

Mesajde dudi » 11 Feb 2013 10:01

[quote="tavi83"]Vroiam sa stiu doar daca ati pescuit cu ele si daca sa si pris la aceste boiliesuri.[/quote]

As vrea sa va prezint cateva rezultate avute de catre pescari ce au folosit nada Dudi Bait, pe parcursul anului 2012: doar din ce am cunostiinta, s-au prins pe parcursul anului 27 de crapi over 20 kg (cel mai mare 29 kg) si s-au obtinut 20 podiumuri in concursurile nationale sau internationale(toate obtinute prin marsavii si furtisaguri :evil: ).E posibil sa mai existe si alte rezultate notabile de care eu nu stiu, eu le-am contabilizat doar pe cele cunoscute.

Crapi mari (over 20) s-au prins pe balti ca: Tancabesti, Palici (Serbia), Liebmannsee (Germania), Harsany (Ungaria), Palotas (Ungaria), Zajarki (Croatia), Livada de Bihor, Nagykallo (Ungaria), Rainbow (Franta).

Podiumuri s-au castigat la concursuri mai mici sau mai mari, in tara sau strainatate, insa doar concursuri oficiale nu "intalniri amicale" sau pariuri pescaresti, pe balti ca: Moara Vlasiei, Tancabesti, Topolovat, Cetariu, Ohat (HU), Brateni, Sustra, Doripesco, Palotas (Hu), Corbu, Harsany (HU), Teiu (arges).

Folosesc, produc si comercializez 3 tipuri de boilies:

- Forest Squid 35 lei/kg
- Mister Red 49 lei/kg
- Mister Dudi 75 lei/kg

Exista si alte facilitati prin care pescarul poate sa aiba un cost mai mic / kg de boilies: in functie de cantitatea comandata sau achiztionarea de PACHET (mix + partea lichida aferenta), caz in care se ajunge la preturi aproximative de:

- Forest Squid 23 lei/kg de boilies
- Mister Red 38 lei/kg de boilies
- Mister Dudi 58 lei/kg de boilies

E dreptul fiecaruia de a judeca daca sunt scumpe sau nu, comparativ cu rezultatele obtinute la pescuit cu aceste produse.
dudi
member

Mesajde ghitighiusan » 11 Feb 2013 11:20

Bai dudila, iar te lauzi cu rezultatele altora, ca ale tale am simtit pe pielea mea cum incerci sa le obtii.Ce-mi bagi emoticoane dealea de razboi...ma ameninti iar...veniti iar peste noi cu rangile si topoarele sa ne omorati cum ati facut la Cetariu??? Bai lake, vezi-ti de p...la ta. ;-)
Auzi la el, concursuri oficiale....tu le-ai declarat oficiale ???Sau ai impresia ca la o "braila" prin ungaria sunt pescari mai valorosi decat cei din Romania??? Poate in mintea ta...
Cu nada ta nu am nimic, insa ca om...nu imi gasesc cuvintele sa ma cobor pana la nivelul la care ar trebui.

PS: Inca astept scuzele pentru amenintarile cu moartea, violenta fizica, minciunile si manipularile ulterioare de la Cupa Banatul.Probabil ca atunci o sa ma opresc. ;-)
ghitighiusan
veteran

Mesajde Albert » 11 Feb 2013 11:35

...aiaiaiai...ce palpitant e la concursrui.Si inca la noi, in Ardeal.
De ce nu scrieti despre aventurile astea in reviste? Sigur s-ar vinde..nu mai zic ce audienta ar re-dobandi forumul asta daca v-ati desfasura aici.
Albert
senior member

Mesajde Laur » 11 Feb 2013 14:23

tavi83 scrie:am deschis acest topic pt cu totu altceva.nu sa vad mesajele unuia care critica boiliesurile romanesti.Eu am cerut parerea voasta referitoare boiliesurile dudi si atata tot.Nu am intrebat daca sunt scumpe sau daca sunt ieftine.Vroiam sa stiu doar daca ati pescuit cu ele si daca sa si pris la aceste boiliesuri.

De fapt tu faceai o reclama mascata la bilele dudi, nicidecum cereai o parere. Ce dracu oameni buni, ne luati de prosti?

Brie, iti repet, nu am nimic cu tine, sa fi sanatos, supararea mea e fata de unii producatori romani de nada care cer preturi uriase pe niste produse cu care nici macar nu pescuiesc in concursuri. Ei dau cu totul alta nada, asta se stie..
Laur
senior member

Mesajde Brie » 11 Feb 2013 16:43

In fine, fiecare cu parerea lui, nu am nimic cu nimeni. Eu ma retrag din topicul asta daca mai continua discutia asa, problemele personale se rezolvatile personal, nu pe forum
Va respect pe amandoi, nu ma bag in subict da nu e ok pe forum....
Numa bine
@ laur, iti respect parerea, probabil ai patito sau au patito si altii cu nade scumpe si de kk.... Si normal ca exista, orice padure areuscaturile ei, dar ce nu mi-a convenit e ca ne-ai bagat pe toti in aceeasi oala, sunt si producatori care fac bile mai scumpe sau mai ieftine bune, fara sa incerce sa fure pescarul.
Brie
veteran

Mesajde tavi83 » 12 Feb 2013 08:34

De fapt tu faceai o reclama mascata la bilele dudi, nicidecum cereai o parere. Ce dracu oameni buni, ne luati de prosti?

Laur imi pare rau pt tine ca ai gandirea asta de 2 bani.ce motiv ar trebui sa am sa fac reclama la boiliesurile dudi?nu am pescuit niciodata cu ele sa stiu daca sunt chiar asa de bune pre cum se discuta pe alte forumuri.Daca vroiam sa fac reclama la ceva boiliesuri credema ca le faceam la cele de la firma SENZOR.Sunt boiliesurile cu care am avut cele mai bune rezultate in ultimi 2 ani de zile.Pacat ca pe unele forumuri sunt si oameni ca tine care ii catalogheaza pe altii fara sa ii cunoasca.
tavi83
member

Mesajde Pilbak Levente » 12 Feb 2013 09:26

Hai ca ma bag in seama si eu ca si utilizator ale bilelor Dudi in pescuitul de placere nu in concursuri!!In zona noastra in jurul Clujului cam la fiecare partida la crap am incercat mai multe tipuri de bile si cam aproape intotdeauna cel mai bine am prins cu Dudi!!Asta e scumpe sau nu prind peste!!!
Asteptam primavara
Pilbak Levente
member

Mesajde tavi83 » 12 Feb 2013 15:50

Nu stiu de ce Laur dar tot mai multa lume lauda aceste bile.O fi ele mai scumpe dar uite ca prinde peste.Credema ca mai bine dau cu 10,20 de lei mai mult pe un pachet de boiliesuri daca stiu ca sunt bune.Pe tine cu ce te-a suparat asa de tare aceste produse sau producatoru acestor produse?
tavi83
member

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Nade si momeli