mamaliga atractiva

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde danr » 19 Feb 2009 08:48

pe carlig
cand las montura printre cracute, carligul gol e risc mare....
danr
Site Admin

Mesajde speed1 » 11 Mai 2013 12:13

LOCALIZAREA FRATILOR ESTE CE A MAI IMPORTANTA DUPA MOMIT PORUMB ZI DE ZI SI CRAPUL VINE CA PORCUL LA VALAU SI DIN CATE AM OBSERVAT EU MANANCA LA CEASURI FIXE CAND MANANCA SI PONT ALCOOL PESTE PORUMB FIERT SA VEDETI IN VREO DOUA ZILE DUPA CE MOMITI CHEF
speed1
new member

Mesajde Cretzu » 16 Aug 2013 07:15

Poti adauga sofran si diverse arome : capsuna, usturoi ( cu acesta am avut rezultate bune ), etc...
Cretzu
new member

Mesajde victor76 » 19 Oct 2013 11:47

danr scrie:pare un subiect demodat, "obsolete" cum se spune, pare anormal sa existe dupa ani de discutii despre boillies... si totusi pe dunare crapul o ia de n-are aer

si totusi mamaliga este pana alta un boilies pe baza de faina de porumb
extrapoland putin, daca ii pui si putina faina de grau se cheama ca se bazeaza pe un mix de birdfoods, ca doar pasarile mananca si grau si porumb :)

in consecinta apare o intrebare fireasca, ce mai poti pune in mamaliga sa o faci mai atractiva, asta in lumina experientelor voastre din ultimii ani cu arome, atractanti, extrase naturale, uleiuri esentiale, stimulatori de apetit etc ?

Cum ce? Hai sa il facem pe domnu crap putin mai carnivor :D Iti sugerez faina de peste. Este sub forma de praf si la 10 lei pe kilogram, iti ajunge destul timp. Daca esti din Bucuresti iti pot aduce chiar eu. Informatii despre faina de peste gasesti pe nutritie-animale.ro, evident cu www in fata. Cei de acolo sunt din Iasi si dau 10 kilograme minim odata. Am pe nepoata-mea care imi trimite pe autocar, si eu mi-o pun in pungi mai mici si o depozitez la subsol in boxa. Faza tare e ca poti folosi si la nada si la momeala in sine.
victor76
new member

Mesajde Marius Bunea » 19 Ian 2014 21:42

Vezi ca are aproximativ 5 ani postul lui...mai bine da-i un pm...
Marius
Marius Bunea
new member

Anterior

Înapoi la Nade si momeli