Crapul de Aur

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde Dan Cristian » 10 Iun 2013 09:56

Un articol despre o aventura la pescuit :

http://mincinosii.ro/index.php?option=com_k2&view=item&id=614:crapul-de-aur

Daca aveti rabdare sa-l cititi pana la capat si va mai si place, un vot va rog ! :-)
Dan Cristian
veteran

Mesajde Cosmin Bruma » 12 Iun 2013 19:16

Foarte frumoasa aventura, ma simt cumva in pielea lui Andrei, in unele momente.
Andrei credca esteun foarte mare pescar daca la varsta de 15 ani a prins un crap de 12kg...
Astept ziua in care ma voi putea mandri si eu cu asa ceva. Pana atunci, va urez fir intins!
Cosmin Bruma
new member

Mesajde Dan Cristian » 12 Iun 2013 20:34

Ma bucur ca ai avut rabdare sa citesti articolul. La urma urmei in suflet, cu totii suntem niste copii, indiferent de varsta din buletin.

Fir intins ! :-)
Dan Cristian
veteran

Mesajde Dan Cristian » 18 Iun 2013 17:05

Multumesc pentru voturile primite pana acum. :-)

Fir intins !
Dan Cristian
veteran

Mesajde Dan Cristian » 04 Iul 2013 13:00

Salut, am participat luna trecuta la concursul organizat de site-ul mincinosii, publicand un articol si spre fericirea mea am castigat premiul cel mare - "voucher 300 ron Meet Carp". Il anunt pe pusti (protagonistul articolului meu) si-l anunt ca-i cumpar doua mulinete.

Fericire mare, pana cand vb. cu cei de la Meet Carp si-mi transmit ca voucherul nu-i chiar voucher .... de 300 lei nu pot sa-mi cumpar produse din magazinul lor, ci doar nada ... si nada impusa de ei.

Entuziasmul a disparut rapid si astazi primesc premiul de 300 ron ... 5 kg boliesuri de nadit, no-name, fara nici un fel de descriere privind compozitia, data de fabricatie (am atasat o fotografie) .... aflu ca trebuie sa achit si transportul 20 lei (desi era premiu ... ) si observ ca boiliesurile nu vin de la Meet carp, ci de la CPK Carp & More.

Ar fi fost ok daca pe site in loc de "voucher 300 ron" ar fi specificat "nada 300 ron", deoarece de cele mai multe ori prin "voucher" se intelege posibilitatea clientului de a achizitiona orice produs din magazinul emitent, fara alte limitari. In cazul de fata, a fost vb doar de nada si aceasta, impusa ... astfel denumirea de "voucher" nu-si mai are rostul.

Sunt recunoscator pentru premiu, dar consider ca in felul acesta am fost dus in eroare, eu si ceilalti cititori care vor mai scrie articole ... si este posibil ca in viitor cei de pe mincinosii. ro sa fie considerati cu adevarat "mincinosi".

Imagine
Dan Cristian
veteran

Mesajde Cata » 21 Iul 2013 21:54

Salutare.
Chiar ca-i aiurea.... RUSINICA pentru organizatori ....
Fir intins!
Cata
member

Înapoi la Discutii generale