tehnici de nadire invechite

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

nick h.
senior member
Mesaje: 462
Membru din: 01 Iul 2003 10:53

Mesaj de nick h. » 10 Sep 2003 08:29

am avut eu niste experiente negative cu unii dintre banateni.dar te rog sa nu mi-o ei in nume de rau.referitor la olteni astia sunt de doua feluri:
majoritatea sunt de c.... iar putini sunt baieti foarte misto.cale de mijloc la ei nu exista.

Marian
junior member
Mesaje: 45
Membru din: 05 Feb 2003 13:42
Localitate: Constanta

tehnici de nadire invechite

Mesaj de Marian » 10 Sep 2003 08:58

Hei !
Subiectul este altul: cu nadirea !
Si inca ceva: in general, oamenii care se leaga de originea altor semeni , fara legatura cu subiectul discutiei, nu fac doua parale.

Vlady
new member
Mesaje: 24
Membru din: 06 Apr 2003 02:19
Localitate: Timisoara

Mesaj de Vlady » 10 Sep 2003 10:32

Vai omule cata dreptate poti sa ai, asa-i la ei cale de mijloc nu exista, dar pacat ca gasesty mai multe uscaturi decat in alte parti; si referitor la experientele tale cu banatzeni nu ti-o iau in numje de rau pt. ca imi dau seama ca nu i-ai cunoscut pe toti, pe mine in nici un caz, deci "no harm done".
Get rich or die tryn

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 10 Sep 2003 10:40

Lasa-ti va rog subiectul acesta, ca poate asa sa inceput si in Ex-Yugoslavia.

Big Carps
carprom :wink:

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 10 Sep 2003 15:45

daca mai continuati in stiulul asta va banez
Nu face ce nu-ti place!

Vlady
new member
Mesaje: 24
Membru din: 06 Apr 2003 02:19
Localitate: Timisoara

Mesaj de Vlady » 11 Sep 2003 23:14

Eu ocrotesc animalele, in concluzie nici n-o sa ma obosesc sa-ti raspund Giga, nu-mi pun mintea cu toti gushterii, asa ca vezi-ti de oi.
Get rich or die tryn

Marian
junior member
Mesaje: 45
Membru din: 05 Feb 2003 13:42
Localitate: Constanta

tehnici de nadire invechite

Mesaj de Marian » 12 Sep 2003 08:39

Esti culmea .... stii tu cui !
Iliuta, n-ai cuvant daca nu-l banezi !
Una e sa spui , de exemplu : oltenii - in apele din Oltenia - obisnuiesc sa nadeasca la crap cu porumb , iar banatenii, in apele lor nadesc cu ... branza, sa zicem....; aici te poti lega de obiceiuri regionale, dar ce face Vlady e scandalos.
Parerea mea.
Mai bine vorbim de nade si momeli.
Tot citind pe ici-colo am aflat ca unii folosesc ca memeala carnatii, cu tot felul de arome ( mai piparate, mai usturoiate, mai iuti ....) e cineva care are experienta cu asa ceva in pescuitul crapului ?

nick h.
senior member
Mesaje: 462
Membru din: 01 Iul 2003 10:53

Mesaj de nick h. » 12 Sep 2003 09:52

logodnica mea a luat anul asta la somes un somn de vreo 4-5 kg la o bucata de carnat de casa ziua in amiaza mare.eram la picnic pe malul somesului ,eu dadeam la crap ,care nu prea avea pofta de mancare.la un moment dat dupa ce am mancat ca tat omu ,gagica imi scoate o lanseta de crap pune un forfac cu un carlig de 1/0 si pune o bucatica de carnat de casa pe ac ,cu tot cu piele.ne prapadeam amandoi de ras,si eu ziceam in gluma ca ar trebui si un momitor incarcat cu mustar,ca sa nu-i pice greu la stomac .
cat timp ne tot amuzam noi aud dintr-o data senzoru de la lanseta cu carnat ,mai intai un bib lung ,urmat de bipuri mai scurte ca si cum ceva ar lua fir.
am crezut ca raman masca nu-mi vedea sa cred ,intre timp gagica pe faza fuge la lanseta si inteapa,si ma striga sa vin cu minciocul ca-i frumos.
cand il aduce la suprafata il vad un somn frumusel si bag minciocul sub el.
am mai povestit treaba dar toti zic ca-i pescareasca insa e adevarata povestea.nu stiu daca e intamplare sau merita dat cu carnat la somn ,poate imi ziceti voi.

Scrie răspuns