Boilies Carping Club

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
victorash
member
Mesaje: 274
Membru din: 11 Iun 2007 14:04
Contact:

Re: Boilies Carping Club

Mesaj de victorash » 18 Apr 2014 11:58

Echipa Carping Club va ureaza Paste Fericit !!!
paste fericit.jpg
paste fericit.jpg (85.35 KiB) Vizualizat de 17884 ori

Avatar utilizator
victorash
member
Mesaje: 274
Membru din: 11 Iun 2007 14:04
Contact:

Re: Boilies Carping Club

Mesaj de victorash » 13 Mai 2014 11:43

Carping Club va invita la concurs cu premii de peste 15.000 Euro si 1 TONA de boilies cadou !!!
Pagina oficiala & regulament: http://www.concurs.carping.ro
pagina.jpg
pagina.jpg (194.32 KiB) Vizualizat de 17834 ori

qouniue
new member
Mesaje: 2
Membru din: 10 Iun 2015 10:04

Re: Boilies Carping Club

Mesaj de qouniue » 10 Iun 2015 10:18

Multumesc pentru informatie. coque metal nexus 9 etui ipad air 2

KpAttila
new member
Mesaje: 1
Membru din: 10 Mai 2016 17:29

Re: Boilies Carping Club

Mesaj de KpAttila » 10 Mai 2016 17:45

Buna ziua, dragi pescari.
Am ceva nelămuriri în privința pescuitului la boilies, si sper sa ma sfătuiți.
Încep așa
- vreau să fac o partida de pescuit lungă(72h)* nou pt mine!!
- vreau să știu ce cantitate de boilies este necesar/ felul solubile/tari? Cu sau fara dip
- cât de des trebuie renadit, si daca pot folosi si boilies si nada.

* vreau să specific dorințele mele de a procura nada si toate cele de la dudi sau theone încă nu sunt sigur. Puteți să-mi recomandați si altceva dacă e mai bun decât cele menționate.
* voi pescui la 3 bete. Pe un lac relativ mic, cu populație bogata comparativ cu dimensiunea lacul.

Avatar utilizator
Cucu Ionel
senior member
Mesaje: 470
Membru din: 08 Ian 2006 15:00
Localitate: Timisoara

Re: Boilies Carping Club

Mesaj de Cucu Ionel » 10 Mai 2016 19:26

Ai postat pe topicul boiles de la Carping si vrei sa pescuiesti cu bile Dudi? In fine, sant bile f. bune cele de la Dudi, ar trebui un pic mai multe amanunte despre balta, populatie de pesti, marime, etc. Oricum, eu as incepe nadirea cu bile solubile, nadire facuta regulat la un interval de timp pe care-l stabilesti in timpul partidei, in sensul ca, la cel putin un bat as pune aceeasi bila cu care si nadesc iar la o ora as scoate batul afara, fara sa am muscatura, sa vad cat s-a dizolvat din bila. Dizolvarea acesteia este conditionata de mai multi factori, de la compozitie si procentul de lapte de porumb pana la temperatura apei si atacul pestilor mici, caras, rosioara, etc. Apoi, in functie de cat este dizolvata as sti cam la ce interval sa nadesc, astfel ca, daca bila este la mai putin de jumatate din diametrul initial, as nadi la interval de o ora cate doua-trei maini de solubile. Daca este mai mare de jumatate din diametrul initial, atunci as mari intervalul la o ora si jumatate. Dupa prima zi as introduce treptat si bile tari in nadire, urmand ca, spre sfarsit sa nadesc doar cu tari. Bineinteles ca, la nadirea cu bile tari, nu as avea acelasi ritm ca la solubile, la interval de doua-trei ore as da cate una-doua maini, bineinteles ca si in functie de ritmul trasaturilor, daca nu am muscaturi atunci nu nadesc decat f. rar, asta daca nu pot sa schimb locul de pescuit sau balta. ;-) :D
Acum fa-ti si tu socoteala cam cate bile-ti trebuie ptr. 72 ore ...
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
junior member
Mesaje: 41
Membru din: 19 Feb 2014 23:17
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies Carping Club

Mesaj de Claudiu Garlea » 12 Mai 2016 16:13

Buna ziua,

Puteti suna intre 10 si 19:00 la magazin sa ne oferiti mai multe detalii si sa va ajutam cu un sfat.

Aveti aici datele noastre de contact, ne puteti suna sau ne puteti trimite un mail cu un numar pentru contact.
https://www.totalfishing.ro/contact_us.php


Va multumim frumos.

Scrie răspuns