Ineu , Lacul Rovina jud Arad

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 10 Mar 2011 08:08

Sa inteleg ca nu se pescuieste ? Ai ceva info cu privire la patron sau administrator , mai sunt valabile datele de mai sus ?
Powered by two rods

Avatar utilizator
VladTepes
member
Mesaje: 200
Membru din: 12 Mai 2008 12:58
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de VladTepes » 15 Apr 2011 13:49

Din cate am inteles de la niste prieteni mai lasa la pescui pe cine cunoaste sau are ceva datori dar nici pe aia nu prea :). Oricum din ce mia povestitunu din ei care ii pescar amator amator fire pe tamburi de peste 5 ani , mulinete cu frana nu prea.. a fost 5-6 ore a luat vreo 4-5 crapi peste 10 fiecare nu stiu cu cat dar oricum mari mari. plus muuulte muuulte rupturi ( la ce fire si monturi are nici nu ma mira). Asta e tot ce stiu, plus povestile pescarilor ce pescuiau asta iarna pe cris in zona in care imi explicau cum fura ei "mamele" din acea balta sau acele 2 balti.

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 20 Apr 2011 07:54

Of , of , de le-ar fura Dumnezeu zilele , m-am saturat de braconieri si hoti pana peste cap.
Poate avem vreo sansa sa pescuim acolo in curand , mai vedem .

Cu multumiri .

Daca mai ai ceva noutati te rog sa le postezi !
Powered by two rods

Patrauta Olimpia
new member
Mesaje: 1
Membru din: 26 Mai 2016 12:54

Re: Ineu , Lacul Rovina jud Arad

Mesaj de Patrauta Olimpia » 26 Mai 2016 14:24

S-a pescuit pe acest lac aproape in fiecare an ,de fapt sunt doua lacuri mai mari ,doar ca pescuitul s-a facut pe timp de vara ,doar sambata si duminica.

Scrie răspuns