Pescuit in strainatate

Alte stiluri de pescuit, alti pesti

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
minu
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 30 Sep 2005 18:25
Localitate: arad
Contact:

Pescuit in strainatate

Mesaj de minu » 12 Oct 2005 10:35

As dori sa merg la pescuit in strainatate. Poate cineva sa ma lamureasca ce conditii ar trebui sa indeplinesc daca ma decid sa-mi aduc momeala de acasa , avind in vedere faptul ca as dori sa folosesc momeala naturala vie? As avea probleme la vama?
[/img]

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 12 Oct 2005 21:43

Ai pasaport pentru momeala :shock:

Avatar utilizator
minu
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 30 Sep 2005 18:25
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de minu » 13 Oct 2005 09:54

Glumesti sau trebuie sa procur asa ceva? Unde se elibereaza? Asta sa fie tot?

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Re: Pescuit in strainatate

Mesaj de RazvanV » 13 Oct 2005 10:34

minu scrie: sa-mi aduc momeala de acasa , avind in vedere faptul ca as dori sa folosesc momeala naturala vie
Nu are nici un rost sa cari asa ceva de acasa. Pe dincolo gasesti momeala si nada vie mult mai ieftina decat la noi si de calitate mai buna. Asta daca nu cumva iti cresti singur vietatile :lol:

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 13 Oct 2005 10:40

@minu

ca sa itzi faci o idee, in Italia, cu 2 euro itzi iei de la magazin o punga de un leu plina cu viermushi. culoarea tzi-o alegi tu! :lol:
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 13 Oct 2005 10:44

@minu

ca sa itzi faci o idee, in Italia, cu 2 euro itzi iei de la magazin o punga de un leu plina cu viermushi. culoarea tzi-o alegi tu! :lol:

iar daca pleci cu avionul, mai mult ca sigur ca nu te vor lasa sa treci cu animale dupa tine, numai daca au pasaport, iar ramele si viermushii se cam sperie de la blitz. scuza-mi gluma, nu m-am putut abtzine, dar legea spune ca nu ai voie sa treci granitza cu aproape nici un fel de materie organica, fructe, legume, produse din carne... daca pleci cu mashina, sunt sanse sa potzi trece, am vazut trecand shi cu butoiu cu muraturi , fara gluma, dar daca trebuie sa zbori :arrow: nici o sansa!
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

Avatar utilizator
minu
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 30 Sep 2005 18:25
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de minu » 13 Oct 2005 23:56

Dar daca nu gasesc ceea ce doresc eu sa folosesc? As pescui la somn...cu lipi...si le mai si cresc eu...Se pare ca ar trebui sa recurg la ...BLITZ...Oricum va multumesc baietzi! Poate le duc congelate...vad eu cum...Fir intins

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

depinde unde vrei sa pescuiesti.in germania nu am vazut nici

Mesaj de florinw » 16 Oct 2005 22:46

minu scrie:Dar daca nu gasesc ceea ce doresc eu sa folosesc? As pescui la somn...cu lipi...si le mai si cresc eu...Se pare ca ar trebui sa recurg la ...BLITZ...Oricum va multumesc baietzi! Poate le duc congelate...vad eu cum...Fir intins

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 17 Oct 2005 08:31

Dute la un Magazin Zoo sau la unele farmacii si cumpara-ti lipitori. Spui ca ai varicii http://www.blutegel.org/ :lol:

Avatar utilizator
minu
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 30 Sep 2005 18:25
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de minu » 17 Oct 2005 16:24

Am intzeles ca sincam scumpe!

Scrie răspuns