intrebare pentru avansati ?

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Rivaldo
junior member
Mesaje: 43
Membru din: 17 Mar 2004 17:02
Localitate: oradea

intrebare pentru avansati ?

Mesaj de Rivaldo » 29 Mar 2004 11:06

Buna,
Sunt un pescar incepator la crap din oradea bihor si as dori sa va intreb unde pot gasi monturile pentru boilles si porumb?
Si sa scrieti va rog adresa de mail sa vb pe mesenger :D

Va multumesc

Avatar utilizator
Dani Hentiu
maniac
Mesaje: 1210
Membru din: 26 Feb 2004 13:04
Localitate: DEVA
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu » 29 Mar 2004 13:19

Sfatul meu este sa-ti cumperi colectia revistei Aventiuri la pescuit,acolo gasesti cam tot ce ai nevoie. Sa fi atent,montura nu reprezinta totul,pentru-ca daca montura nu este adaptata apei pe care pescuiesti si momelii corespunzatoare nu o sa ai succesul pe care-l speri.

Avatar utilizator
Cristi Bolfos
member
Mesaje: 230
Membru din: 12 Feb 2004 18:18
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Cristi Bolfos » 30 Mar 2004 16:32

Vrei sa le cumperi sau doar sa vezi poze?

Daca vrei sa le cumperi gasesti tot ce trebuie pe magazinul de pe www.crap.ro.Acolo ai si diferite kituri sau ai 2 monturi gata facute.

Daca vrei sa le vezi ,la fel cum a spus si Daniel , cumpara Aventuri la Pescuit.....

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Gica Chioru » 30 Mar 2004 16:59

Incearca si tu la BOMBA, dupa aia vii aici si ne spui ce ai prins. Nu uita sa-ti faci poze, pentru ca iti vor fi contestate rezultatele -oricum nu vei prinde prea mult dar vei prinde ceva.

Pana atunci, posteaza si tu o reteta de saramura, macar.

Pai bine mai omule, nu ti-a spus nimeni pana acum ca pescuitul la boiles sau porumb folosind altceva decat hairrig (na ca m-am englezit si eu) este bine sa-l incerci abia dupa ce inveti sa dai la rama sau viermusi? Incearca si tu ceva mai simplu, eventual patratica de mamaliga, invata-te cu drillul si dupa aia experimenteaza ce vrei.

Iete ca te-am luat in serios.

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 30 Mar 2004 18:07

Chiar daca e scris in Germana uitate la poze si poate gasesti vreo montura de folos.
PS: klick pe albastru in dreapta sitului http://www.cipro.de/montagen/

Scrie răspuns