dynamite baits

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
dan zberg
member
Mesaje: 111
Membru din: 20 Dec 2005 17:49
Localitate: elvetia

dynamite baits

Mesaj de dan zberg » 25 Mai 2007 18:47

am luat si eu azi experimental cate un pic din toate produsele acestei firme ati folosit vreunul asa ceva si cu ce rezultate ??

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 25 Mai 2007 19:42

Ce plicuri ai luat?
Nada uscata, boiliesuri, groundbaits sau seminte macinate?
Eu unul chiar daca sunt subiectiv (fiind dealer de Dynamite Baits) pot spune ca am avut rezultate deosebite cu acesta nada.
Daca doresti mai multe amanunte despre produsele Dynamite Baits te rog sa intrebi si o sa incerc sa-ti raspund.
Ultima oară modificat 15 Iul 2008 09:27 de către florioro, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 26 Mai 2007 05:39

Florioro: eu as fi curios! Poti sa ne faci o scurta prezentare pentru nade si momeli de crap? Si, evident, ceva preturi, cu transport inclus pana in Tm. Am un prieten in Germania, care foloseste asa ceva, si le lauda. Mie mi-a adus niste bile cu capsuna, parca, dar fiind toamna tarziu, nu prea au dat rezultate unde le-am folosit.
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 26 Mai 2007 08:32

@teacher64

Este foarte dificil sa faci o scurta prezentare a acestor nade. Ce pot sa va spun este ca Dynamite Baits este unul din cei mai apreciati producatori de nade din Anglia. Nu degeaba Danny Fairbrass foloseste in celebrele filme Underwater cu precadere nadele de la Dynamite Baits.
Nadele de crap sunt extrem de diversificate incepind cu seminte (canepa, porumb, tiger nuts, mazariche si mixuri de diverse seminte), pellete, groundbaits, boiliesuri, bucatele de carne pentru carlig, sunca si multe altele. Ca si colaboratori pentru conceperea acestor nade de succes au fost printre altii celebrul Franck Warwich (deasemenea colaborator si pentru Korda Development UK), Terry Hearn, Nick Helleur (deasemenea colaborator si pentru Korda Development UK), Leon Bartropp, Ardy Veltkamp, Christian Finkelde(recordmenul la crap comun) si multi altii.

Semintele de la Dynamite Baits au un mod unic de preparare prin fierberea acestora in recipientele in care sunt ambalate fara a se pierde absolut deloc din proprietatile naturale de atractie ale acestora si fara conservanti.

Boiliesurile sunt facute din fainuri de cea mai buna calitate si la deschiderea pungilor se poate constata o prospetime a acestora.
Dynamite Baits a lansat anul acesta un nou tip de boilies conceput din cele mai fine si proaspete fainuri fara a se folosi nici un ou pentru rulare. Testele acestor boiliesuri au fost uimitoare si se asteapta o mare schimbare in domeniul nadelor de crap in urma acestei lansari pe piata.



Daca mai doriti ceva detalii nu ezitati sa ma intrebati si o sa incerc sa va raspund.
Ultima oară modificat 15 Iul 2008 09:29 de către florioro, modificat 1 dată în total.
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Site editor
Mesaje: 728
Membru din: 03 Mai 2004 17:03
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo » 26 Mai 2007 09:16

florioro scrie:
Christian Finkelde(recordmenul la crap comun) si multi altii.
Adica a fost pentru 3 luni de zile.
Recordul lui a fost batut de Pieter Avonds in 2006 si de Dieter Markus Stein in 17.12.2006.
:D
Kulcsar Laszlo

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 26 Mai 2007 09:55

Mea culpa. :oops:
Intradevar nu mai este recordmenul la crap comun.
Ca intotdeuna Kulcsar Laszlo este foarte bine informat.
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Avatar utilizator
cipica
member
Mesaje: 251
Membru din: 21 Aug 2004 09:32
Localitate: bucuresti

klumea

Mesaj de cipica » 26 Mai 2007 11:22

Folosesc de cativa ani The Source cu rezultate extraordinare pentru niste readymade-uri. La Tancabesti merg foarte bine. Deasemenea folosesc intotdeauna Betaine Green Pellets. Sunt foarte multumit de ele si preturile mi se par ok.

Avatar utilizator
dan zberg
member
Mesaje: 111
Membru din: 20 Dec 2005 17:49
Localitate: elvetia

Mesaj de dan zberg » 27 Mai 2007 03:17

va multumesc pt raspunsuri eu am ceva pop-up vreo 3 cutii de scoica,capsuna si tutii-frutii,pelete,atractant,si bile am de banana si scoica,insa nu stiu ce rezultate vor avea pt ca nu le am testat.

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Site editor
Mesaje: 728
Membru din: 03 Mai 2004 17:03
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo » 27 Mai 2007 08:14

Anul acesta am folosit The Source, sau sursa cum imi place mie s-o alint, cu rezultate destul de bune, recordul partidei era un somn de 7.8 kg. Pe bune.
Kulcsar Laszlo

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 27 Mai 2007 18:33

@dan zberg
Eu unul nu asi folosi in acesta perioada a anului birdfood.
Incearca boiliesurile pe baza de fainuri de peste si sunt convins ca nu o sa regreti.

Pe balta pe care vrei sa mergi ai idee ce arome sunt prinzatoare?

Daca ai la dispozitie o perioada mai lunga de pescuit iti recomand Fresh xxx Mussel impreuna cu ceva pellete, un amestec de seminte si grounbaits.

Grija mare la seminte. Nu contin conservanti si daca nu ai grija de ele se vor strica. Tinele undeva in loc racoros si le poti folosi fara probleme si dupa cateva zile.
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Scrie răspuns