Carponizer LIVE on Lacul Tarnita (Cluj)

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 06 Ian 2008 14:30

Mattrix: daca nu e efortul prea mare, te-as ruga sa faci o poza cu emitatorul si sa descrii exact fiecare comanda la ce foloseste. Eu am luat o RC Wfly 06, identica cu cea de la carponizer, si as vrea sa fac si comenzile identice. Fiind extrem de versatila, le pot amesteca oricum, dar as vrea sa merg pe chestii oarecum standardizate. De ex: comenzile inainte-inapoi, stanga-dreapta pe un singur joystick? Care, stanga sau dreapta? Golire cuve? Eliberare monturi? thanks!

PS: ai gasit accu de 12V/10Ah? Au aparut in Tm cu 97 RON, mi se pare scump :oops: Iti cumpar, daca vrei.
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 06 Ian 2008 14:46

mattrriixx scrie:
gmarius scrie:Ma refeream la factu ca putin incarcata motoarele din spate intra mai bine in apa si automat trage mai frumos. Daca o supraincarci merge mai greu.
S-ar putea sa aiba dreptate...pt. ca am observat ca ii foarte ridicata..cand e goala :)
de unde ai luato si cat ai dat ?
este practic identica cu cea de la energo ET.
APCR-CS CARPZONE

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 06 Ian 2008 14:52

[quote="George-Alexandru]
de unde ai luato si cat ai dat ?
este practic identica cu cea de la energo ET.[/quote]
A luat-o direct din Germania si face vreo 700 Eur. Si nu e identica cu chinezaria de la ET, e lucru nemtesc, cu accesorii de supercalitate. :D
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 06 Ian 2008 15:02

teacher64 scrie:[quote="George-Alexandru]
de unde ai luato si cat ai dat ?
este practic identica cu cea de la energo ET.
A luat-o direct din Germania si face vreo 700 Eur. Si nu e identica cu chinezaria de la ET, e lucru nemtesc, cu accesorii de supercalitate. :D[/quote]

miramas ca arata la fel pana la cele mai mici detalii.si daca stau sa ma gandesc este o diferenta de vreo 8-9 milioane ,nu stiu daca mai e si transportul pus in astia 700.pai cu inca 9 milioane daca iau ET-UL ala chinezesc mi/l cipuiesc la greu :D .
oricum sa/l stapaneasca sanatos si sa se bucuri de el ;-)
APCR-CS CARPZONE

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 06 Ian 2008 15:14

George-Alexandru scrie: daca iau ET-UL ala chinezesc mi/l cipuiesc la greu :D .
Doar nu va apucati tunning pentru barcute de nadire :shock: :roll:
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

florichefalu
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 30 Oct 2007 21:31
Localitate: constanta

Mesaj de florichefalu » 06 Ian 2008 15:33

Sunt curios cum se comporta la vant si ceva valuri. Aici in Constanta rar ai parte de asa apa.
Ca sa ai siguranta ca nu o pierzi nu se poate lega cu un fir de 0,40-0,45 ?

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 06 Ian 2008 16:07

florioro scrie:
George-Alexandru scrie: daca iau ET-UL ala chinezesc mi/l cipuiesc la greu :D .
Doar nu va apucati tunning pentru barcute de nadire :shock: :roll:
dc nu :D cand piata navomodelistica ofera o gama larga de posibilitati la preturi super.gandestete ca un motor profi de forta 755/40 pp costa 50 ron ;-)
APCR-CS CARPZONE

Avatar utilizator
flycarp
senior member
Mesaje: 405
Membru din: 08 Oct 2007 18:51

Mesaj de flycarp » 06 Ian 2008 16:23

@george alexandru

seamana dar nu rasare cu E.T. ala. chiar cei care o au spun ca e o porcarie.carplounge e mai lata,mai inalta.in prima faza si eu am vrut sa imi iau E.T. dar mi-a zis cineva care o avea ca nu merita.asa ca mi-am luat carplounge-ul asta si sper sa nu fiu dezamagit.un lucru e sigur.nu e identica.nici macar exterior. :lol:

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 06 Ian 2008 19:10

in fine nu ma contrazic .dar in afara de mici modificari de acumulator si raza de actiune mie mi se pare aceeisi marie cu alta palarie :D
APCR-CS CARPZONE

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 06 Ian 2008 22:51

George-Alexandru scrie:in fine nu ma contrazic .dar in afara de mici modificari de acumulator si raza de actiune mie mi se pare aceeisi marie cu alta palarie :D
Pai trebuie si chinezii sa copieze de undeva, nu?! Daca-i acelasi lucru, de ce nu cumperi Harrisoane chinezesti? Frumoase, 12 Ft, 3,25 lb. Sunt la noi pe "Fasia Ghaza" cu 98 RON. ;-)
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Scrie răspuns