LOC "VIRGIN"

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Viorel Doloc
member
Mesaje: 270
Membru din: 09 Feb 2007 14:26
Localitate: sibiu

LOC "VIRGIN"

Mesaj de Viorel Doloc » 27 Apr 2007 06:51

Golf in forma de "U"-800mp, pe coada lacului,apa mica,50cm-1.5m.Populatie piscicola:75% ciotan,25%: romanesc (max.8kg.) si ten(max.10kg.). Nu are nimeni acces in acest golf! Doresc opinia pescarilor consacrati in legatura cu min. 3 campanii de nadire cu boilesuri HOME MADE , pt. primavara.FIR INTINS.

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 02 Feb 2008 21:47

nu sunt un pescar consacrat dar uite ce as face eu:tinand cont ca vrei sa pescuiesti primavara eu as incerca o nadire mica cu boilesuri de mare atractie .nu stiu ce contin boilesurile tale dar de obicei primavara as incerca un pescuit mai fin cu viermusi si cos de nadire.la boiles ar merge un saculet solubil sau cateva boilesuri pe fir solubil dar tinand cont ca este un loc nepescuit pesti ar trebui sa fie mai curajosi si sa raspunda la nadire.se stie ca primavara crapii mai mari ies la plimbare si isi parasesc locurile in care se simt in siguranta.as arunca lansetele la distanta mici si medii.DAR ASTA E OPTIUNEA MEA.

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: LOC "VIRGIN"

Mesaj de mosharu » 03 Feb 2008 08:43

Viorel Doloc scrie:Golf in forma de "U"-800mp, pe coada lacului,apa mica,50cm-1.5m.Populatie piscicola:75% ciotan,25%: romanesc (max.8kg.) si ten(max.10kg.). Nu are nimeni acces in acest golf! Doresc opinia pescarilor consacrati in legatura cu min. 3 campanii de nadire cu boilesuri HOME MADE , pt. primavara.FIR INTINS.

De ce nu are nimeni acces in golf? Nu lasa nea' patronu' pe nimeni sau din cauza stufului?

Viorel Doloc
member
Mesaje: 270
Membru din: 09 Feb 2007 14:26
Localitate: sibiu

LOC "VIRGIN"

Mesaj de Viorel Doloc » 03 Feb 2008 09:01

Din cauza stufului, a faptului ca trebuie sa muncesti multe ore sa-ti faci locul, plus ca toata tabara se va afla in mlastina. Oricum, va multumesc pentru raspunsuri dar eu unul am renuntat la idee pentru ca nu am fost lasati sa intram pe balta sa incepem o campanie de prenadire, decat daca plateam!!! , le-am spus si aratat paznicilor ca nu am venit sa pescuim , ca lasam masina la intrare pe balta etc. CE "OAMENI"-NO COMENT.

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 03 Feb 2008 09:21

naspa.... :roll:

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 04 Feb 2008 01:50

unde-i balta?

Viorel Doloc
member
Mesaje: 270
Membru din: 09 Feb 2007 14:26
Localitate: sibiu

LOC "VIRGIN"

Mesaj de Viorel Doloc » 04 Feb 2008 12:27

Mandra-SIBIU. La Sacel, acelasi patron! Intr-o dupa-amiaza am plecat cu sotia si fetita la un prieten care pescuia pe sacel-3 si ce credeti? patronul nu ne-a lasat sa mergem la el sa-l vizitam! RUSINE.

Avatar utilizator
laurkro
senior member
Mesaje: 403
Membru din: 25 Aug 2007 23:04
Localitate: medias
Contact:

Mesaj de laurkro » 04 Feb 2008 13:54

Dalacu asa e (numele patronului), cam paranoic. Majoritatea pestilor din albumul meu sunt luati acolo. Viorel te contrazic intr-o privinta, tenii sunt si mai mari acolo. Oricum, stiu sigur ca la apa se umbla tot timpul pe Mandra. Unui prieten patronul i-a confiscat betele si de-abia si le-a recuperat ca asta i-a spus ca a bagat betaina in porumb si patronul a zis ca betaina e drog :shock: :shock: :shock: Oricum, eu am renuntat la balta asta, cu parere de rau, e drept, pentru ca pe ea am invatat sa pescuiesc. Viitorul e sumbru pentru Mandra... :-( :-( :-(

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 04 Feb 2008 14:41

sal laurkro
majoritatea pestilor din albumul tau ?au un cteno frumusel si un apus de soare si mai frumos:)

Avatar utilizator
laurkro
senior member
Mesaje: 403
Membru din: 25 Aug 2007 23:04
Localitate: medias
Contact:

Mesaj de laurkro » 04 Feb 2008 14:55

:P :P :P Asa m-ai ajutat alex sa-mi dau seama ca intentionam sa-i pun in album si inca nu am facut-o. Mersi.

Scrie răspuns