LOC "VIRGIN"

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Viorel Doloc
member
Mesaje: 270
Membru din: 09 Feb 2007 14:26
Localitate: sibiu

LOC "VIRGIN"

Mesaj de Viorel Doloc » 05 Feb 2008 16:30

VLADUT, am fost dur cu acel patron , pentru ca situatia sta cam asa: nu ai voie sa intri pe balta decat daca platesti(cu toate ca vrei doar sa "citesti" balta pentru o partida viitoare!, lasi masina la intrare si mergi cu mainile in buzunar) iar la iesire nu te controleaza nimeni, asadar poti pleca acasa cu cat peste doresti!!!!! de aceea eu cred ca scopul lui este sa iti ia banii...restul nu mai conteaza. Oricum pescuitul care se practica acolo nu ma intereseaza, nu e genul meu sa-mi iau firele cu monturile in spate sa merg 200m prin apa si sa dau drumul la monturi intr-un loc bun, unde sa prind si eu un peste. In legatura cu raspunsul tau despre patul de nada si ce trebuie sa contina el, eu nu pot decat sa-ti MULTUMESC.

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 05 Feb 2008 20:35

cornelserbu scrie:@ raducu

Nu-nteleg ce vrei sa spui...ori n-ai citit bine postarea mea, ori n-ai citit articolul, ori nu faci deosebirea dintre nada si momeala...ceea ce nu cred. Poate-i doar o rautate pe care nu vreau s-o iau in seama, sau poate-i doar o gluma si atunci totul e o.k.
Nu fac nici misto si nici nu glumesc cu tine fiindca nu te cunosc. In general mistocareala si glumele se fac cu amicii daca esti un om de bun simt si eu consider ca sunt. Am facut aceasta remarca la recomandarea ta cu privire la pescuitul "izolat" cu bile de mare atractie. Izolat dupa cat inteleg eu inseamna inafara patului de nada si eu stiu ca se pot folosi si ca momeala alternativa pe patul de nada. Fara suparare. Uite, mai mult, unii colegi de forum au ilustrat si alte alternative care sunt total opuse articolului citit de tine si cred ca au avut si rezultate cu ceea ce au descris. Respect.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 05 Feb 2008 21:07

@florin

Corecta si teoria ta, dar ce facem daca crapul se satura inainte sa ajunga la bila de la carlig ? :roll: Si iar foarte importanta este marimea crapului vizat...Ptr. ca daca incercam sa avem maxima atractie la bila de carlig prin aromare puternica, ne cam micsoram considerabil sansele de a prinde crapi mari..... :!:

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 06 Feb 2008 09:33

@vladut
nu e o teorie,era o intrebare,am vazut pe cineva intr-o partida de 5 zile pescuind in acest fel cu rezultate fff bune.

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 06 Feb 2008 12:05

@ Raducu

M-ai luat cam tare, iar daca spui ca nu ma cunosti, inseamna ca ori nu spui adevarul, ori esti putin ignorant.

si acum sa trecem la ale noastre...am spus ca pescuitul cu bile de mare atractie se face in GENERAL izolat...sti ce inseamna in general ???...eu te-am rugat sa citesti bine postarea mea, iar tu ai inceput sa ma pui la punct, alta data mai asculta-i si pe altii pana sa te arunci cu capul inainte...e un sfat venit de la cineva sigur mai in varsta, asa ca nu are rost sa te superi...numai bine si multe capturi !

mirceaef
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 20 Dec 2004 10:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef » 06 Feb 2008 13:43

cornelserbu scrie: @ Raducu

M-ai luat cam tare, iar daca spui ca nu ma cunosti, inseamna ca ori nu spui adevarul, ori esti putin ignorant ...
pt cei care nu au auzit de acest "junior member":

eu am auzit de dvs, se spune ca sunteti o tanara speranta a pescuitului competional din Romania, ba mai mult, un elev eminent al faimosului pescar de crap Tica Filimon!!!

va doresc fire intinse pe 2008 si va rog sa transmiteti salutarile mele dlui Tica Filimon!!! :D :D
EFM
Carping Club

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 06 Feb 2008 16:21

cornelserbu scrie:@ Raducu

M-ai luat cam tare, iar daca spui ca nu ma cunosti, inseamna ca ori nu spui adevarul, ori esti putin ignorant.

si acum sa trecem la ale noastre...am spus ca pescuitul cu bile de mare atractie se face in GENERAL izolat...sti ce inseamna in general ???...eu te-am rugat sa citesti bine postarea mea, iar tu ai inceput sa ma pui la punct, alta data mai asculta-i si pe altii pana sa te arunci cu capul inainte...e un sfat venit de la cineva sigur mai in varsta, asa ca nu are rost sa te superi...numai bine si multe capturi !
Cred ca s-a ajuns prea departe cu polemica si nu are rost. Ignoranti de obicei stiu eu ca le spune la prosti ca sa nu le spui prosti fiindca suna urat. Cred ca prin afirmatia pe care ai facut-o vis a vis de mine ai putut jigni jumatate forumul pentru ca sunt cu siguranta si alti multi colegi care nu au auzit de tine, stimate domn. Locuiesc la Cluj si nu am tangente cu "elita" sunt departe...... si nu-mi pare rau. Cu asta sper sa incheiem polemica,nu ne aduce nimic bun. Respect.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
laurkro
senior member
Mesaje: 403
Membru din: 25 Aug 2007 23:04
Localitate: medias
Contact:

Mesaj de laurkro » 06 Feb 2008 16:32

Bine zis!!! :P

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 06 Feb 2008 20:29

@Raducu,
Ati innebunit cu totii in iarna asta???
Nu v-ati saturat de scandaluri???
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 07 Feb 2008 08:56

florioro scrie:@Raducu,
Ati innebunit cu totii in iarna asta???
Nu v-ati saturat de scandaluri???

Tocmai asta spuneam si eu daca ai citit postarea,nu are rost sa continuam ca nu aduce nimic bun si ..... suntem in afara topicului :oops: deci din punctul meu de vedere si fara sa ma supar se pot chiar sterge aceste postari.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Scrie răspuns