care este secretul???

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Madalin Dirla
member
Mesaje: 296
Membru din: 03 Feb 2008 08:49
Localitate: bucuresti

care este secretul???

Mesaj de Madalin Dirla » 02 Mai 2008 16:22

Va salut,acum 2 zile am fost la peste pe Albele , am dat la porumb(cu saculet solubil) pe firul de par , nimik anormal pana aici, dupa un timp am scos una din lansete si am vazut ca in ac aveam agatzat un melc si am inceput sa imi pun semne de intrebare, le-am scos si pe celelalte si toate aveau melci agatzatzi ,vreau sa va intreb cum pot scapa de ei? fiindca locul este super de crap si sunt sigur ca voi avea rezultate acolo, in zona aia este mil, m-am gandit sa dau cu expandat dat viitoare,ce ziceti? fire cat mai intinse va doresc!!!

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: care este secretul???

Mesaj de mosharu » 02 Mai 2008 18:34

MDI scrie:Va salut,acum 2 zile am fost la peste pe Albele , am dat la porumb(cu saculet solubil) pe firul de par , nimik anormal pana aici, dupa un timp am scos una din lansete si am vazut ca in ac aveam agatzat un melc si am inceput sa imi pun semne de intrebare, le-am scos si pe celelalte si toate aveau melci agatzatzi ,vreau sa va intreb cum pot scapa de ei? fiindca locul este super de crap si sunt sigur ca voi avea rezultate acolo, in zona aia este mil, m-am gandit sa dau cu expandat dat viitoare,ce ziceti? fire cat mai intinse va doresc!!!

Salut. Pune intre boabele de porumb biluta expandata si rezolvi problema si cu melcii si cu malul...... ;-)

Avatar utilizator
Madalin Dirla
member
Mesaje: 296
Membru din: 03 Feb 2008 08:49
Localitate: bucuresti

Mesaj de Madalin Dirla » 03 Mai 2008 13:32

Salut Moshare,merci pt. raspuns dar vreau sa stiu daca mai sunt si alte solutii.......fire intinse!!

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 03 Mai 2008 20:43

MDI scrie:Salut Moshare,merci pt. raspuns dar vreau sa stiu daca mai sunt si alte solutii.......fire intinse!!
MDI...cam asta este solutia. Daca mai este si alta....sa posteze cine stie :D

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 05 Mai 2008 07:00

Mosharu cu biluta expandata deasupra sau dedesubtul boabelor de porumb ai incercat ?
Daca da te rog spune si care au fost rezultatele :D
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 05 Mai 2008 07:12

adi.oprea scrie:Mosharu cu biluta expandata deasupra sau dedesubtul boabelor de porumb ai incercat ?
Daca da te rog spune si care au fost rezultatele :D
8) Adi, nu ai vazut ce-am scris mai sus??
Ultima oară modificat 05 Mai 2008 21:35 de către mosharu, modificat 1 dată în total.

bogdan bv
member
Mesaje: 240
Membru din: 14 Mar 2006 12:21

Mesaj de bogdan bv » 05 Mai 2008 21:08

apropo daca bag expandata cu porumb pe firul de par credetzi ca rezista in apa cateva ore ? nu trage carasul de ea pana o zapaceste???


Noroace

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 05 Mai 2008 21:35

bogdan bv scrie:apropo daca bag expandata cu porumb pe firul de par credetzi ca rezista in apa cateva ore ? nu trage carasul de ea pana o zapaceste???


Noroace
Bogdane ce dracu mah...? cum sa nu reziste? :shock: :shock: :roll: :-? sau nu sti despre ce expandata este vorba???? :roll: :evil: :evil:

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 05 Mai 2008 22:19

bogdan bv scrie:apropo daca bag expandata cu porumb pe firul de par credetzi ca rezista in apa cateva ore ? nu trage carasul de ea pana o zapaceste???


Noroace
Aici se vb despre "material folotant" nu despre pufi sau pufarin, cum cred ca ai inteles tu:)
..ca de ex: http://www.totalfishing.ro/disc-flotant ... -3147.html.

bogdan bv
member
Mesaje: 240
Membru din: 14 Mar 2006 12:21

Mesaj de bogdan bv » 05 Mai 2008 22:56

:oops: :oops: :oops: dap la pofi ma refeream
sa va dau 1 ex sambata asta am fost la Belin si am stat 24 de h am dat la porumb cu flotant si porum pe fund primzi si prima seara nici o prezentre
a doua zi a venit un prieten la gratr si a bagat si el betele in balta la "oha"
si vroia sa dea si el la porumb si iam zis la vrajeala sa bage o boaba de porum cu una de pufi cu miros de usturoi in 2h a luat 2 crapceni la 2kg
am bagat si eu si mia intrat si mie unu la 3,5 kg
de asta va intreb credetzi ca ar rezista mai mult in apa pofi fara sa-l '' frece'' carsu ???

Eu am stat si a inghetzat 24 de h si el in 2 ore si facut damblaua

Scrie răspuns