Navomodel

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

nch
junior member
Mesaje: 88
Membru din: 04 Aug 2005 09:32

Mesaj de nch » 03 Iun 2008 17:03

Domnule Boros Floris ce ati scris mai sus imi miroase a reclama :lol: poate treceti si pe la casierie !

Nu neg ca cei amintiti de dumneavoastra fac barci bune....dar sunt foarte scumpe....cel putin pentru un muritor de rand....

Mi-am construit singur cu placere un navomodel de plantat, care face tot ce face si un navomodel de mii de euro.... cu exceptia sonarului care e si el pe vine...

Toata treaba pana acum m-a dus undeva in jur de 12-13 mil ....si ceva indemanare
Pentru cei cu indemanare si putin timp liber recomand sa-si construiasca singur un navomodel ..... informatii si ajutor cu sfaturi sunt pe link-ul de mai sus cel de modelism....

Am iesit deja cu "Crap Taxi" si s-a comportat de minune....

http://www.youtube.com/watch?v=x0T7O8fMVSg

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 03 Iun 2008 20:26

Well done, nch! :D
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

nch
junior member
Mesaje: 88
Membru din: 04 Aug 2005 09:32

Mesaj de nch » 04 Iun 2008 23:10

teacher64 scrie:Well done, nch! :D
Salut teacher! trimaranul a luat ceva apa anul asta sau ai renuntat? Asteptam vesti!!!


Sa mai punem un filmulet din secretele "nano-muci" tehnology ..... a lui Crap Taxi ...Made in Romania ...o chinezarie....HI HI HI !!!

http://www.youtube.com/watch?v=d_-NGOv7Uy0

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 05 Iun 2008 08:27

Pentru o mai buna informare, cat si pentru a demonstra celor interesati cum se optine performanta de exceptie a vaporaselor sale, H.E.D., a reorganizat acest site astfel incat si cei mai neavizati dintre pescari sa nu mai poata fi pacaliti. Rasfoind pagina cu pagina acest site veti dobandi cunostinte noi si veti trage concluziile care se impun referitoare la performante, calitate si pret. Numai accesand pagina OPTIUNI ECHIPARE a acestui site veti sti ce pretentii sa aveti de la un vaporas pentru nadit si plantat. Accesand DIN CULISE puteti vedea din ce se compun la interior vaporasele profesionale H.E.D. ce anume le face atat de speciale si participati imaginar la construirea propriului dumneavoastra vaporas.
Fara suparare Florine ....da-o draqu de barcutza....se invarte undeva la 3000 de euro :shock: . Modelul full daca nu gresesc ajunge si la 4000. :shock: :shock:
Din punctul meu de vedere investitia intr-o astfel de barcutza e aberanta si total nejustificabila.

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 06 Iun 2008 18:10

nch scrie:[ Salut teacher! trimaranul a luat ceva apa anul asta sau ai renuntat? Asteptam vesti!!!
:D :D :D
A venit caldura si naiba sa-l ia pe ala de are rabdare sa stea in casa sa bricoleze :oops: . Pana la coada tot il termin, nu mai am mai mult de 10-15 ore de munca. Acum ca mi-a venit si sonarul, sigur ma mobilizez. Dar dupa ce-mi fac damblaua 2-3 zile la Livada ori Cetariu... :oops: :mrgreen:
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

cipibm
senior member
Mesaje: 333
Membru din: 19 Mai 2007 20:13
Localitate: baia mare
Contact:

Mesaj de cipibm » 06 Iun 2008 18:30

Vezi ca acolo ai nevoie de barcuta pentru ca apa e cam adanca si nu poti planta monturile cu mana. :lol:

Avatar utilizator
gusti
senior member
Mesaje: 485
Membru din: 17 Feb 2006 22:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de gusti » 15 Iun 2008 18:25


Scrie răspuns