Lapte de porumb, retete?

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

nch
junior member
Mesaje: 88
Membru din: 04 Aug 2005 09:32

Lapte de porumb, retete?

Mesaj de nch » 24 Aug 2008 04:33

Dincolo de faptul ca majoritatea pescarilor folosesc "lapte de porumb" care nici macar nu contine de departe ceva de genul asta.....se baga cineva la o reteta?

sau cumva trebuie sa pastram secret la fel ca si cu barcile de pescuit cu nanomuci-tehnology?

Daca nu se baga nimeni la sugestii pun eu "miraculoasa reteta" care poarta "nume de legenda" "legende care nu exista" .... AKA se pregatesc oamenii pentru branduirea unor denumiri comerciale pentru o reteta care orice pescar cu imaginatie o face in 10 minute fix!

Ceva sugestii?

1. Contine "lapte de porumb" :lol: :lol: :lol: altceva?

...daca in 7 zile nu se baga nimeni va spun eu! :-(

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lapte de porumb, retete?

Mesaj de mosharu » 24 Aug 2008 09:29

[quote="nch"]Dincolo de faptul ca majoritatea pescarilor folosesc "lapte de porumb" care nici macar nu contine de departe ceva de genul asta.....se baga cineva la o reteta?

sau cumva trebuie sa pastram secret la fel ca si cu barcile de pescuit cu nanomuci-tehnology?

Daca nu se baga nimeni la sugestii pun eu "miraculoasa reteta" care poarta "nume de legenda" "legende care nu exista" .... AKA se pregatesc oamenii pentru branduirea unor denumiri comerciale pentru o reteta care orice pescar cu imaginatie o face in 10 minute fix!

Ceva sugestii?

1. Contine "lapte de porumb" :lol: :lol: :lol: altceva?

...daca in 7 zile nu se baga nimeni va spun eu! :-([/quote


@Au trecut cele 7 zile.... :lol:
hai sa te vad ce "miracol" scri 8)
Ultima oară modificat 24 Aug 2008 20:33 de către mosharu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
GabiSandu
member
Mesaje: 117
Membru din: 20 Sep 2006 13:33
Localitate: Piatra Neamt

Mesaj de GabiSandu » 24 Aug 2008 09:38

Chiar asa... :lol:
Clubul Sportiv PLANET CARP - Piatra Neamt
www.planetcarp.ro

Avatar utilizator
s_daniel
member
Mesaje: 151
Membru din: 11 Feb 2008 14:52
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Lapte de porumb, retete?

Mesaj de s_daniel » 24 Aug 2008 10:50

CristianSurdu scrie:
nch scrie:Dincolo de faptul ca majoritatea pescarilor folosesc "lapte de porumb" care nici macar nu contine de departe ceva de genul asta.....se baga cineva la o reteta?

sau cumva trebuie sa pastram secret la fel ca si cu barcile de pescuit cu nanomuci-tehnology?

Daca nu se baga nimeni la sugestii pun eu "miraculoasa reteta" care poarta "nume de legenda" "legende care nu exista" .... AKA se pregatesc oamenii pentru branduirea unor denumiri comerciale pentru o reteta care orice pescar cu imaginatie o face in 10 minute fix!

Ceva sugestii?

1. Contine "lapte de porumb" :lol: :lol: :lol: altceva?

...daca in 7 zile nu se baga nimeni va spun eu! :-([/quote


@Au trecut cela 7 zile.... :lol:
hai sa te vad ce "miracol" scri 8)
Cristi , e inca in teste :D

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 24 Aug 2008 11:24

Chiar NU am postat sa fac misto! Sunt doar curios ce postare baga despre "laptele de porumb" :roll:

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 24 Aug 2008 18:54

se pare ca foarte multi dintre pescarii de crap de pe la noi, au idei putine, dar foarte bine fixate...mai lasati, fratilor laptele asta de porumb inpace, ca nu v-a facut nimic, mai ales ca foarte multi nici macar nu stiu cu ce se mananca ... retete...sunteti de groaza, zau !!!

nch
junior member
Mesaje: 88
Membru din: 04 Aug 2005 09:32

Mesaj de nch » 25 Aug 2008 11:04

Cinci postari si nici macar o sugestie?

Daca stiam postam de la inceput :lol: Culmea e ca nici eu nu stiu :D


Am cautat pe net de m-am saturat si n-am gasit mare lucru....
Ma intereseaza in special pentru nada porumb+canepa unde am observat ca face diferenta, sau la bile solubile sau semisolubile pe care inca nu le-am facut...

Deci o sugestie cineva?

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 25 Aug 2008 14:51

@ nch

ori bati campii, ori faci misto ori nu sti sa cauti ... chiar eu am postat ceva acum cateva saptamani, dar nu crezi ca ar trebui sa cauti la topicurile de la nade si momeli ???

nch
junior member
Mesaje: 88
Membru din: 04 Aug 2005 09:32

Mesaj de nch » 26 Aug 2008 03:19

cornelserbu scrie:@ nch

ori bati campii, ori faci misto ori nu sti sa cauti ... chiar eu am postat ceva acum cateva saptamani, dar nu crezi ca ar trebui sa cauti la topicurile de la nade si momeli ???
Un link se poate ? ca eu nu am gasit!

Numai bine!

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 26 Aug 2008 13:40


Scrie răspuns