ce sa fac?!

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 26 Aug 2008 19:50

Nici nu am asteptam sa prinzi kkatzi din astia in jurul Bucurestiului. Din cate stiu, numai in zona voastra, unii dintre administratori de balti au zis ca fac afacerea curului daca isi populeaza baltile cu somni africani sau cum dracu le mai zice :mrgreen:
Chiar, ce avantaje au ca au populat baltile cu "africani"?
Am vazut in "Auchan" la vanzare somotei din astia...si ii cumpara lulea' :lol:

Avatar utilizator
Cucu Ionel
senior member
Mesaje: 470
Membru din: 08 Ian 2006 15:00
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel » 26 Aug 2008 19:50

Flavius, n-ai pescuit somn african ci somn american(pitic)! Cand o sa nu mai faceti asemenea confuzii? :mrgreen:
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru

subzero20
junior member
Mesaje: 64
Membru din: 22 Iul 2008 16:51
Localitate: Romania

ce sa fac?!

Mesaj de subzero20 » 26 Aug 2008 21:14

nah ma rog...! oricum ma enerveaza la culme. mai bn ar umpleo cu somn somn

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Re: .

Mesaj de marius.tim » 27 Aug 2008 06:34

Cristian Surdu scrie:Nici nu am asteptam sa prinzi kkatzi din astia in jurul Bucurestiului. Din cate stiu, numai in zona voastra, unii dintre administratori de balti au zis ca fac afacerea curului daca isi populeaza baltile cu somni africani sau cum dracu le mai zice :mrgreen:
Chiar, ce avantaje au ca au populat baltile cu "africani"?
Am vazut in "Auchan" la vanzare somotei din astia...si ii cumpara lulea' :lol:
Nu a populat nimeni la Sacos cu somn pitic,acesta a intrat cu apa trasa de pompe de pe riul Timis de unde este alimentat pescaria cu apa.Tot de acolo a venit si caras,clean, babusca si puiet de crap salbatic.Cei care au bagat in lacuri somn african care este cu totul altceva,au urmarit ca pescarii sa nu-si piarda interesul pentru acele lacuri, in perioada cind crapul nu merge sau este in reproducere.
@Flavius Angling

Am pescuit destul la Sacos si eu si Cucu Ionel si am observat ca somnul pitic nu sta decit in zona apropiata de mal max50-60mt de mal unde cei care dau la caras nadesc cu tot felul de chestii.Pescuieste departe de aceste zone si nu mai ai treaba cu somoteii.
Team Select Bait Romania

Scrie răspuns