Masina de pescuit

Alte pasiuni decat pescuitul

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 11 Iul 2008 22:26

mda,am inteles pe deplin alegerile voastre numai ca eu am o problema ,m-am nascut in VW :mrgreen: ,numai VW am avut si sant un mare fan al touaregului dar tocmai am scotocit googelul mai bine si am dat peste un forum aici la noi ,ce mi-a citit ochii acolo ma c-am pus pe ganduri :evil: ,la vreo 3 le intra apa in masina nu stiu prin ce gaura a usii ,altul tipa ca a avut probleme mari cu electronica ,altul tipa de cutia de viteze si tot asa ,oricum mai am un an sa ma gandesc

va multumesc pt raspunsuri baieti
xxxxxxx

Avatar utilizator
edelta
new member
Mesaje: 10
Membru din: 20 Apr 2006 10:31
Localitate: Tulcea
Contact:

Mesaj de edelta » 10 Aug 2008 13:36

Pot spune ca am facut o mica modificare la Dacia 1300 (arcuri de break) si telescoape noi. Daca nu imi permit cheltuieli de reparatii la un Hammer distrus in urma unei partide de pescuit prin coclauri greu accesibile, ma multumesc cu o Dacia 1300 destinata acestui scop nobil (pescuitul).

Imagine
Semnatura indescifrabila...

Avatar utilizator
stoican_mihail
member
Mesaje: 207
Membru din: 08 Aug 2007 09:32

Mesaj de stoican_mihail » 29 Aug 2008 14:45

Ca masina de teren Lada Niva bate orice, iar raportul pret/aptitudini mai mult decat bun. Daca va deranjeaza consumul puneti instalatie de gaz si n-o sa regretati niciodata. ;-)

spatar ovidiu
member
Mesaje: 170
Membru din: 03 Sep 2007 22:08

Mesaj de spatar ovidiu » 09 Mar 2009 21:42

Land Rover Discoveri 1 200 TDI mai mult decat am nevoie la un pescuit :mrgreen:

tzu_tzu_rel
junior member
Mesaje: 68
Membru din: 23 Mai 2007 07:54
Localitate: Galati

Mesaj de tzu_tzu_rel » 09 Mar 2010 12:02

dar de un suzuki vitara model vechi ?1990 - 1999 modelul scurt imi place la nebunie dar pacat ca nu-i spatiu decat pt 2 pers..iar cel lung e mai util dar e mai uratel...

am avut un golf 3 (inaltat cu 4 cm) 4 pers + bagaje pt 7 zile (portbagaj si sus) a facut fata cu brio si pe timp de ploaie si pe coclauri..totul depinde si de sofer..am lasat toba pe camp :mrgreen: ..si cam atat..am mai atins de cateva ori cu spoilerul ...dar asta e..

acum ma orientez spre un golf 4 variant(4x4 daca se poate si gasesc),daca nu il inalt si te rogi sa nu ploua sau un suzuki vitara modelul vechi!
student in timpul liber

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 09 Mar 2010 22:50

Eu folosesc un Fiat Doblo, este ok, dorm in el bine, este foarte spatios si este de bani putini adus din Belgia.

cristi_rtg
junior member
Mesaje: 75
Membru din: 26 Ian 2009 21:36
Localitate: bistrita

masina de pescuit

Mesaj de cristi_rtg » 10 Mar 2010 08:46

masina colegului,cea mai buna :lol: :lol: :lol: ;-) ,un passat 96,cu tractiune integrala,daca rabatezi juma de bancheta intra si betele,iar daca rabatezi toata bancheta faci un pat.....(masina este combi) ;-)
FREE TIME CARP TEAM

moroi
junior member
Mesaje: 33
Membru din: 22 Feb 2010 19:06
Localitate: Bucuresti

Mesaj de moroi » 07 Apr 2010 17:00

VW Touareg 3.0 TDI ,225 cp,suspensie pneumatica(este bestiala)o am de noua din 2006 si am tras cu ea peste 50 de masini impotmolite in diferite situati,iarna..vara .
Am ramas intepenit o singura data cand am trecut peste o movila mare de pietris si nu am stiut ca nisipul este pus peste un canal de 1 m inaltime si am ramas suspendat pe el, dar cu ajutorul unor baieti am plecat de pe canal
Vara merg cu cauciucuri intermediare si iarna obligat de iarna.
Am tractat din noroi Land cruiser ,Nisan ,Q7...masini cu renume pe offroad dar din diverse motive erau intepeniti..cauciucuri de vara.. soferi fara pic de practica..
Cu unul aproape ca m-am certat ca nu vroia cu nici un chip sa scoata ESP ca sa poata sa ii derapeze roata sa plece linistit din noroi.. :P
La peste iau o gramada de bagaj zici ca ma mut..dar rabatez banchetele si am rezolvat o fac cargo dar nu mai are loc decat o persoana linga scaunul soferului.
Indispensabile din porbagaj:lopetica..sufa de 5 tone,cabluri de curent,manusi,caciula si ciorapi.
Intterzis in masina:fumatul si manelele

Avatar utilizator
Ciprian21
new member
Mesaje: 18
Membru din: 03 Apr 2010 10:17
Localitate: Sighisoara

Mesaj de Ciprian21 » 12 Apr 2010 16:06

Renault Kangoo e a prietenei mele ma duce ma aduce..pot sa ciugulesc ceva ca doar conduce ea si ai spatiu sa incarci un magazin de pescuit! o recomand pt pescuit ieftina si e si 4x4!

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 29 Apr 2010 16:45

land rover freelander,1.8 benzina,4*4 permanent...nu ma lasa la greu.
bag in el toata mazia(rabatez banchetele).

Scrie răspuns